Rămâi conectat

Sport

Atacantul Denis Golda, la CSM Unirea Alba Iulia, al șaselea transfer al „alb-negrilor” în această iarnă

Dan HENEGAR

Publicat

în

URS Construct

Atacantul Denis Golda, la CSM Unirea Alba Iulia, al șaselea transfer al „alb-negrilor” în această iarnă

Fotbalistul în vârstă de 28 de ani a semnat un contract pe un an și jumătate și a debutat pentru „alb-negri” la finele săptămânii trecute, în amicalele cu SSU Poli Timișoara și CSC Ghiroda și Giarmata Vii, în ultimul marcând un gol.

Vârful de atac a acceptat provocarea de la divizionara terță, având astfel oportunitatea să lucreze iarăși cu antrenorul Alexandru Pelici.

Gruparea din Cetatea Marii Uniri l-a înregimentat pe Denis Golda (28 de ani), cel care în prima parte a sezonului  a jucat pentru CSM Alexandria, liderul Seriei 4, fotbalistul fiind golgheterul grupării din Teleorman, cu 11 reușite

Vin la Alba Iulia cu gândul de a-mi îmbunătăți calitățile, jocul, în primul rând am dorit să colaborez din nou cu domnul Pelici, căruia îi mulțumesc din nou pe această cale! M-a atras foarte mult pentru că e un proiect serios, stabil și pe termen lung, e o echipă de tradiție și eu consider că este un pas înainte”, a declarat Denis Golda pentru pagina oficială a CSM Unirea Alba Iulia.
„O primă impresie foarte bună, băieții m-au primit foarte bine, cu câțiva am fost coleg, e un grup unit, cu poftă de performanță și sperăm să promovăm în Liga a II-a”, a mai spus Denis Golda.
Denis Golda este născut pe 26 ianuarie 1997, lovește mingea cu ambele picioare și a strâns până în acest moment peste 140 de meciuri în Liga 2, unde a reușit să înscrie de 27 de ori. De-a lungul carierei Denis Golda a mai evoluat pentru ACS Poli Timișoara, Ripensia Timișoara, Unirea Slobozia, Unirea Dej și CSM Alexandria.
Sursa: CSM Unirea Alba Iulia

Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Sport

Sport

FOTO: Volei Alba Blaj, calificare spectaculoasă în semifinalele Cupei CEV, după dubla cu FC Porto!!! Record de spectatori în „Alba Blaj” Arena și atmosferă electrizantă

Dan HENEGAR

Publicat

în

Volei Alba Blaj, calificare spectaculoasă în semifinalele Cupei CEV, după dubla cu FC Porto, disputată în „Alba Blaj” Arena, în fața unei asistențe record!!! Într-o atmosferă electrizantă, echipa din „Mica Romă” a realizat accederea în a șasea semifinală europeană din istorie! În „Alba Blaj” Arena, în confruntarea dintre Volei Alba Blaj și FC Porto, returul […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea