Viitorul Sîntimbru a reușit să țină în șah liderul Ligii a 4-a, Sportul Petrești, echipa lui Ștefan Fogoroși remizând 1-1 (0-1), la Galtiu cu echipa de pe prima poziție la finalul turului.

Vizitatorii au punctat primii prin Rahovean (44), replica venind de la Brânză (49), amfitrionii reușind să-și continue o serie excelentă, cu 9 meciuri fără eșec, Ștefan Fogoroși reușind să-și încurce fosta echipă

În minutul 44 Rahovean a deschis scorul, la primul șut pe poartă al meciului, după o acțiune inițiată de Javla, ce l-a lansat peste defensiva adversă pe fundașul vizitatorilor, asistentul judecând excelent situația. O primă repriză săracă în ocazii de poartă, notând numai oportunitățile lui Tănase (33), respectiv T. Mărginean (41) și Bălaș (43). Brânză, golgheterul gazdelor, lansat în adâncime a trimis pe lângă portar din centrul careului (49), atacantul gazdelor anunțându-și reușita cu o bară în minutul 46! Tot amfitrionii sunt mai periculoși, dar Tănase a mai ratat o situație bună, șutând pe lângă din interiorul careului (69). Brânză (81) a mai trimis un șut peste transversală, iar Afrapt a avut o acțiune periculoasă în minutul 85, oaspeții revendicând un penalty, iarăși decizie corectă a centralului Fl. Miron din Sibiu.

[nggallery id=6427]

Atacantul Alexandru Cioară (Industria Galda de Jos) a marcat un gol în „tricolor” la o acțiune disputată la Mogoșoaia a selecționatei de fotbal amator a României. Pe lângă vârful divizionarei terțe au mai participat Juncan (Industria Galda), și alți doi jucători din Alba Cl. Marcu (Gloria Geoagiu) și Bistraie (Șoimul Băița), absentând din motive medicale […]