VIDEO. Președintele PSD Alba, Ioan Dîrzu este optimist după exit poll: PSD și-a păstrat numărul de votanți și alegători, atât la nivelul județului, cât și la nivel național
Liderii și membrii PSD Alba s-au strâns la sediul partidului după închiderea urnelor, unde vor aștepta rezultatele numărătorii paralele care se face în secțiile de votare.
Președintele PSD Alba, Ioan Dîrzu este de părere că partidul și-a păstrat numărul de alegători și de votanți, atât la nivelul județului, cât și la nivel național. Referitor la campania electorală, acesta este de părere că s-a jucat murdar și agresiv, iar concluziile se vor trage după aflarea rezultatelor finale.
„Am văzut rezultatele exit poll-ului de la ora 19.00. Cred că numărul de alegători și de votanți ai PSD-ului l-am păstrat la nivel național, inclusiv la nivelul județului Alba.
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/Jj-QRqN9dXQ/hqdefault.jpg)
Aș vrea să mai spun că exit poll-ul reprezintă opiniile declarate ale participanților la vot. Am constat, referitor la prezența foarte mare care a fost, că la nivelul județului Alba, au fost peste 51.000 de oameni suplimentar fața de alegerile de acum 5 ani.
A fost o campanie agresivă, murdară, cu multe injurii, care din punctul meu de vedere cred că nu ne duce într-o direcție bună.
Așteptăm rezultatele de pe fiecare secție de vot la nivel de județ și la nivel de țară și atunci cu siguranță vom trage concluziile de rigoare”, a declarat Dîrzu.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
Grupul de Tulnicărese ”Apuseni”, invitat de onoare la Festivalul „Glasul Buciumului” din Munții Vrancei: Cartea ”Povestea Tulnicului din Munții Apuseni”, lansată cu ocazia zilelor orașului Câmpeni
Grupul de Tulnicărese ”Apuseni”, invitat de onoare la Festivalul „Glasul Buciumului” din Munții Vrancei: Cartea ”Povestea Tulnicului din Munții Apuseni”, lansată cu ocazia zilelor orașului Câmpeni Grupul de Tulnicărese ”Apuseni” este invitat de onoare la Festivalul „Glasul Buciumului” din Munții Vrancei. Cartea ”Povestea Tulnicului din Munții Apuseni”, scrisă de nepoata Marianei Gligor, declarată „Tezaur Uman […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
8 august – Ziua Internaţională a Pisicii. Curiozități despre prietenii blănoși care ne bucură viața de peste 9.000 de ani
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
9 august – Ziua internațională a grădinilor zoologice și a parcurilor
-
Opinii - Comentariiacum 10 ore
11 august 1456, ziua în care Iancu de Hunedoara, voievod al Transilvaniei, se stinge din viață. A fost înmormântat la Alba Iulia, iar pe piatra sa funerară stă înscris ”S-a stins lumina lumii”
-
Sportacum 4 zile
FOTO: Metalurgistul Cugir – CSU Alba Iulia 1-3 (0-1), în Cupa României | Studenții, calificare fără emoții
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
7 august – Sfânta Cuvioasă Teodora, prima româncă trecută în rândul sfinților
-
Ştirea zileiacum 11 ore
Veta Biriș, doamna muzicii populare din Alba, își aniversează ziua de naștere: Celebra interpretă împlinește 75 de ani