Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

TECHNOVA - Înlocuiește-ți centrala

Vineri
l12.00: Nataţie, C.M. la Shanghai, sărituri în apă, la Eurosport
l13.30: Snooker, Openul Australiei, la Eurosport
l15.30: Ciclism, Turul Franţei, etapa a 19-a, la Eurosport
l18.30: Fotbal, RAPID – FC VASLUI, Liga 1, la Digi Sport 1
l19.00: Fotbal, BOCHUM – FSV FRANKFURT, Bundesliga 2, la Eurosport 2
l19.00: Fotbal, ZALAEGERS – DEBRECEN, Campionatul Ungariei, la Sport 1
l20.30: Fotbal, DINAMO – FC TG. MUREŞ, Liga 1, la Antena 1
l21.00: Atletism, Diamond League la Monte Carlo, la Digi Sport 1
l21.30: Sărituri cu schiurile, M.P. de vară la Zakopane, la Eurosport
l22.00: Fotbal, CS OTOPENI – „U” CLUJ, Liga 1, la Digi Sport 1
Sâmbătă
l12.15: Nataţie, C.M. la Shanghai, sărituri în apă, la Eurosport şi TVR 2
l12.30: Snooker, Openul Australiei, la Eurosport 2
l13.00: Rugby, Turneul Tri Nations, AUSTRALIA – AFRICA DE SUD, la Sport.ro
l14.30: Fotbal, GLASGOW RANGERS – HEARTS, Campionatul Scoţiei, la Sport1
l15.00: Ciclism, Turul Franţei, etapa a 20-a, la Eurosport
l15.00: Formula 1, M.P. al Germaniei, calificări, la Digi Sport 1
l16.00: Fotbal,  WINNER TOTTENHAM HOTSPUR, Vodacom Challenge, la Digi Sport 2.
l17.00: Fotbal, VOINŢA SIBIU – STEAUA, Liga 1, la Digi Sport 1
l18.00: Tenis, BCR Open Ladies, finala la simplu, la TVR 2
l18.30: Fotbal, VASAS PECS, iar de la ora 21.00, GYOR – UJPEST DOSZA, Campionatul Ungariei, la Sport 1
l19.00: Fotbal, C.E. U-19, CEHIA – IRLANDA, iar de la ora 21.00, SERBIA – SPANIA, la Eurosport
l21.00: Fotbal, C.E. U – 19, ROMÂNIA – GRECIA, la Sport.ro
l21.30: Fotbal, Super Cupa Germaniei, SCHALKE 04 – BORUSSIA DORTMUND, la Eurosport 2
l22.00: Fotbal, Copa America, PERU – VENEZUELA finala mică, la Dolce Sport
l0.00: Fotbal, MANCHESTER UNITED  – CHICAGO FIRE, MANU US Tour, la Digi Sport 1
Duminică
l10.30: Automobilism, GP3, la Nurburgring, la Eurosport
l11.00: Nataţie, C.M. la Shanghai, sărituri în apă, la Eurosport
l12.30: Snooker, Openul Australiei, la Eurosport 2
l12.45: Automobilism, Cupa Porsche la Hockenheim, la Eurosport
l13.30: Nataţie, C.M. la Shanghai, la Eurosport
l14.30: Fotbal, HIBERNIAN – CELTIG GLASGOW, Campionatul Scoţiei, la Sport 1
l15.00: Ciclism, Turul Franţei, etapa a 21-a, la Eurosport
l15.00: Formula 1, M.P. al Germaniei, cursa, la Digi Sport 1
l15.00: Fotbal, CERNOMOREŢ ODESA – ARSENAL KIEV, Campionatul Ucrainei, la Dolce Sport
l18.30: Fotbal, CEAHLĂUL – PANDURII TG. JIU, Liga 1, la Digi Sport 1
l19.00: Atletism, C.E. de juniori, la Eurosport
l19.00: Fotbal, FERENCVAROS – DVTK, Campionatul Ungariei, la Sport 1
l19.00: Fotbal, SAHTIOR DONEŢK – KARPAT LVOV, Campionatul Ucrainei, la Dolce Sport
l21.45: Baschet masculin, SLOVENIA – POLONIA, la Eurosport 2
l21.30: Fotbal, CFR CLUJ – ASTRA PLOIEŞTI, Liga 1, la Digi Sport 1
l22.00: Fotbal, Copa America, URUGUAY – PARAGUAY, finala mare, la Dolce Sport
22.00: Fotbal, FLUMINENSE – PALMEIRAS, Campionatul Braziliei, la Digi Sport 2

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419