VIDEO: Cristina Man – CSS Blaj, antrenorul anului 2014 în Alba *”Cu sprijin financiar am fi abonaţi la medalii”
Cristina Man, antrenor de atletism din cadrul Clubului Sportiv Şcolar Blaj a fost desemnată cel mai bun tehnician al anului 2014, la Gala Sportului Judeţean organizată de Consiliul Judeţean Alba şi Directţia pentru Tineret şi Sport Alba. Doi dintre cei mai buni sportivi antrenaţi de ea s-au clasat pe locurile 3 şi 4 în clasamentul Galei Sportului, însă antrenoarea din Blaj a tras un semnal de alarmă asupra autorităţiilor locale, cerându-le sprijinul pentru… „a scoate campioni”.
Cristina Man a fost desemnată cel mai bun antrenor al anului 2014 în sportul din judeţul Alba, întrecându-i pe Gabriel Avram, Ioan Todor, Tiberiu Tanţoş sau Nicolae Paştiu. Aceasta este prima distincţie pe care o primeşte Cristina Man, drept răsplată pentru rezultatele bune dobândite de elevii săi în anul competiţional 2013-2014. Mai mult, Alexandru Maier şi Călin Gorcea s-au poziţionat pe locurile 3 şi 4 în clasamentul general al Galei Sportului Judeţean 2014, însă antrenoru ldin Blaj este de părere că „dacă am avea sprijin din partea autorităţiilor locale, am fi abonaţi la medalii naţionale şi internaţionale”. De semenea, Cristina Man îşi doreşte o reafiliere la Federaţia Română de Atletism tocmai pentru a nu îşi pierde sportivii şi pentru ca aceştia să poată lupta pentru Blaj şi în probe destinate seniorilor. Mai jos puteţi urmări un amplu interviu cu antrenorul anului 2014 din judeţul Alba, Cristina Man.
![YouTube video](https://i.ytimg.com/vi/k8FUNXjQMXc/hqdefault.jpg)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CSM Unirea Alba Iulia a susținut un triunghiular în Slovenia, la Rogla, întâlnind ND Gorica (remiză, 1-1) și CSM Reșița (eșec, 0-1). După ce amicalul cu NK Bistrica a fost anulat, uniriștii au susținut două teste a câte 45 de minute în aceeași zi, obținând rezultate de apreciat în fața unor oponenți din eșalonul superior. […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie