WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l14.00: Fotbal, tragerea la sorţi a grupelor Europa League, la Eurosport.
l17.00: Ciclism, Turul Spaniei, etapa a 7-a, la Eurosport.
l18.30: Gimnastică, Campionatele Naţionale, masculin, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Ungaria, GYÖR – ZALAEGERSZEG, la Sport 1.
l19.30: Fotbal, Liga a 2-a, FARUL – VIITORUL CONSTANŢA, la DigiSport 1.
l20.30: Fotbal, CFR CLUJ – SPORTUL STUDENŢESC, la Antena 1 şi GSP TV.
l21.00: Fotbal, Olanda, AJAX – VITESSE, la Sport 1.
l21.30: Fotbal, Germania, HERTHA BERLIN – STUTTGART, la Eurosport 2.
l21.40: Fotbal, Supercupa Europei, FC BARCELONA – FC PORTO, la TVR 1 şi Dolce Sport.
Sâmbătă
l3.00 şi 13.45: Atletism, Campionatul Mondial, ziua 1, la Eurosport.
l10.00: Fotbal, Liga a 2-a, CSM RM VÂLCEA – GAZ METAN SEVERIN, la DigiSport 1.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, FC BIHOR – FC UNIREA ALBA IULIA, la DigiSport 2.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, ALRO SLATINA – POLI TIMIŞOARA, la Dolce Sport.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, DINAMO II – FCM BACĂU, la GSP TV.
l13.00: Rugby, Tri Nations, AUSTRALIA – NOUA ZEELANDĂ, la Sport.ro.
l14.00: Fotbal, Anglia, ASTON VILLA – WOLVES, la DigiSport 3.
l14.30: Fotbal, Anglia, WIGAN – QPR, la DigiSport 2.
l15.00: Automobilism, Formula 1, MP al Belgiei, calificări, la DigiSport 1.
l16.00: Gimnastică, Campionatele Naţionale, finale, la TVR 3.
l16.30: Fotbal, Germania, KAISERSLAUTERN – BAYERN MÜNCHEN; 19.30, BAYER LEVERKUSEN – DORTMUND, la Eurosport 2.
l17.00: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, CRYSTAL PALACE – BLACKPOOL, la Sport 1.
l17.00: Ciclism, Turul Spaniei, etapa a 8-a, la Eurosport.
l18.00: Fotbal, VOINŢA SIBIU – PANDURII TG JIU, la DigiSport 1.
l19.30: Fotbal, Anglia, LIVERPOOL – BOLTON, la DigiSport 3.
l21.00: Fotbal, ASTRA PLOIEŞTI – „U” CLUJ, la DigiSport 1.
l21.45: Fotbal, Italia, CAGLIARI – AC MILAN, la DigiSport 3.
l00.00: Fotbal, Brazilia, FLUMINENSE – BOTAFOGO, la DigiSport 2.
Duminică
l3.00 şi 10.15: Atletism, Campionatul Mondial, ziua a 2-a, la Eurosport.
l15.00: Automobilism, Formula 1, MP al Belgiei, cursa, la DigiSport 1.
l15.15: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, NOTTINGHAM – WEST HAM, la Sport 1.
l15.30: Fotbal, Anglia, TOTTENHAM – MANCHESTER CITY, la DigiSport 2.
l16.00: Fotbal, FC BRAŞOV – FC VASLUI, la Dolce Sport.
l16.00: Gimnastică, Campionatele Naţionale, finale, la TVR 3.
l16.30: Fotbal, Germania, HANOVRA – MAINZ; 18.30, SCHALKE – MÖNCHENGLADBACH, la Eurosport 2.
l17.00: Ciclism, Turul Spaniei, etapa a 9-a, la Eurosport.
l18.00: Fotbal, Anglia, MANCHESTER UNITED – ARSENAL, la DigiSport 2.
l18.00: Fotbal, Ucraina, ODESA – ŞAHTIOR, la Dolce Sport.
l18.00: Fotbal, CEAHLĂUL – RAPID, la DigiSport 1.
l19.00: Fotbal, Ungaria, VASAS – FERENCVAROS, la Sport 1.
l20.00: Fotbal, DINAMO – OŢELUL GALAŢI, la DigiSport 1.
l22.00: Fotbal, STEAUA – FCM TG MUREŞ, la DigiSport 1.
l22.00: Fotbal, Franţa, LILLE – MARSEILLE, la DigiSport 3.
l22.15: Fotbal, Portugalia, SPORTING – MARITIMO, la Dolce Sport.
l4.00: Atletism, Campionatul Mondial, ziua a 3-a, la Eurosport.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419