PSD Alba - Alegeri Locale 2024

AUR - Alegeri Locale 2024

Flying Foxes Viena Viena - Piestanske Cajky44În finala mică a Ligii Europei Centrale, Flying Foxes Viena a învins formaţia slovacă Piestanske Cajky, cu scorul de 74-61 (19-13, 17-12, 23-19, 15-17) şi şi-a adjudecat locul al treilea în ierarhie. Competiţia este găzduită de Sala de Sport a Universităţii „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia şi reprezintă evenimentul anului în baschetul feminin românesc.

*Campioana Austriei a luat locul trei

Confuntarea învinselor din semifinale a însemnat, cu excepţia primului sfert, oarecum echilibrat, la discreţia campioanei Austriei, cu românca Elisabeta Pavel în efectiv. În sala o asistenţă redusă, aproximativ 200 de spectatori au asistat la acest penultim meci al turneului european de la Alba Iulia. La pauza mare, austriecele aveau avantaj de 11 puncte (36-25), ecart care s-a mărit în următoarele 10 minute (59-44)

În această seară, se dispută marele meci între rivalele CSU Alba Iulia (echipa gazdă) şi ICIM Arad.

[nggallery id=1298]

Liga 4 | Scorul campionatului, la Blaj: Daniel Tătar, antrenor, dar și… jucător

Liga 4 | Scorul campionatului, la Blaj Virtual campioană a Ligii 4 din Alba, CIL Blaj a mai stabilit un record stagional: scorul campionatului. Partida CIL Blaj – CS Zlatna, uvertura rundei a 26-a, s-a încheiat cu scorul de 13-0 (5-0) în favoarea amfitrionilor, vineri seară, pe Stadionul „CIL-Veza”. Șușu a marcat patru goluri, iar […]