Pe o vreme nu tocmai prielnică pentru fotbal, şi un teren foarte prost, FC Miceşti a remizat pe teren propriu, scor 1-1 cu Cuprirom Abrud în ultima etapă a Ligii a IV-a. Meciul a fost unul cu numeroase ocazii la ambele porţi, ratări monumentale, însă şi dramatism, Miceştiul egalând la ultimele faze din joc.

Scorul a fost deschis în minutul 35 de oaspeţi prin D. Nemeş, diferenţă care s-a păstrat până la pauză. În minutul 56, A. Paşca (Cuprirom) a fost eliminat pentru cumul de galbene. Miceştiul s-a avântat în atac şi a ratat câteva ocazii bune, una dintre ele fiind monumentală, mingea oprindu-se în mocirla din faţa porţii. Romică David a trecut de câteva ori pe lângă gol, iar inevitabilul s-a produs în minutul 90, când Pop a reuşit golul egalizator.

Tudor Stan

Te-ar putea interesa și:

Dojokan Activ Aiud – mereu în fruntea performanțelor din Alba, cu 4 laureați în ultimii 6 ani la sporturi neolimpice

Ioo Sandor (17 ani, Dojokan Activ Aiud), competitor care are în palmares trei titluri de campion mondial (Montecatini Terme, 2017,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro