HC Alba Sebeș – SCM Pitești 34-23 *Conjudețenele au trecut și al 7-lea val

HC Alba Sebeș a câștigat al 7-lea meci la rând în Seria B a Diviziei A, în Sala „Florin Fleșeriu”, cu SCM Pitești, scor 34-23 (15-8).

Au marcat Ana Ciolan – 7 goluri,  Anișoara Durac – 5, Ioana Tămaș – 5, Mihaela Pătuleanu – 4, Andreea Pătulean – 4, Lavinia Dobromir – câte 3,  Paula Hoha – 3, Alina Șorodoc – 2, Bianca Bogdan – unul; au mai făcut parte din lot Stăncuța Guiu, Lenuța Mormeci, Oana Chirilă, Irina Muntean, Raluca Petean și Alexandra Oncu.Adversarele au jucat un handbal de calitate, ne-au pus anumite probleme însă, cel puțin în repriza secundă ne-am dovedit superioritatea și ne-am distanțat”, a declarat președintele Virgil Costea. Sub comanda lui Seviștean Popa, HC Alba Sebeș este lider, cu maximum de puncte, iar runda următoare va evolua în deplasare, joi, 6 noiembrie, cu ocupanta locului secund, Național Rm. Vâlcea, în derby-ul penultimei etape a turului, o programare ce nu convine vizitatoarelor.

În Vinerea Mare, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – victorii nete! Metalurgistul Cugir – succes după un meci nebun, Industria Galda – un nou eșec!

În Vinerea Mare, succese concludente pentru CSU Alba Iulia (în play-off) și CSM Unirea Alba Iulia (în play-out), în jocurile din eșalonul terț. Metalurgistul Cugir se impune la Reghin, după un nou meci nebun, scor 3-2 (după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată în 3 minute), iar „lanterna roșie” Industria Galda a […]