WEEK-END SPORTIV LA TV

Mircea Trifu - Primar Alba Iulia

Vineri
l10.30: Handbal masculin, turneu amical, CSM BUCUREŞTI – HCM CONSTANŢA; 12.15, ŞTIINŢA BACĂU – DINAMO; 17.00, HCM CONSTANŢA – DINAMO, la Digi Sport 2.
l15.30: Ciclism, Turul Beneluxului, etapa a 4-a, la Eurosport.
l18.45: Fotbal, CS MIOVENI – ASTRA PLOIEŞTI, la Digi Sport.
l20.00: Baschet masculin, CE, UNGARIA – FINLANDA, la Sport 1.
l20.30: Fotbal, CFR CLUJ – GAZ METAN MEDIAŞ, la GSP TV.
l20.55: Fotbal, Portugalia, GIL VICENTE – BENFICA LISABONA, la Dolce Sport 2.
Sâmbătă
l10.00: Handbal masculin, turneu amical, DINAMO – CSM BUCUREŞTI; 11.45, ŞTIINŢA BACĂU – HCM CONSTANŢA, la Digi Sport 2.
l13.20: Handbal, Cupa Szabella, OLTCHIM – GYÖR, la Digi Sport 2.
l14.00: Motociclism, MP la Brno, calificări, la Digi Sport 1.
l14.45: Fotbal, Scoţia, IVERNESS – RANGERS, la Sport 1.
l15.30: Ciclism, Turul Beneluxului, etapa a 5-a, la Eurosport.
l16.30: Fotbal, Germania, HOFFENHEIM – DORTMUND, la Eurosport 2.
l17.00: Fotbal, Anglia, LIVERPOOL – SUNDERLAND, la Digi Sport 1.
l18.05: Rugby, Tri Nations, AFRICA DE SUD – AUSTRALIA, la Sport.ro.
l19.00: Fotbal, DINAMO – PANDURII TG JIU, la Digi Sport 1.
l19.30: Fotbal, Germania, MÖNCHENGLADBACH – STUTTGART, la Eurosport 2.
l19.30: Fotbal, Anglia, NEWCASTLE – ARSENAL, la Digi Sport.
l20.15: Fotbal, PETROLUL PLOIEŞTI – RAPID, la Dolce Sport.
l21.30: Fotbal, CONCORDIA CHIAJNA – FC VASLUI, la Digi Sport 1.
Duminică
l1.00: Fotbal, CM Under 20, PORTUGALIA – ARGENTINA, sferturi de finală, la Eurosport.
l12.00: Motociclism, MP la Brno, cursele, la Digi Sport 1.
l12.50: Handbal, Cupa Szabella, OLTCHIM – HYPO VIENA; 20.40, finala, la Digi Sport 2.
l15.30: Fotbal, Olanda, AJAX – HEERENVEEN, la Sport 1.
l15.30: Fotbal, Anglia, STOKE CITY – CHELSEA, la Digi Sport 2.
l15.45: Ciclism, Turul Beneluxului, etapa a 6-a, la Eurosport.
l16.30: Fotbal, Germania, KAISERSLAUTERN – AUGSBURG; 18.30, LEVERKUSEN – WERDER BREMEN, la Eurosport 2.
l18.00: Fotbal, Anglia, WEST BROMWICH – MANCHESTER UNITED, la Digi Sport 2.
l18.30: Fotbal, CEAHLĂUL PIATRA NEAMŢ – OŢELUL GALAŢI, la Digi Sport 1.
l19.00: Fotbal, Ungaria, KAPOSVAR – UJPEST, la Sport 1.
l20.00: Fotbal, Ucraina, MARIUPOL – ODESSA, la Dolce Sport.
l20.30: Fotbal, STEAUA – „U” CLUJ, la Digi Sport 1.
l21.00: Fotbal, Portugalia, GUIMARAES – FC PORTO, la Dolce Sport 2.
l23.00: Fotbal, Sppercupa Spaniei, REAL MADRID – CF BARCELONA, tur la Digi Sport 1.
l00.30: Fotbal, Brazilia, SAO PAULO – PARANAENSE, la Digi Sport 1.
l2.00: Fotbal, CM Under 20, BRAZILIA – SPANIA, sferturi de finală, la Eurosport.

Pro România - Ține cu ALBA
ELIT
PMP - Alegeri Locale 2020
USR-Plus - Oameni ca tine schimbă Alba în bine

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419