Sfârșit tragic pentru Roxana Andreea Sabău, o tânără din Alba Iulia plecată la muncă în Italia. Aceasta și-a pierdut viața într-un accident rutier produs în dimineața zilei de 10 mai, în localitatea Maser din provincia Treviso.
Potrivit presei italiene tragedia s-a produs dimineața, la ora 6.30, când Roxana se întorcea acasă după ce a rămas peste noapte la o colegă de serviciu. Ea a pierdut controlul asupra autoturismului pe care îl conducea – un Mercedes C Class Sport Coupe, și a lovit frontal un copac. Impactul a fost atât de puternic încât motorul mașinii a fost proiectat în șanț iar caroseria a fost distrusă în totalitate, corpul tinerei fiind prins înăuntru.
Personalul medical de pe ambulanța sosită la fața locului a încercat, fără succes, să o resusciteze.
Accidentul s-a produs la doar câteva sute de metri de locuința tinerei care lucra la un bar dintr-o localitate apropiată. Aceasta ar fi împlinit săptămâna viitoare 28 de ani. La locul accidentului cei care au cunoscut-o au adus lumânări și flori.
4 Comentarii
Pacat ca tinerii nu constientizeaza ca viteza ucide Dumnezeu Sa O Ierte si sa se Odihneasca In Pace
Dumnezeu sa o ierte.pacat de ea k era tânara….
R.I.P. Roxy!So sad!
🙁 Dumnezeu sa o odihneasca in pace. Cand ma gandesc ca de cateva luni am fost la ei.. :((
Comentariile sunt oprite