Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l12.30: Fotbal pe plajă, Euroliga, ISRAEL – FRANŢA; 13.45, CEHIA – BELARUS, la Eurosport 2.
l12.55: Fotbal, tragerea la sorţi a meciurilor din play-off-ul Champions League, la TVR 1 şi Eurosport.
l14.00: Fotbal, tragerea la sorţi a meciurilor din play-off-ul Europa League, la Eurosport.
l15.00: Fotbal pe plajă, Euroliga, RUSIA – PORTUGALIA; 16.15, RUSIA – SPANIA, la Eurosport.
l17.30: Handbal feminin, Supercupa României, U JOLIDON CLUJ – HC ZALĂU; 19.30, OLTCHIM – CS BUCUREŞTI, semifinale, la TVR 3 şi Digi Sport 1.
l19.00: Fotbal, Ungaria, ZALAEGERSZEG – HONVED, la Sport 1.
l21.00: Atletism, Diamond League la Londra, la Digi Sport 1.
l21.30: Fotbal, Germania, DORTMUND – HAMBURG, la Eurosport 2.
l21.45: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, HULL CITY – BLACKPOOL, la Sport 1.
l21.45: Fotbal, meci amical, EVERTON – VILLARREAL, la Digi Sport 2.
Sâmbătă
l00.45: Fotbal, CM Under 20, URUGUAY – CAMERUN, la Eurosport; 2.00, PORTUGALIA – NOUA ZEELANDĂ, la Eurosport 2.
l10.35: Rugby, Tri Nations, NOUA ZEELANDĂ – AUSTRALIA, la Sport.ro.
l11.00: Handbal feminin, Supercupa României, turneu FRH 75 ani, finala mică; 13.00, finala mare, la TVR 3 şi Digi Sport 1.
l15.00: Fotbal, Supercupa Italiei, INTER MILANO – MILAN, la Digi Sport 1.
l15.00: Fotbal pe plajă, Euroliga, ELVEŢIA – PORTUGALIA; 16.15, SPANIA – ROMÂNIA, la Eurosport.
l16.30: Fotbal, Germania, STUTTGART – SCHALKE; 19.30, HERTHA BERLIN – NÜRNBERG, la Eurosport 2.
l16.30: Atletism, Diamond League la Londra, la Digi Sport 2.
l16.30: Rugby, meci amical, ANGLIA – ŢARA GALILOR, la Sport 1.
l17.00: Fotbal, meci amical, GLASGOW RANGERS – CHELSEA, la Digi Sport 2.
l19.00: Fotbal, meci amical, LAZIO ROMA – „U” CLUJ, la Digi Sport 1.
l19.30: Fotbal, meci amical, LIVERPOOL – VALENCIA, la Digi Sport 2.
l20.45: Fotbal, meci amical, BENFICA – ARSENAL, la Sport.ro.
l21.00: Fotbal, Ungaria, VIDEOTON – DIOSGYOR, la Sport 1.
l22.00: Fotbal, Franţa, MARSEILLE – SOCHAUX, la Digi Sport 1.
l22.00: Baschet, Cupa celor 6 naţiuni, CROAŢIA – MUNTENEGRU, la Eurosport 2.
Duminică
l00.30: Fotbal, Brazilia, PALMEIRAS – GREMIO, la Digi Sport 1
l1.00: Fotbal, CM Under 20, AUSTRALIA – SPANIA, la Eurosport; 2.00, ECUADOR – COSTA RICA, la Eurosport 2.
l14.15: Fotbal, Scoţia, ABERDEEN – CELTIC, la Sport 1.
l16.30: Fotbal, Germania, MAINZ – LEVERKUSEN; 18.30, BAYERN MÜNCHEN – MÖNCHENGLADBACH, la Eurosport 2.
l16.30: Fotbal, Supercupa Angliei, MANCHESTER CITY – MANCHESTER UNITED, la Sport Klub.
l19.00: Fotbal, Ucraina, ŞAHTIOR DONEŢK – KRYVBAS, la Dolce Sport; 21.00, VORSKLA – ARSENAL KIEV, la Dolce Sport 2.
l22.00: Fotbal, Franţa, BORDEAUX – ST ETIENNE, la Digi Sport 1.
l22.00: Baschet, Cupa celor 6 naţiuni, SLOVENIA – MUNTENEGRU, la Eurosport 2.
l22.00: Fotbal, Brazilia, PARANAENSE – CORINTHIANS, la Digi Sport 2.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419