// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

FOTO. Gala Performerilor, la Aiud: 26 de elevi, care au obținut locuri bune la fazele județene ale olimpiadelor, premiați. LISTA

Joi, 6 decembrie 2018, în cadrul Galei Performerilor, au fost premiați cei 26 de elevi care au obținut locul I la faza județeană a Olimpiadelor Școlare și premii și mențiuni la faza națională a acestor competiții, precum și profesorii îndrumători ai acestora.

”Vă mulțumim și vă felicităm pentru efortul depus și pentru perseverența dovedită în competiția cu performerii altor comunități”, a scris Primăria mun. Aiud pe Facebook.

Vom enumera, mai jos, elevii și profesorii care au primit recunoașterea comunității aiudene:

Colegiul Național „Bethlen Gabor” :

Molnar Julia Monika – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a VIII-a; îndrumător: Fodor Brigitta
Bőjte Ádám – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a IX-a; îndrumător: Fodor Katalin
Nyitrai Orsolya Eva – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a X-a; îndrumător: Fodor Katalin
Csegezi Katalin – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a XI-a; îndrumător: Fodor Brigitta
Kolumbán Pál – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a XII-a; îndrumător: Fodor Brigitta
Basa Laura – Mențiune și premiu special la etapa județeană a Olimpiadei de Limba și Literatura Maghiară, clasa a XI-a; îndrumător: Fodor Brigitta
Balazs Joshua – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Religie, clasa a V-a; îndrumător: Lázár Emőke
Kürti Gergő – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Religie, clasa a VI-a; îndrumător: Lőrincz Ildikó
Oniga Kriszta – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Religie, clasa a IX-a; îndrumător: Lázár Emőke
Kónya Csenge – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Religie, clasa a XI-a; îndrumător: Lázár Emőke
Szakács Amalia – locul 1 atât la etapa județeană cât și la etapa națională a Olimpiadei de Religie, clasa a X-a; îndrumător: Lőrincz Ildikó
Szabo Andrea Krisztina – locul 3 la etapa naționala a Olimpiadei de Religie, clasa a VI-a; îndrumător: Lőrincz Ildikó
Dobai Gabriella – loc 1 la etapa județeana a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar – competiția tenis de masă, clasa a IX-a; îndrumător: Kerekes Ferenc

Colegiul Național „Titu Maiorescu” :

Șuteu Luiza Maria Milagros – Locul 1 atât la etapa județeană cât și la etapa națională a Olimpiadei de Limba Spaniolă, clasa a VIII-a
Alba Alexia Andreea – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Limba Latină și mențiune la etapa națională, clasa a IX-a; îndrumător: Szilaghi Anemona Sînziana
Ispas Ioan Adrian – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Biologie, clasa a IX-a; îndrumător: Costan Zamfira
Sasu Augustin – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Istorie, clasa a XI-a; îndrumător: Szekely Elena
Munteanu Filip – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică, clasa a XI-a; îndrumător: Vântu Iulian
Maier Paula – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Psihologie, clasa a XII-a; îndrumător: Caizer Daniela
Moldovan Cătălin – Locul 1 la etapa județeană a Concursului Național de Chimie „Raluca Ripan” și locul 3 la etapa națională, clasa a VIII-a; îndrumător: Fulea Sorina Diana

Liceul Tehnologic Aiud:

Suciu Vlad Alexandru – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei de Matematică, clasa a IX-a; îndrumător: Suciu Gheorghe
Giurgiu Viorel Nicușor – Locul 1 la etapa județeană a Concursului la Discipline Tehnologice pentru Învățământ Profesional și mențiune la etapa națională, clasa a XI-a; îndrumător: Szabo Mihail Iosif

Liceul Tehnologic Agricol „Alexandru Borza” Ciumbrud:

Goția Emanuel Ioan – Locul 1 la etapa județeană pe Discipline din aria curriculară Tehnologii – Domeniul Agricultură, clasa a XI-a; îndrumător: Vass Paraschiva

Școala Gimnazială „Axente Sever”:

Budai Bianca Antonia – Locul 1 atât la etapa județeană cât și la etapa națională a Concursului de Biologie „George Emil Palade”, clasa a VI-a; îndrumător Pojar Lidia Corina
Bîrgoz Eduard Casian – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar – proba de cros, clasa VIII-a; îndrumător: Bozdog Ioana

Școala Gimnazială „Ovidiu Hulea”:

Căpâlna Dorian – Locul 1 la etapa județeană a Olimpiadelor de Limba și Literatura Română precum și la Matematică, clasa a IV-a; îndrumător: Hrinean Claudia.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419