// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

FOTO: Atleți de argint | Lorena Pașca Igna (CS Unirea Alba Iulia), Adelina Petruța (CSȘ Blaj) și George Fleșer (LPS Alba Iulia/ CS Unirea) – vicecampioni naționali

Trei titluri de vicecampioni naționali au obținut competitorii din Alba la Campionatele Naționale de juniori 2, medaliile de argint fiind cucerite de Lorena Pașca Igna (CS Unirea Alba Iulia) – în proba de 5 kilometri marș, Adelina Petruța (CSȘ Blaj) – la 5000 de metri și George Fleșer (LPS Alba Iulia/ CS Unirea Alba Iulia) – în proba de 800 de metri, competiție disputată la București, în weekend.

George Fleșer și-a îmbunătățit cel mai bun timp personal, realizându-și pentru a treia oară baremul pentru Campionatul European de la Gyor.

Rezultate: *5000 metri marș, feminin: Lorena Pașca Igna (CS Unirea Alba Iulia, antrenor Mariana Bucerzan) – locul doi (27:14.07);

*5000 metri, feminin: Adelina Petruța (CSȘ Blaj, antrenor Cristina Man) – locul doi (19:03.57)

*800 de metri: George Fleșer (LPS Alba Iulia/ CS Unirea Alba Iulia, antrenor Mihaela Vlas) – locul doi (1:53.41)

*5000 metri, masculin: Paul Paraschiv (CS Orășenesc Cugir) – locul șapte (17:09.26), Iulian Ionașcu (CSO Cugir) – locul 11 (17:30.30), Dorin Marincaș – locul 15 (18:37.36)

*400 metri, masculin: Bogdan Man (CSȘ Blaj) – locul 15 (53:66)

*400 metri garduri: Valentin Hrișcă (CSȘ Blaj) – locul 8 (53:16)

*aruncarea suliței: Alexandru Muntean (LPS Alba Iulia) – locul 10 (33.98), Maria Ilea (LPS Alba Iulia) – locul șapte (30.43)

*1500 metri feminin: Mihaela Blaga (CSȘ Blaj) – locul 14 (5:17.83); *1500 metri masculin: Eduard Bîrgoz (CSȘ Blaj) – locul 10 (4:29.99)

*3000 metri feminin: Adelina Petruța (CSȘ Blaj) – locul 13 (11:04.61), Mihaela Blaga (CSȘ Blaj) – locul 14 (11:08.85)

*3000 metri masculin: Paul Paraschiv (CSO Cugir) – locul 10 (9:40.77), Iulian Ionașcu (CSO Cugir) – locul 12 (9:46.15)

*aruncarea greutății: Maria Ilea (LPS Alba Iulia) – 8.91 metri

*400 metri garduri: Alexandru Muntean (LPS Alba Iulia) – locul 18 (66.76)

*1500 metri, masculin: Eduard Bîrgoz (CSȘ Blaj) – locul 27 (2:10.42)

Dan HENEGAR

loading...