tc-sun-alba-iulia-cupa-panalim-10Jucătorii albaiulieni de la Tenis Club Sun sărbătoresc din nou victoriile obţinute la competiţia de tenis de câmp Cupa Panalim – Dublu, desfăşurată la Cisnădie în judeţul Sibiu. Competiţia s-a desfăşurat pe două categorii de vârstă, 10 respectiv 14 ani, băieţi, fete şi mixt.

La categoria 10 ani fete echipa Briana Moldovan şi Daria Gligor au câştigat locul 1, pentru prima dată în această formaţie. La 10 ani mixt fetele au obţinut locul 3 alături de partenerii lor de dublu Ştefan Lovin (CS Panalim) şi Petru Filip (TC Pamira).

La categoria 14 ani fete echipa Alexandra Moldovan şi Alexia Negrescu au obţinut locul 1 iar echipa surorilor Carla şi Tania Munteanu locul 3, o noutate şi pentru ele în această formaţie. Răzvan Gligor cu partenerul lui de dublu Gabriel Tăut (CSS Sighetul Marmaţiei) au obţinut locul 3.

La 14 ani mixt echipa Alexandra Moldovan şi Alexandru Stupar (CSM Sibiu) au obţinut locul 1 iar echipa Alexia Negrescu şi Răzvan Gligor locul 2. Antrenorii jucătorilor sunt Călin Moldovan, Doru Brînduşan şi Lucian Nicolescu – preparator fizic.

Copiii au fost recompensaţi de clubul organizator C.S. Panalim cu îngheţată, pizza, premii în bani, diplome, medalii şi cupe. Arbitrul principal al acestei competiţii a fost domnul Iordache Ghiban.

[nggallery id=2679]

O nouă rundă în eșalonul terț, etapă în care în play-off, CS Universitar Alba Iulia dă piept, la Sebeș, astăzi, ora 17.00, cu Gloria Bistrița-Năsăud, liderul Seriei 9. *0-1, MIN. 7: R. BĂLAN a deschis scorul cu o lovitură de cap din 8 metri, în stânga portarului, după o centrare din stânga, din lovitură liberă. […]