Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l11.30: Rugby, CM, NOUA ZEELANDĂ – TONGA, la Sport Klub şi DigiSport1.
l17.00: Fotbal, Liga a 2-a, GLORIA BUZĂU – FCM BACĂU, la Dolce Sport 2.
l17.00: Ciclism, Turul Spaniei, etapa a 19-a, la Eurosport.
l17.00: Handbal masculin, CS CARAŞ – CSM BUCUREŞTI, la DigiSport 1.
l19.00: Fotbal, FCM TG MUREŞ – ASTRA PLOIEŞTI, la DigiSport 1.
l19.00: Fotbal, Cupa Stelelor Estului, finala, la Sport.ro.
l19.00: Fotbal, Ucraina, ŞAHTIOR – VOLYN LUTSK, la Dolce Sport.
l19.00: Fotbal, Ungaria, SIOFOK – DEBRECEN, la Sport 1.
l21.00: Baschet masculin, CE, LITUANIA – FRANŢA, la Sport 1.
l21.30: Fotbal, OŢELUL GALAŢI – CFR CLUJ, la DigiSport 1.
l21.30: Fotbal, Germania, AUGSBURG – LEVERKUSEN, la Eurosport 2.
l21.45: Fotbal, Italia, AC MILAN – LAZIO, la DigiSport 2.
l22.15: Fotbal, Portugalia, FC PORTO – SETUBAL, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l4.00: Rugby, CM, ROMÂNIA – SCOŢIA, la DigiSport 1.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, FC ARGEŞ – MUREŞUL DEVA; 13.00, FC BIHOR – UTA ARAD; 15.00, CSM RM VÂLCEA – FC BAIA MARE, la DigiSport 1.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, DINAMO II – C S OTOPENI, la GSP TV.
l11.30: Rugby, CM, ARGENTINA – ANGLIA, la DigiSport 3.
l13.00: Handbal masculin, CĂLĂRAŞI – POTAISA TURDA, la DigiSport 2.
l14.30: Fotbal, Scoţia, DUNDEE – RANGERS, la Sport 1.
l15.00: Automobilism, Formula 1, MP la Monza, calificări, la DigiSport 2.
l16.00: Fotbal, Ucraina, VORSKLA – ODESA, la Dolce Sport.
l16.30: Fotbal, Germania, DORTMUND – HERTHA BERLIN; 19.30, BREMEN – HAMBURGER, la Eurosport 2.
l17.00: Fotbal, RAPID – FC BRAŞOV, la DigiSport 1.
l17.00: Fotbal, Anglia, SUNDERLAND – CHELSEA şi MANCHESTER CITY – WIGAN, la DigiSport 3.
l17.00: Ciclism, Turul Spaniei, etapa a 20-a, la Eurosport.
l17.00: Baschet masculin, CE, GEORGIA – FINLANDA, la Sport 1.
l18.00: Fotbal pe plajă, CM, semifinale, la TVR 2.
l18.45: Tenis, Openul SUA, finala feminină, la Eurosport.
l19.00: Fotbal, Spania, SOCIEDAD – BARCELONA, la DigiSport 1.
l19.00: Fotbal, Spania, VILLARREAL – SEVILLA; 21.00, REAL MADRID – GETAFE, la DigiSport 2.
l19.30: Fotbal, Anglia, BOLTON – MANCHESTER UNITED, la DigiSport 3.
l20.30: Fotbal, Portugalia, BENFICA – GUIMARAES, la Dolce Sport.
l21.30: Fotbal, GAZ METAN MEDIAŞ – STEAUA, la DigiSport 1.
l21.45: Fotbal, Italia, CESENA – NAPOLI, la Digi Sport 3.
l23.00: Fotbal, Spania, VALENCIA – ATLETICO MADRID, la DigiSport 2.
l23.15: Box, meci pentru titlul mondial WBC, VITALI KLITSCHKO – TOMASZ ADAMEK, la Pro TV.
l00.00: Fotbal, Brazilia, SANTOS – CRUZEIRO, la DigiSport 3.
Duminică
l11.30: Rugby, CM, AFRICA DE SUD – ŢARA GALILOR, la DigiSport 3.
l12.00: Fotbal, Liga a 2-a, DUNĂREA GALAŢI – FC BOTOŞANI, la Dolce Sport 2.
l12.30: Handbal masculin, BACĂU – PANDURII TG JIU, la DigiSport 1.
l13.00: Fotbal, Spania, BETIS – MALORCA, la DigiSport 2.
l13.30: Fotbal, Italia, JUVENTUS – PARMA; 16.00, LECCE – UDINESE, la DigiSport 3.
l15.00: Automobilism, Formula 1, MP la Monza, cursa, la DigiSport 1.
l15.30: Fotbal, Olanda, VENLO – PSV EINDHOVEN, la Sport 1.
l16.00: Fotbal, Italia, ROMA – CAGLIARI, la DigiSport 2.
l16.30: Fotbal, Germania, FC KÖLN – NÜRNBERG; 18.30, WOLFSBURG – SCHALKE, la Eurosport 2.
l17.00: Fotbal, SPORTUL STUDENŢESC – VOINŢA SIBIU, la DigiSport 1.
l17.00: Ciclism, Turul Spaniei, etapa a 21-a, la Eurosport.
l18.00: Fotbal, Anglia, FULHAM – BLACKBURN, la DigiSport 2.
l18.00: Baschet masculin, CE, SPANIA – FRANŢA, la Sport 1.
l19.00: Fotbal, „U” CLUJ – CONCORDIA CHIAJNA, la DigiSport 1.
l19.00: Fotbal, Portugalia, BRAGA – GIL VICENTE, la Dolce Sport.
l19.00: Volei masculin, CE, ITALIA – FINLANDA; 21.10, AUSTRIA – TURCIA, la DigiSport 3.
l21.30: Fotbal, FC VASLUI – DINAMO, la DigiSport 1.
l21.45: Fotbal, Italia, PALERMO – INTER MILANO, la DigiSport 2.
l23.00: Tenis, Openul SUA, finala masculină, la Eurosport.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419