FOTO: Accident rutier în Alba Iulia – Sensul giratoriu de la Piața Cetate spulberat de un autoturism

Sensul guratoriu de la Piața Cetate, din Alba Iulia, a fost distrus pe jumătate de un autoturism.

10554963_10201606833567905_1792952606_nDupă impact, mașina – o autoutilitară marca Ford, s-a răsturnat.

Potrivit IPJ Alba, accidentul s-a soldat doar cu pagube materiale, nefiind înregistrate victime, dar cel mai probabil șoferul va fi tras la răspundere pentru distrugere.

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

13 Comentarii

canal d'amour 6 martie 2016 at 11:16

daca stam sa ne gandim ca sensul ala giratoriu a costat 60.000 de euro…..este logic sa ne prespun ca primaria il va repara cu 30.000 de euro:)…….Dar societatea de asigurari nu o sa fie de acord….

Silviu 7 martie 2016 at 23:59

Cu 60.000 de euro trebuia sa fie cu cristale Swarovski. Un asemenea sens nu ar trebui sa depaseasca 3000 de euro. Dar nu ne mai mira nimic la HAVA care plateste de cel putin 5 ori in plus chiar si cand e vorba de bani europeni, sa nu mai vorbim de banii contribuabililor, care dupa cum se vede sunt pur si simplu batjocoriti…

sorin 6 martie 2016 at 11:45

ce prost si ala…

Status-Quo 6 martie 2016 at 11:46

Iata un om harnic care a luat primavara direct in piept! Peste poate de harnic… In toiu noptii iesit cu Fordu la arat in mijlocu bulevardului.

Cat ziceai ca a costat căcăstoarea aia din mijlocu strazii? 60.000 de euro? Ț-ț-ț-ț-ț-ț… Alba Iulia e Beverly Hills si bulevardul e un fel de Rodeo Drive…

Dani 6 martie 2016 at 12:00

Cei care strică sensurile giratorii astea scumpe, or fi angajati ai primăriei… 🙂

killerM 6 martie 2016 at 12:47

Spalare de bani in masa :).

cetateanul 6 martie 2016 at 13:53

Asa ceva doar in Alba Iulia am vazut,am umblat putin,de la Marea Galbena pana la Atlantic,doar in Alba vezi cate o ciuperca in mijlocul unei strazi.Domnilor de la drumurile albaiuliene,un sens giratoriu trebuie sa aiba o anumita raza,cele din Alba nu corespund,se pare ca au fost facute doar sa avem pa ce da bani frumosi,pentru asa ceva s-au stabilit impozite la maximul permis de codul fiscal in Alba Iulia?

liviu 6 martie 2016 at 20:29

in teorie un sens giratoriu trebuie sa creasca siguranta participantilor la traficul rutier si in acest sens trebuie
1. sa fluidizeze traficul
2.sa anuleze manevra de virare la stanga ( atentie cu semnalizarea la stanga)
3.sa permita intoarcerea
Un sens giratoriu coonform trebuie sa respecte raza liniei mediane a cai de rurare ( min. 22 metri) si unghurile de racordare a intrarilor respectiv iesirilor acestuia .
In concluzie ,nici o ciuperca din Alba Iulia nu este sens giratoriu.

Raul89 6 martie 2016 at 14:25

Doar in romania vezi semafoare cu giratoare !

romanul tot prost ramaneeeee

Ioan C. Umplitul 6 martie 2016 at 14:47

Sensul giratoriu e facut de mantuiala, fara semnalizare corespunzătoare. Trebuie sa stii ca e acolo ca sa il ocolești, mai ales noaptea. E chiar asa de greu sa se pună niste vopsea reflectorizanta măcar?
Nefericitul accidentat ar trebui să dea în judecată primăria, că bani sunt, slavă Domnului!

vasalie 6 martie 2016 at 19:51

un amarat de rondou la pretul unei cacate de casa. faina treaba

Rob 6 martie 2016 at 20:33

Eu nu am înțeles de ce trebuie ca aceste sensuri giratorii să fie așa de scumpe și așa de înalte. Chiar avem nevoie de panseluțe în interiorul lor?

Ion 6 martie 2016 at 21:25

Cind iesi din tara, mai precis in mako(ungaria) o sa fi asaltat de asemenenea giratorii…frankfurt are in periferii muuulte asemenea sensuri giratorii strinse!Daca anumiti destepti ar avea bunul simt sa respecte codul rutier cit de cit nu am vedea asemenea accidente stupide. Mai sus, un idiot il apara pe sofer pe motiv ca poate i s-a facut rau! Respectivul sofer a mai avut accidente de felul acesta! Ne mintim unii pe altii si dupa aceea ne intrebam de ce sintem ultimii in europa. Purtati centura, respectati viteza, parcati cu bun simt, si NU MAI VORBITI LA TELEFON cind conduceti!