Ziarul Unirea

Liga a II-a, Seria a 2-a

lVoinţa Sibiu – FC UNIREA ALBA IULIA 1-0 (1-0): I. Szabo (19); lFC Bihor – CSM Râmnicu Vâlcea 1-1 (1-0): Danci (32, penalty)/ O. Vasile (73); lACU Arad – FC Silvania Şimleu 3-0 (la „masa verde”); lArieşul Turda – UTA Arad 3-0 (3-0): Pocean (14), Căt. Bucur (20, 32); lGaz Metan CFR Craiova – FC Argeş 3-0 (1-0): P. Irimescu (38), Mitroi (51), Mitic (87); lPetrolul Ploieşti – Alro Slatina 2-0 (1-0): Opriţa (21), Gârleanu (57). Opriţa (Petrolul) a ratat un penalty în minutul 79; lMureşul Deva  – ACS MU Poli Iaşi 2-3 (1-1): Ad. Borza (3, penalty), Dârvaru (90+3)/ Kamara (31), Ghiceanu (54, 81); lCS Mioveni  – a stat.
CLASAMENT
1. PETROLUL PLOIEŞTI    19     13        1    5    34-18        40    +13
2. Voinţa Sibiu                19     11        7    1    22-6        40    +10
3. FC Bihor                    20     12        4    4    29-14        40    +10
4. CS Mioveni                19     10        5    4    22-13        35    +5
5. Alro Slatina                20     10        4    6    32-19        34    +7
6. ACS MU Poli Iaşi            20     10        3    7    31-23        33    +3
7. Arieşul Turda                19     6        6    7    16-17        24    -6
8. Gaz Metan Craiova        19     6        5    8    25-25        23    -7
9. UTA Arad*                    20     10        3    7    37-33        21    +6
10. CSM Rm Vâlcea            20     6        3    11    23-28        21    -12
11. FC Argeş                    20     6        3    11    20-29        21    -9
12. Mureşul Deva            20     5        5    10    22-29        20    -10
13. ACU Arad                    19     5        4    10    15-26        19    -11
14. FC UNIREA                20     5        4    11    15-27        19    -11
*Echipă penalizată cu 12 puncte; *Minerul Lupeni s-a retras din campionat; *FC Silvania s-a retras, jocurile din retur vor fi omologate cu 0-3
Etapa a 22-a (sâmbătă, 16 aprilie 2011, ora 11.00): ACS MU Poli Iaşi – CSM Rm Vâlcea (în tur, 1-3), FC Silvania Şimleu – CS Mioveni (0-3 la „masa verde”), FC UNIREA ALBA IULIA – ACU Arad (2-3), UTA Arad – Voinţa Sibiu (0-0, ora 17.00), FC Argeş – Arieşul Turda (0-2), Alro Slatina – Gaz Metan Craiova (3-0), Mureşul Deva – Petrolul Ploieşti (1-2), FC Bihor Oradea-  stă.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

După un an 2020 în “alb” și “negru”, Daniel Nicula vrea să plece de la Gaz Metan Mediaș pentru a juca mai mult

Pentru Daniel Nicula, puștiul minune crescut la Așezământul Social “Sf. Ghelasie” din Stremț, anul 2020 a fost unul cu lumini… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Ovidiu Pănăzan (powerlifting), pentru al șaselea an consecutiv desemnat cel mai bun antrenor din Alba la secțiunea sporturi neolimpice

Gala Sportului Județean 2020, una derulată doar în mediul online, din cauza restricțiilor impuse de pandemia de coronavirus, i-a adus… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Industria Galda de Jos – șanse minime de a primi finanțare de la consilierii locali în acest an | Divizionara terță, foarte aproape de abandonul competițional, după aproape 7 ani!

Se prefigurează o iarnă amară pentru Industria Galda de Jos! Conform unor informații neoficiale deocamdată, aleșii locali nu intenționează să… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

În barajul de salvare: CS Ocna Mureș și Industria Galda

CS Ocna Mureș și Industria Galda de Jos și-au aflat adversarii din barajele de menținere/ promovare, ce vor avea loc… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro