Echipa LPS Sebeș – vicecampioană județeană a juniorilor C
Echipa de fotbal a Liceului cu Program Sportiv Sebeș a devenit vicecampioană județeană la nivelul juniorilor C. Singurul joc pierdut în ediția 2018/ 2019 de echipa pregătită de antrenorul Petru Moga a fost finala de la Galda de Jos, scor 0-1, cu Industria, care a câștigat trofeul la acest nivel competițional. “Consider că am avut o comportare bună, întrucât unii dintre jucători s-au pregătit sub presiunea examenelor pe care le-au susținut la sfârșitul clasei a VIII-a. Sunt convins că talentații copii vor avea rezultate bune în competițiile viitoare din campionatul republican”, a transmis profesorul Petru Moga.
Lotul vicecampioanei județene a fost compus din următorii jucători: Emanuel Reti (născut în anul 2004), Leonard Marcu (2004), George Popa (2004), Cătălin Popescu (2004), Bogdan Popescu (2004), George Hăprianu (2004), Radu Albu (2004) – căpitanul echipei, Codruț Stan (2004), Raul Muntean (2004), Iulian Bozdoc (2004), Tiberiu Stanciu (2004), Sergiu Ghițan (2004), Adrian Faur (2004), Daniel Mărginean (2005), Andrei Căian (2005), Petru Adam (2005), Alex Rîpa (2005), Robert Turean (2005) și Răzvan Bădilă (2006) – informații transmise de Mihai Drașovean.
La startul competiției organizate de AJF Alba s-au aflat 15 echipe, împărțite în două serii (învingătoarele au disputat finala). LPS Sebeș s-a impus în Seria 1, cu 12 victorii și două remize, iar Industria Galda de Jos a câștigat Seria a 2-a, cu 11 succese și un egal. LPS Sebeș a mai fost campioană județeană a Trofeului “Gheorghe Ene”, ediția 2011-2012, respectiv la nivelul juniorilor F, ediția 2014, dar și în urmă cu trei ani.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
14 august 2024: Micii pasionați de ciclism din Alba Iulia, așteptați la Cursa Copiilor, din cadrul Turului României. Cum se fac înscrierile
14 august 2024: Micii pasionați de ciclism din Alba Iulia, așteptați la Cursa Copiilor, din cadrul Turului României. Cum se fac înscrierile Miercuri, 14 august, începând cu ora 14:00, în Piața Unirii din Alba Iulia, cei mici sunt așteptați la cursa copiilor organizată cu ocazia Turului României. Astfel, copiii cu vârste între 2-14 ani vor […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Schimbarea la Față – obiceiuri, traditii și superstiții. De ce e bine să priveşti CERUL în ziua de OBREJENIE şi ce înseamnă dacă vezi BERZE
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
8 august – Ziua Internaţională a Pisicii. Curiozități despre prietenii blănoși care ne bucură viața de peste 9.000 de ani
-
Opinii - Comentariiacum 14 ore
9 august – Ziua internațională a grădinilor zoologice și a parcurilor
-
Sportacum 3 zile
Miercuri, ora 17.30, în turul secund al Cupei României, Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – CSM Deva
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
7 august – Sfânta Cuvioasă Teodora, prima româncă trecută în rândul sfinților
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Povestea Schitului Poșaga, așezământul monahal din Munții Apuseni, singurul din Alba cu hramul ”Schimbarea la Față a Domnului”. Locul în care se află un izvor care ar avea puteri tămăduitoare