Ziarul Unirea

WEEK-END sportiv la Tv

Vineri
l11.00: Schi alpin, CM la Zwiesel, feminin, slalom, manşa întâi; 14.15, manşa a doua, la Eurosport.
l12.00: Schi fond, CM la Rybinsk, feminin, pursuit; 13.15, masculin, pursuit, la Eurosport.
l15.00: Fotbal, meci amical, GLORIA BISTRIŢA – VIITORUL CONSTANŢA, la GSP TV.
l15.00: Fotbal, meci amical, DINAMO – HAJDUK SPLIT, la Digi Sport.
l16.30: Biatlon, CM la Presque Isle, masculin, sprint; 19.00, feminin, sprint, la Eurosport.
l18.00: Fotbal, meci amical, CFR CLUJ – FC KOPER, la Digi Sport.
l21.30: Fotbal, Germania, DORTMUND – SCHALKE, la Eurosport 2.
l21.45: Fotbal, Olanda, AJAX – DE GRAFSCHAAP, la Sport 1.
l21.45: Rugby, turneul celor 6 naţiuni, ŢARA GALILOR – ANGLIA, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l11.00: Schi alpin, CM la Zwiesel, feminin, slalom uriaş, manşa întâi; 14.00, manşa a doua, la Eurosport.
l11.00: Handbal feminin, Cupa EHF, DUNĂREA BRĂILA – ESBJERG, la TVR 3.
l12.00: Handbal masculin, HCM CONSTANŢA – STEAUA, la Digi Sport.
l12.00: Schi alpin, CM la Hinterstoder, masculin, Super-G, la Eurosport.
l13.15: Schi fond, CM la Rybinsk, masculin şi feminin, sprint, procedeul liber, la Eurosport.
l14.45: Fotbal, Anglia, STOKE – SUNDERLAND, la Digi Sport.
l15.00: Fotbal, meci amical, GAZ METAN MEDIAŞ – AMKAR, la GSP TV.
l16.30: Rugby, turneul celor 6 naţiuni, ITALIA – IRLANDA; 19.00, FRANŢA – SCOŢIA, la Dolce Sport.
l16.30: Fotbal, Germania, FC KÖLN – BAYERN MÜNCHEN; 19.30, MÖNCHENGLADBACH – VfB STUTTGART, la Eurosport 2.
l17.00: Rugby, CEN 2011, PORTUGALIA – ROMÂNIA, la GSP TV.
l17.00: Fotbal, Anglia, NEWCASTLE – ARSENAL, la Digi Sport.
l17.00: Polo, STEAUA – DINAMO, la TVR 3.
l17.00: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, BURNLEY – NORWICH, la Sport 1.
l18.00: Baschet masculin, CS OTOPENI – ELBA TIMIŞOARA, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, meci amical, PANDURII – JAGODINA, la Digi Sport.
l20.00: Snooker, Mastersul German, semifinale, la Eurosport.
l20.45: Fotbal, Olanda, PSV EINDHOVEN – ADO DEN HAAG, la Sport 1.
l21.00: Fotbal, Spania, VILLARREAL – LEVANTE, la Digi Sport.
l21.00: Fotbal, Belgia, ANDERLECHT – ST TRUIDEN, la Sport Klub.
l21.30: Biatlon, CM la Presque Isle, ştafetă, mixt, la Eurosport.
l21.45: Handbal, Germania, All Star Game, la Dolce Sport.
l23.00: Fotbal, Spania, CF BARCELONA – ATLETICO MADRID, la Digi Sport.
Duminică
l11.00: Schi alpin, CM la Hinterstoder, masculin, slalom uriaş, manşa întâi; 14.00, manşa a doua, la Eurosport.
l11.45: Schi fond, CM la Rybinsk, masculin, ştafetă, 4×10 km, finala, la Eurosport.
l12.00: Polo, STEAUA – DINAMO, la TVR 3.
l13.30: Fotbal, Italia, BOLOGNA – CATANIA, la Digi Sport.
l14.45: Sărituri cu schiurile, CM la Oberstdorf, echipe, la Eurosport.
l15.15: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, SWANSEA – CARDIFF, la Sport 1.
l15.30: Fotbal, meci amical, DINAMO – GYEONGNAM, la Digi Sport.
l16.30: Fotbal, Germania, HAMBURG – ST PAULI; 18.30, FREIBURG – EINTRACHT FRANKFURT, la Eurosport 2.
l17.00: Biatlon, CM la Presque, masculin, pursuit; 19.00, feminin, pursuit, la Eurosport.
l18.00: Handbal feminin, Liga Campionilor, OLTCHIM – BUDUCNOST, la Digi Sport.
l18.00: Fotbal, meci amical, STEAUA – LECH POZNAN, la Sport.ro.
l18.00: Baschet masculin, STEAUA – BC MUREŞ TG MUREŞ, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Belgia, GENK – FC BRUGGE; 21.30, EUPEN – STANDARD LIEGE, la Sport Klub.
l20.00: Fotbal, Spania, REAL MADRID – REAL SOCIEDAD, la Digi Sport.
l21.00: Snooker, Mastersul German, finala, la Eurosport.
l21.45: Fotbal, Italia, INTER MILANO – AS ROMA, la Digi Sport.
l22.15: Fotbal, Portugalia, SETUBAL – BENFICA LISABONA, la Dolce Sport.
l1.00: Fotbal american, GREEN BAY – PITTSBURGH, Super Bowl, la Sport 1.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419