FOTO-VIDEO: Balul Bobocilor – Universitatea “1 Decembrie 1918” Alba Iulia, ediţia 2012
Laura Babin şi Sularea Marius – Miss şi Mister Boboc 2012 ai Universităţii „1 Decembrie 1918” Alba Iulia
Liga Studenţilor din Universitatea “1 Decembrie 1918” Alba Iulia a organizat miercuri, 27 noiembrie 2012, la Casa de Cultură a Sindicatelor, Balul Bobocilor – ediţia 2012. Sute de studenţi şi prieteni ai bobocilor au venit pentru a-şi susţine favoriţii la concursul de Miss şi Mister.
Tema balului a fost “American College”, iar cei 14 boboci înscrişi în concurs s-au împărţit în 4 grupuri, şi anume Grupul Nonconformiştilor, Grupul Majoretelor, al Tocilarilor şi al Sportivilor. Bobocii au avut de trecut prin patru probe de foc: de prezentare, surpriză, de aptitudini şi ultima probă, de dans. Cea mai savurată probă de către public a fost proba surpriză, în care bobocii au avut de trecut prin momente dificile cum ar fi să traverseze mingea de ping-pong, folosindu-se de suflu, dintr-un capăt în celălalt al scenei, să scoată un obiect cu gura dintr-un bol cu frişcă, să formuleze un spot publicitar cu LSUA, şi altele. După încheierea tuturor probelor şi după momentele de deliberare ale juriului, bobocii care au primit titlurile de Miss şi Mister Boboc sunt Laura Babin şi Sularea Marius , iar titlurile de Miss şi Mister Popularitate au ajuns la Alexandra Negură şi Daniel Praţa.
Balul a fost presărat cu numeroase momente artistice oferite de Şcoala de dans „Wish Dance Steps”, Flaviu şi Ricky de la Românii au Talent, Paul Tomuş şi Andreea Ardeleanu. De asemenea, firma „Oriflame” a organizat o tombolă cu premii surpriză pentru cei aflaţi în sală.
Pe lângă premiile oferite de organizatori, câştigătorii titlurilor de Miss şi Mister Boboc au primit şi un premiu special din partea Ziarului Unirea, constând în bani şi tricouri inscripţionate.
Studenţii au continuat distracţia în Club Stage, unde invitaţi speciali au fost George Hora, Kamelia & Ely.
UPDATE: La doar două ore după încheierea Balului, la after party-ul din Club Stage, organizatorii au întors totul pe dos.
Recalculând notele acordate de juriu, aceştia şi-au dat seama că titlurile şi premiile nu au fost oferite corect. Astfel, Mister Boboc nu a mai fost Mister iar Mister Popularitate nu a mai fost popular.
Titlul de Mister Boboc 2012 al Universităţii “1 Decembrie 1918″ i-a revenit lui Darius Frăţilă, care a acumulat cu două puncte mai mult decât Marius Sularea, iar titlul de Mister Popularitate, care i-a fost acordat lui Praţa Daniel i-a revenit lui Marius Sularea.
Mai multe fotografii pot fi văzute pe pagina de facebook a Ziarului Unirea.
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/nPvBYlateJY/hqdefault.jpg)
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/FY-dCSDfMCQ/hqdefault.jpg)
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/_TNcM2ECujk/hqdefault.jpg)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Societate
DUMINICĂ: Ăștia sunt Balcanii – teatru în aer liber, cu Skepsis, în fața Muzeului Național al Unirii Alba Iulia
DUMINICĂ: Ăștia sunt Balcanii – teatru în aer liber, cu Skepsis, în fața Muzeului Național al Unirii Alba Iulia Duminică, 21 iulie 2024, ora 19.30, în fața Muzeului Național al Unirii Alba Iulia, Skepsis vă invită la o o nouă seară de teatru în aer liber! Citește și: Truck Tuning Art 2024: Sute de litri […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 21 de ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 9 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României