WEEK-END SPORTIV LA TV

Mircea Trifu - Primar Alba Iulia

Vineri
l12.45: Atletism, CM, ziua a 7-a, la Eurosport.
l15.15: Baschet masculin, CE, SERBIA – ISRAEL, la Sport 1.
l16.00: Fotbal, preliminarii CE, Under 21, KAZAKHSTAN – ROMÂNIA, la DigiSport 1.
l16.00: Ciclism, Turul Spaniei, etapa a 13-a, la Eurosport.
l16.30: Fotbal, meci amical, ARGENTINA – VENEZUELA, la Digi Sport 3.
l17.00: Handbal masculin, Supercupă, SUCEAVA – ODORHEI; 19.00, CONSTANŢA – CARAŞ SEVERIN, semifinale, la DigiSport 2.
l18.00: Tenis, Openul SUA, la Eurosport 2 şi Eurosport.
l18.30: Fotbal, preliminarii CE, FINLANDA – MOLDOVA, la DigiSport 3.
l20.00: Fotbal, preliminarii CE, TURCIA – KAZAKHSTAN, la DigiSport 1.
l20.30: Fotbal, preliminarii CE, LUXEMBURG – ROMÂNIA, la Pro TV.
l20.30: Fotbal, preliminarii CE, BELARUS – BOSNIA, la DigiSport 1.
l21.15: Fotbal, preliminarii CE, BULGARIA – ANGLIA, la DigiSport 2.
l21.45: Fotbal, preliminarii CE, GERMANIA – AUSTRIA, la Sport 1.
l21.45: Fotbal, meci amical, BOLOGNA – RAPID, la DigiSport 3.
l22.00: Fotbal, preliminarii CE, ALBANIA – FRANŢA, la DigiSport 1.
Sâmbătă
l3.00 şi 12.45: Atletism, CM, ziua a 8-a, la Eurosport.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, POLI TIMIŞOARA – FC OLT, la DigiSport 3.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, CS OTOPENI – FARUL, la GSP TV.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, FC BOTOŞANI – SĂGEATA NĂVODARI, la Dolce Sport.
l12.00: Handbal masculin, Supercupă, finala mică; 14.00, finala mare, la DigiSport 2.
l14.00: Motociclism, Moto GP San Marino, calificări, la DigiSport 1.
l15.30: Baschet masculin, CE, FINLANDA – BOSNIA, la Sport 1.
l16.00: Ciclism, Turul Spaniei, etapa a 14-a, la Eurosport.
l16.30: Handbal masculin, preliminarii Liga Campionilor, RHEIN – DUNKERQUE; 19.00, VALLADOLID – KIELCE, la DigiSport 2.
l17.00: Fotbal, FC UNIREA ALBA IULIA – ALRO SLATINA, înregistrat la DigiSport 1.
l18.00: Tenis, Openul SUA, la Eurosport 2 şi Eurosport.
l19.00: Fotbal, Liga a 2-a, UTA ARAD – CSM RM VÂLCEA, la DigiSport 1.
l21.00: Baschet masculin, CE, CROAŢIA – MUNTENEGRU, la Sport 1.
l21.00: Fotbal, meci amical, ASTRA – CERNO MORE, la DigiSport 1.
Duminică
l00.00: Fotbal, Brazilia, FIGUEIRENSE – SAO PAULO, la DigiSport 1.
l3.00 şi 12.00: Atletism, CM, ziua a 9-a, la Eurosport.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, CHINDIA – FC ARGEŞ, la GSP TV.
l12.00: Motociclism, Moto GP San Marino, cursele, la DigiSport 1.
l17.30: Handbal feminin, OLTCHIM – RULMENTUL, la DigiSport 1.
l17.30: Ciclism, Turul Spaniei, etapa a 15-a, la Eurosport.
l18.00: Tenis, Openul SUA, la Eurosport 2 şi Eurosport.
l19.00: Handbal masculin, preliminarii Liga Campionilor, finala, la DigiSport 1.
l21.00: Fotbal, Portugalia, NACIONAL – GUIMARAES, la Dolce Sport.
l21.00: Baschet masculin, CE, LITUANIA – SPANIA, la Sport 1.
l21.15: Handbal masculin, Supercupa Spaniei, BARCELONA – ATLETICO, la Dolce Sport 2.
l22.00: Fotbal, Brazilia, SANTOS – BOTAFOGO, la DigiSport 1.

Pro România - Ține cu ALBA
ELIT
PMP - Alegeri Locale 2020
USR-Plus - Oameni ca tine schimbă Alba în bine

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419