CSU Alba Iulia – Unirea Ungheni 0-1 (0-0), în Cupa României | Studenții au primit gol în minutul 90, în superioritate numerică!

CS Universitar Alba Iulia susține un examen dificil azi, în turul al treilea al Cupei României, cu divizionara secundă Unirea Ungheni, pe terenul sintetic al Stadionului „Pielarul” din Sebeș.

Oaspeții au dat lovitura, în inferioritate numerică, prin rezerva A. Șerban (90), pe un contraatac, după o eroare R. Popa, iar universitarii au părăsit competiția „KO”

Cele două competitoare au fost colege sezonul trecut în Seria 9 din Liga 3, mureșenii reușind să promoveze după ce au terminat play-off-ul pe locul secund, în vreme ce universitarii s-au clasat pe locul al patrulea.

Un moment important pentru „alb-albaștri”, aflați la prima confruntare oficială cu o formație de Liga 2.

În minutul 54, Magyari de la oaspeți, intrat la pauză, a fost eliminat direct, pentru o lovitură cu piciorul în cap la Gâțan

CSU: Antrenor Alin Minteuan.

Unirea Ungheni: Antrenor Eusebiu Tudor.

Arbitri N. Kemeneș (Baia Mare), Cr. Mureșan (Cavnic), K. Toth (Petrești) Observatori C. Danciu (Hunedoara), I. Enea (Bălești)

Click pentru a comenta

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

VIDEO: Alexandru Pelici, antrenorul CSM Unirea Alba Iulia, după calificarea în Cupa României: „Victorie pentru Centenarul clubului și pentru suporteri”! Bucurie pe „Cetate”

CSM Unirea Alba Iulia a reușit un rezultat extraordinar în turul al treilea al Cupei României, eliminând pe „Cetate” divizionara secundă CSC Șelimbăr, după victoria cu 2-1 (0-0). Mâna lui Alex Pelici se vede din plin în evoluția grupării din Cetatea Marii Uniri, divizionara terță fiind vioara întâi a partidei disputate în fața unei asistențe […]