Rămâi conectat

Ştirea zilei

Ministrul Educației va vizita la Ciugud singura școală SMART din mediul rural. Monica Anisie este invitată la „Ziua Națională a Meseriilor”, în județul Alba

Redactia Ziarului Unirea

Publicat

în

URS Construct

Ministrul Educației va vizita la Ciugud singura școală SMART din mediul rural. Monica Anisie este invitată la „Ziua Națională a Meseriilor”, în județul Alba.

Ministrul Educației va participa la „Ziua Națională a Meseriilor”, organizată în județul Alba, în program fiind cuprinsă și vizita la singura școală smart din mediul rural, la Ciugud.

Miercuri, 11 martie, la Pavilion Mercur va avea loc „Ziua Națională a Meseriilor”, eveniment organizat de Inspectoratul Școlar Județean Alba, în parteneriat cu Consiliul Județean și agenții economici, pentru a marca finalul campaniei „Meseria face diferența” derulate de Ministerul Educației și Cercetării pentru promovarea învățământului profesional și tehnic.

La eveniment va fi invitată și Monica Anisie, șefa MEC. „Pe 11 martie, vă invităm la Pavilionul Mercur, la Vințu de Jos, unde școlile și agenții economici își prezintă meseria, deci nu prezintă oferta școlilor, să nu le confundăm”, a declarat prof. Cornel Sandu, inspector școlar general al IȘJ Alba.

El a precizat că, începând din 11 februarie, în cadrul campaniei au avut loc întâlniri la Mihalț, Ighiu, Cricău, Sântimbru, Teiuș etc. cu elevii de-a VII-a și a VIII-a și părinții acestora, la care au participat reprezentanți ai IȘJ Alba și agenților economici, președintele Consiliului Județean Alba, Ion Dumitrel și vicepreședintele Dumitru Fulea.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Știri recente din categoria Ştirea zilei

Ştirea zilei

FOTO | Alexandru Sinea, diploma de merit pentru activitatea DSP Alba, la Gala Zilele INSP: ”Meritele sunt ale întregii echipe, care a demonstrat că poate să facă față oricărei provocări”

Ziarul Unirea

Publicat

în

Alexandru Sinea, diploma de merit pentru activitatea DSP Alba, la Gala Zilele INSP: ”Meritele sunt ale întregii echipe, care a demonstrat că poate să facă față oricărei provocări” Alexandru Sinea, directorul Direcției de Sănătate Publică Alba a primit diploma de merit pentru activitatea DSP Alba în cadrul Galei Zilele INSP – 15 ani de la […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Copyright © 2004 - 2025 Ziarul Unirea