Dalia Sport Daia Română, echipa lui Paul Ciucă a stopat ambiţiile Performanţei Alba Iulia, reuşind o remiză la Oarda de Jos. Bomba rundei vine de la Sântimbru, unde antrenorul Sorin Mărginean a marcat în minutul 90 şi a produs prima înfrângere pentru Sportul Sebeş

Dar iată rezultatele de astăzi: *Performanţa Alba Iulia – Dalia Sport Daia Română 0-0. Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 44, dar portarul Căt. Ştef a făcut minuni

*Viitorul Sântimbru – Sportul Sebeş 3-2 (1-2): Pisoiu (6), Dumbra (50), S. Mărginean (90)/ Bălaş (38), M. Ţoţonea (44); Antrenorul gazdelor, Sorin Mărginean a înscris golul victoriei, în ultimul minut, după ce vizizatorii au condus la pauză, Sportul Sebeş suferind întâiul eşec.

*Energia Săsciori – Inter Ciugud 7-3 (6-0): S. Gheorghe (18), C. Bodea (22, 31, 49), F. Faur (36, 42)/ M. Frătean (52), T. Muscă (75), A. Truşcă (77) *În minutul 67, Cr. Bodea (Energia) a ratat un penalty. În duelul nou-promovatelor, spectacol fotbalistic, cu prima victorie a Energiei, ce a condus cu 7-0, în acest campionat

*Rapid Teiuş – FC Cugir 0-1 (0-1): Buta (42);

Rezultate meciuri din etapa a 5-a: *CSO Cugir – CS Ocna Mureş 6-0 (1-0): G. Goronea (5, 51, 78, 85), Iovănescu (89), M. Neagu (90). George Goronea este al doilea jucător din Liga a IV-a, ce-şi trece un cont 4 goluri într-o partidă, după Cernea (Performanţa Alba Iulia)

*Metalul Aiud – Arena Alba Iulia 0-1 (0-0): V. Marcu (63). Contraperformanţă aiudeană, Metalul având a 5-a înfrângere la rând (1-13). Nou-promovata Arena merită aprecieri pentru prima victorie externă, prin care a ajuns pe locul 5 (golaveraj 7-9)

Programul rundei: duminică, 23 septembrie, ora 17.00: Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Cuprirom Abrud, Olimpia Aiud stă.