Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l10.45: Schi alpin, Campionatul Mondial la Garmisch Partenkirchen, feminin, combinată, coborâre; 13.30, masculin, coborâre, antrenamente; 14.45, feminin, combinată alpină, slalom, la Eurosport.
l17.00: Handbal masculin, BUCOVINA SUCEAVA – STEAUA, la Digi Sport Plus.
l18.30: Biatlon, CM la Fort Kent, feminin, sprint, la Eurosport.
l4.00: Box profesionist, gala la Montreal, JOJO DAN – STEVE FORBES, la TVR 1.
Sâmbătă
l10.30: Sanie, CM la Paramonovo, dublu, manşa a doua; 13.30, feminin, manşa a doua, la Eurosport.
l11.00: Volei masculin, STEAUA – REMAT ZALĂU; 12.30, UNIREA DEJ – VCM PIATRA NEAMŢ, la Digi Sport.
l11.45: Schi alpin, Campionatul Mondial la Garmisch Partenkirchen, masculin, coborâre, la Eurosport şi TVR 2.
l14.45: Fotbal, Anglia, MANCHESTER UNITED – MANCHESTER CITY; 17.00, ARSENAL – WOLVERHAMPTON, la Digi Sport.
l15.00: Fotbal, meci amical, UNIV. CRAIOVA – MYNIOR PERNIK, la Digi Sport Plus.
l16.15: Biatlon, CM la Fort Kent, masculin, pursuit; 18.45, feminin, pursuit, la Eurosport.
l16.30: Fotbal, Germania, BAYERN MÜNCHEN – HOFFENHEIM; 19.30, KAISERSAUTERN – DORTMUND, la Eurosport 2.
l16.30: Rugby, turneul celor 6 naţiuni, ANGLIA – ITALIA; 19.00, SCOŢIA – ŢARA GALILOR, la Dolce Sport.
l17.00: Fotbal, Anglia, LIVERPOOL – WIGAN, la Digi Sport Plus.
l17.00: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, BRISTOL – LEEDS, la Sport 1.
l18.00: Baschet masculin, GAZ METAN MEDIAŞ – STEAUA, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Turcia, GAZIANTEP – GALATASARAY, la Digi Sport.
l20.00: Handbal feminin, Liga Campionilor, ITXACO – OLTCHIM RM VÂLCEA, la Digi Sport.
l20.00: Baschet feminin, Liga Europei Centrale, Final Four, ICIM ARAD – KARA TRUTNOV, la TVR 3.
l21.00: Fotbal, Spania, GIJON – CF BARCELONA, la Digi Sport Plus.
l21.00: Fotbal, Belgia, ANDERLECHT – CERCLE BRUGGE, la Sport Klub.
l21.15: Fotbal, Portugalia, NACIONAL – LEIRIA, la Dolce Sport 2.
l21.45: Fotbal, Italia, AS ROMA – NAPOLI, la Digi Sport.
l21.45: Fotbal, Olanda, AZ ALKMAAR – PSV EINDHOVEN, la Sport 1.
Duminică
l9.30: Sanie, CM la Paramonovo, masculin, prima manşă; 11.15, masculin, manşa a doua, la Eurosport.
l11.00: Schi alpin, Campionatul Mondial la Garmisch Partenkirchen, feminin, coborâre, la Eurosport; 12.00, la TVR 2.
l12.00: Handbal feminin, HC ZALĂU – CSM BUCUREŞTI, la Digi Sport.
l13.30: Fotbal, Italia, PALERMO – FIORENTINA; 16.00, BRESCIA – LAZIO, la Digi Sport.
l15.15: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, QPR – NOTTINGHAM, la Sport 1.
l16.30: Fotbal, Germania, FC KÖLN – MAINZ; 18.30, WERDER BREMEN – HANOVRA, la Eurosport 2.
l17.00: Rugby, turneul celor 6 naţiuni, IRLANDA – FRANŢA, la Dolce Sport.
l17.00: Biatlon, CM la Fort Kent, masculin, start în bloc; 19.15, feminin, start în bloc, la Eurosport.
l18.00: Fotbal, Anglia, BOLTON – EVERTON, la Digi Sport Plus.
l18.00: Fotbal, meci amical, STEAUA – DEBRECEN, la Sport.ro.
l18.00: Baschet masculin, CS OTOPENI – ASESOFT PLOIEŞTI, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Belgia, STANDARD LIEGE – GENK; 21.30, KORTRIJK – GENT, la Sport Klub.
l20.00: Fotbal, Spania, LA CORUNA – VILLARREAL;
l22.00, ESPANYOL – REAL MADRID, la Digi Sport Plus.
l20.00: Baschet feminin, Liga Europei Centrale, Final Four, finala, la TVR 3.
l20.00: Fotbal, Portugalia, BENFICA – GUIMARAES, la Dolce Sport 2.
l21.45: Fotbal, Italia, JUVENTUS TORINO – INTER MILANO, la Digi Sport.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419