FOTO ȘTIREA TA| Apă MARO într-un oraș din Alba. Se plătesc printre cele mai mari tarife din județ
Apă MARO într-un oraș din Alba. Se plătesc printre cele mai mari tarife din județ
Locuitorii municipiului Sebeș din județul Alba sunt din ce în ce mai nemulțumiți de calitatea apei furnizate în oraș și de lipsa investițiilor în reabilitarea sistemului de alimentare cu apă.
O poză postată recent în mediul online de către un cetățean sebeșean a stârnit indignarea comunității, prezentând apa de culoare maro din cada sa.
În ciuda faptului că plătesc printre cele mai mari tarife la apă din județ, locuitorii Sebeșului se confruntă în mod constant cu probleme legate de calitatea apei furnizate. Această situație a ajuns să provoace furie și frustrare în rândul cetățenilor, care consideră că autoritățile locale nu acordă suficientă importanță problemelor legate de infrastructura de apă.
Locuitorii municipiului solicită autorităților să ia măsuri imediate pentru a remedia această situație și să investească în reabilitarea sistemului de alimentare cu apă.
Problemele privind calitatea apei și infrastructura de apă nu sunt noi în Sebeș, iar cetățenii consideră că acestea ar trebui să fie o prioritate pentru administrația locală. Cu toate că tarifele la apă sunt printre cele mai ridicate din județ, locuitorii simt că serviciile furnizate nu corespund sumelor plătite și că se face prea puțin pentru a îmbunătăți situația.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Ştirea Ta
VIDEO ȘTIREA TA | Depășire riscantă pe un drum din Alba: Șofer de Audi, la un pas să provoace o tragedie
Depășire riscantă pe un drum din Alba: Șofer de Audi, la un pas să provoace o tragedie Un șofer din Alba a fost la un pas să provoace o adevărată tragedie pe un drum din județ, în data de 21 iunie 2026, în jurul orei 16:15. Mai exact, incidentul rutier, care a avut loc, cel […]
VIDEO ȘTIREA TA | Locuitorii de pe o stradă din Alba Iulia, deranjați că gunoiul se ridică la 4 dimineața: ,,O gălăgie imensă, ne dau deșteptarea să mergem la talcioc oare?”
Locuitorii de pe o stradă din Alba Iulia, deranjați că gunoiul se ridică la 4 dimineața: ,,O gălăgie imensă, ne dau deșteptarea să mergem la talcioc oare?” Mai mulți locuitori ai unei străzi din Alba Iulia își exprimă nemulțumirea față de programul de colectare a deșeurilor, după ce utilajele și muncitorii de la salubritate au […]
VIDEO ȘTIREA TA | Mai mulți cai lăsați liberi, filmați pe o stradă din Alba Iulia: ,,Oraș european cu străzi noi”
Mai mulți cai lăsați liberi, filmați pe o stradă din Alba Iulia: ,,Oraș european cu străzi noi” Mai mulți cai lăsați liberi au fost filmați pe strada Alcalá de Henares din Alba Iulia, recent asfaltată. Imaginile au fost surprinse duminică seara, 14 iunie 2026. Un cititor ziarulunirea.ro a surprins, într-un videoclip de câteva zeci de […]










