Pelici a detronat Petrolul Ploieşti!

Redactia Ziarului Unirea

lACS MU Poli Iaşi – FC Silvania Şimleu Silvaniei 2-0 (1-0): Gado (36), R. Crişan (90+2, autogol); lCSM Râmnicu Vâlcea – UTA Arad 4-2 (2-1): D. Balauru (14, penalty), Gogoşoiu (19), Dandea (47), Cr. Bratu (83)/ Ad. Voiculeţ (2, 55, penalty); lFC Bihor – FC Argeş 1-0 (1-0): Mărkuş (22). Cârstoiu (FC Argeş) a fost eliminat în minutul 65; lCS Mioveni – Alro Slatina 2-1 (1-0): Cl. Ionescu (43), Miulescu (90+2)/ E. Badea (78); lACU Arad – Mureşul Deva 1-1 (1-0): Lupaşcu (18)/ Sătmar (64); lVoinţa Sibiu – Petrolul Ploieşti 1-0 (1-0): I. Popa (11). Plecaniuc (Petrolul) a fost eliminat în minutul 87; lArieşul Turda – Gaz Metan CFR Craiova 2-2 (1-1): Tony (24, penalty, 90+1)/ Surugiu (18), Trifu (51); lFC UNIREA ALBA IULIA – a stat.
15. FC Silvania                10    2    1    7        5-18        7    -5
*Minerul Lupeni s-a retras din campionat, iar rezultatele anterioare au fost anulate.
Etapa a 12-a (sâmbătă, 13 noiembrie, ora 11.00): FC UNIREA ALBA IULIA – FC Silvania Şimleu Silvaniei (vineri, 12 noiembrie, ora 14.00), FC Argeş – CSM Râmnicu Vâlcea, Alro Slatina – FC Bihor, Mureşul Deva – CS Mioveni, Petrolul Ploieşti – ACU Arad, Gaz Metan CFR Craiova – Voinţa Sibiu, Arieşul Turda – ACS MU Poli Iaşi, UTA Arad – stă.