Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l14.55 şi 20.10: Gimnastică, CE 2011, individual compus, la TVR 2 şi Eurosport.
l16.00: Polo, DINAMO – CSM ORADEA, la TVR 3 şi Digi Sport.
l16.30: Fotbal, Liga a 2-a, VOINŢA SIBIU – FC UNIREA ALBA IULIA, la Dolce Sport.
l17.15: Handbal masculin, ENERGIA TG JIU – UNIV. CLUJ; 20.00, STEAUA – MINAUR BAIA MARE, la Digi Sport.
l18.00: Baschet masculin, Cupa României, finala, la TVR 3.
l21.30: Fotbal, Germania, EINTRACHT FRANKFURT – WERDER BREMEN, la Eurosport 2.
Sâmbătă
l11.00: Automobilism, MP al Malaysiei, calificări, la Digi Sport.
l12.00: Polo, DINAMO – STEAUA, la TVR 3.
l13.00: Rugby, UNIV. TIMIŞOARA – CSM BAIA MARE, la GSP TV.
l13.00: Handbal masculin, UCM REŞIŢA – ŞTIINŢA BACĂU, la Digi Sport.
l13.30: Polo, CSM ORADEA – AMEFA ARAD, la Digi Sport Plus.
l14.25 şi 16.30: Gimnastică, CE 2011, finale, la TVR 2 şi Eurosport.
l14.45: Fotbal, Anglia, WOLVERHAMPTON – EVERTON; 17.00, MANCHESTER UNITED – FULHAM, la Digi Sport.
l15.00: Fotbal, UNIREA URZICENI – OŢELUL GALAŢI, la GSP TV.
l16.00: Fotbal, Ungaria, SIOFOK – FERENCVAROS, la Sport 1.
l16.30: Fotbal, Germania, HAMBURGER – DORTMUND; 19.30, VfB STUTTGART – KAISERSLAUTERN, la Eurosport 2.
l17.00: Fotbal, FC VASLUI – DINAMO, la Antena 1.
l17.00: Fotbal, Anglia, CHELSEA – WIGAN, la Digi Sport Plus.
l17.00: Fotbal, Ucraina, ŞAHTIOR DONEŢK – OBOLON KIEV, la Dolce Sport.
l19.00: Fotbal, Spania, BILBAO – REAL MADRID, la Digi Sport.
l19.00: Fotbal, Italia, INTER MILANO – CHIEVO, la Digi Sport Plus.
l19.00: Baschet masculin, All Star Game, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, FC BRAŞOV – GLORIA BISTRIŢA, la GSP TV.
l21.00: Fotbal, „U” CLUJ – GAZ METAN MEDIAŞ, la Digi Sport.
l21.00: Fotbal, Spania, CF BARCELONA – ALMERIA: 23.00, MALLORCA – SEVILLA, la Digi Sport Plus.
l22.15: Fotbal, Portugalia, SPORTING – ACADEMICA, la Dolce Sport.
Duminică
l9.45: Atletism, Maratonul de la Paris, la Eurosport.
l11.00: Automobilism, MP al Malaysiei, cursa, la Digi Sport.
l11.00: Rugby, DINAMO – FARUL CONSTANŢA, la GSP TV.
l12.00: Fotbal, Liga a 2-a, PETROLUL PLOIEŞTI – ALRO SLATINA, la Dolce Sport.
l12.00: Polo, STEAUA – CSM ORADEA, la TVR 3 şi Digi Sport Plus.
l13.15: Handbal feminin, HC ZALĂU – OLTCHIM RM VÂLCEA, la Digi Sport Plus.
l13.30: Fotbal, Italia, JUVENTUS – GENOA, la Digi Sport.
l13.30: Ciclism, Cursa Paris-Roubaix, la Eurosport.
l14.00: Fotbal, Ucraina, METALURG ZAPORIZHYA – DINAMO KIEV, la Dolce Sport.
l14.25 şi 16.45: Gimnastică, CE 2011, finale, la TVR 2.
l14.45: Fotbal, Scoţia, HAMILTON – RANGERS, la Sport 1.
l15.00: Fotbal, PANDURII TG JIU – VICTORIA BRĂNEŞTI, la GSP TV.
l15.30: Fotbal, Anglia, BLACKPOOL – ARSENAL, la Digi Sport Plus.
l16.30: Fotbal, Germania, MÖNCHENGLADBACH – FC KÖLN; 18.30, BAYER LEVERKUSEN – ST PAULI, la Eurosport 2.
l17.00: Fotbal, SPORTUL STUDENŢESC – FC TIMIŞOARA, la Digi Sport.
l18.00: Fotbal, Franţa, MARSEILLE – TOULOUSE, la Digi Sport Plus.
l19.00: Fotbal, Turcia, GALATASARAY – TRABZON, la Digi Sport.
l20.00: Fotbal, Spania, ATLETICO MADRID – SOCIEDAD, la Digi Sport Plus.
l21.00: Fotbal, ASTRA PLOIEŞTI – STEAUA, la Digi Sport.
l21.00: Fotbal, Bulgaria, LITEX – ŢSKA SOFIA, la Sport.ro.
l21.45: Fotbal, Italia, FIORENTINA – AC MILAN, la Digi Sport Plus.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Rezultate extraordinare: CSȘ Blaj, dublă calificare la turneele finale, juniori și cadeți, sub comanda lui Alexandru Man

Antrenorul Alexandu Man dublează potul, reușind o a doua calificare între primele șase echipe din țară, cu CSȘ Blaj, în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Unirea Alba Iulia – o primăvară a reconstrucției | “Alb-negrii” își creionează strategia la începutul săptămânii viitoare

Unirea Alba Iulia iernează pe poziția a 6-a a Seriei a 9-a, după un parcurs considerat nesatisfăcător de către oficialii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro