Industria Galda de Jos continuă în Liga 4 | Paul Ciucă, antrenorul fostei divizionarei terțe
Industria Galda de Jos continuă în Liga 4 | Paul Ciucă, antrenorul fostei divizionarei terțe
Industria Galda de Jos continuă în Liga 4, cu antrenorul Paul Ciucă pe banca tehnică, punându-se punct astfel perioadei de incertitudine ce învăluia în ultima perioadă fosta divizionară terță. Vehiculatul abandon din cel de-al patrulea eșalon nu s-a concretizat, lucrurile lămurindu-se în urma unei întâlniri recente a reprezentanților autorităților locale cu responsabilii de partea fotbalistică. „Galben-albaștrii” au trecut prin momente delicate, prezentându-se la meciul din Cupa României cu echipa secundă și fără antrenor, CSM Unirea Alba Iulia impunându-se cu scorul de 10-0. La un moment dat s-a pus problema renunțării la echipa de seniori, proaspăt retrogradată din Liga 3 și continuarea doar la nivel de copii și juniori și cu Industria Galda de Jos 2 (Liga 5), care activează la Oiejdea, AJF Alba fiind înștiințată verbal despre acest demers.
Paul Ciucă a încheiat sezonul anterior pe banca găldeană și a acceptat provocarea, acum căutând de zor jucători pentru alcătuirea lotului. Se mizează pe localnicii Căt. Suciu, Giorgiu și Puha, un alt nume fiind Grosu, alături de D. Lupșan și Frențiu, după ce-și vor reveni după problemele medicale. Asta întrucât o serie de jucători și-au găsit deja alte destinații, Cioară (CIL Blaj), B. Popescu (Viitorul Sântimbru), Potopea și Șt. Radu (Hidro Mecanica Șugag), Frențiu, Juncan, Circov și S. Mureșan (Gloria Geoagiu, antrenor Gabriel Cotoară), Oniche (Performanța Ighiu). De asemenea și Gligor Udrea va rămâne președinte al Industriei Galda de Jos, după ce renunțase la respectiva funcție.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
Într-o partidă de verificare, CIL Blaj – ACS Mediaș 1-0 (1-0), gol marcat de Alexandru Cioară CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat, anterior și primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Nou-venitul Cioară (42) a înscris unicul gol al meciului, fostul atacant al […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 3 zile
Metalurgistul Cugir, calificare spectaculoasă în Cupa României, 4-1, după prelungiri cu ACS Mediaș! Inspirația lui Lucian Itu!
-
Opinii - Comentariiacum 7 ore
3 august 1601: Bătălia de la Guruslău. Trupele lui Mihai Viteazul obțin victoria împotriva celor conduse de Sigismund Báthory
-
Opinii - Comentariiacum o zi
2 august: Ziua Europeană de Comemorare a Holocaustului Împotriva Romilor
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
30 iulie| Ziua internațională a prieteniei: Cum a ajuns să fie celebrată această sărbătoare
-
Sportacum o zi
În Cupa României, turul secund, în 7 august, Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia | CSM Unirea Alba Iulia, meci cu CSM Deva
-
Ştirea zileiacum 2 zile
Truck Tuning Art 2024: PROGRAMUL celei de-a cincea ediții, din Cetatea Alba Carolina. Camioane spectaculoase, demonstrații incredibile, concerte și tombolă cu premii pentru vizitatori