Alin Ignat: Dumitrel și compania se tem de voința și inteligența propriilor primari
Alin Ignat: Dumitrel și compania se tem de voința și inteligența propriilor primari
Recent demisionat din PNL, Alin Ignat a făcut o nouă postare pe rețelele de socializare în care îl atacă pe președintele CJ Alba, Ion Dumitrel și ”compania” sa.
Citește și: De ce a demisionat Alin Ignat din PNL: ”Singurul meu regret este că nu am plecat mai devreme din mocirla care cu tupeu își spune încă PNL”

”Las și eu asta aici.. Sondaj comandat de tovarășii cu competiția în gură de la PNL Alba.
P.S. Apropo de competiție, de vremea lui Mircea Hava și vremurile lui Dumitrel, în 2020 PNL-ul lui Mircea Hava stabilea listele prin votul liber al tuturor primarilor.
Azi, Dumitrel și compania se tem de voința și inteligența propriilor primari și le servesc lista decisă de 3 băieți la șpriț.
Nu e frumos să minți și să n-ai simțul penibilului”, a scris Ignat pe Facebook.
Reamintim că Alin Ignat a demisionat săptămâna trecută, nemulțumit de faptul că nu a fost votat în primii doi candidați pe lista PNL pentru alegerile parlamentare din acest an.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Politică Administrație
Parcare publică cu 82 de locuri, amenajată la baza sportivă din Tiur. Investiție de peste 1 milion de lei
Parcare publică cu 82 de locuri, amenajată la baza sportivă din Tiur. Investiție de peste 1 milion de lei Primăria Blaj a solicitat marți, 9 iunie 2026, emiterea acordului de mediu de către Direcția Județeană de Mediu Alba, pentru realizarea unei parcări pentru autoturisme ce va deservi baza sportivă din Tiur. La Blaj se află […]
Centura de sud-vest a municipiului Alba Iulia, proiect de 30 de milioane de euro: Undă verde de la Direcția Județeană de Mediu
Centura de sud-vest a municipiului Alba Iulia, proiect de 30 de milioane de euro: Undă verde de la Direcția Județeană de Mediu Direcția județeană de mediu a dat luni, 8 iunie 2026, undă verde pentru realizarea centurii de sud-vest a municipiului Alba Iulia. Acordul de mediu este ultimul aviz necesar pentru proiectul ,,Fluidizarea traficului rutier […]
FOTO | Balastierele și exploatările de agregate minerale din Alba, tot mai aproape de legalitate: Încasări cu 2 milioane mai mari față de 2025, la bugetul județului
Balastierele și exploatările de agregate minerale din Alba, tot mai aproape de legalitate: Încasări cu 2 milioane mai mari față de 2025, la bugetul județului Încasările la bugetul județului Alba din redevențe de la balastierele și exploatările de agregate minerale au crescut cu 2 milioane de lei față de anul trecut. Vicepreședintele Consiliului Județean Alba, […]
