Accesul în Spitalul Municipal Aiud a fost limitat complet. Măsuri de protecție pentru siguranța cetățenilor pe fondul crizei de coronavirus
Spitalul Municipal Aiud a limitat complet accesul aparținătorilor în secțiile spitalului, începând cu data de 24.02.2020, pentru siguranța cetățenilor în condițiilor crizei de coronavirus. Această măsură este una de protecție.
„Începând cu data de
24.02.2020, Spitalul Municipal Aiud a limitat complet accesul aparținătorilor în secțiile spitalului. Aparținătorii sunt rugați să lase un număr de telefon, pentru a putea fi contactați, la nevoie sau în cazul unei urgențe.
În ambulatoriul integrat, rugăm pacienții care se pot deplasa pe cont propriu să vină singuri, cu 15 minute (nu mai repede) înainte de ora programării. Persoanele cu dizabilități vor putea fi însoțite de un singur aparținător. Vă rugăm să respectați aceste măsuri de protecție pentru siguranța dumneavoastră, evitând aglomerația și riscul de contaminare”, se arată într-o postare pe pagina de Facebook a Spitalului Municipal din Aiud.
Conform DSP Alba, la această oră, NU există niciun caz de coronavirus în județul Alba, dar nici în România.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI

Știri recente din categoria Curier Județean
SCANDAL în Alba Iulia: Bărbat din Ighiu REȚINUT, după ce a lovit o persoană din Sântimbru în bărbie și unul din brațe
SCANDAL în Alba Iulia: Bărbat din Ighiu REȚINUT, după ce a lovit o persoană din Sântimbru în bărbie și unul din brațe Un bărbat din Ighiu a fost reținut de polițiști după ce a lovit cu un obiect contondent o persoană din Sântimbru pe o stradă din Alba Iulia. Potrivit IPJ Alba, la data de […]
ACCIDENT în Ocna Mureș: Bărbat de 52 de ani, pe tricicletă, acroșat de o mașină pe strada Colonia
ACCIDENT în Ocna Mureș: Bărbat de 52 de ani, pe tricicletă, acroșat de o mașină pe strada Colonia Un accident rutier a avut loc luni după-masa în Ocna Mureș. Bărbat de 52 de ani, pe tricicletă, a fost acroșat de o mașină pe strada Colonia. Potrivit IPJ Alba, la data de 22 iunie 2026, în […]
FOTO | Proiectil exploziv, fără focos, descoperit la Vinerea. Muniția, asanată de echipa pirotehnică a ISU Alba
Proiectil exploziv, fără focos, descoperit la Vinerea. Muniția, asanată de echipa pirotehnică a ISU Alba Un proiectil exploziv, fără focos, a fost descoperit marți, 23 iunie 2026, la Vinerea. Muniția a fost asanată de echipa pirotehnică a ISU Alba. Echipajul pirotehnic din cadrul Detașamentului de pompieri Alba Iulia a fost solicitat sa intervină pentru asanarea […]









