Liga a II-a, Seria a 2-a

PRO ROMÂNIA - Alegeri parlamentare 2020

lACSMU Poli Iaşi – FC UNIREA ALBA IULIA 4-0 (2-0): Cl. Oară (15, autogol), Herghelegiu (38), Kamara (60), Al. Creţu (83); lFC Silvania Şimleu Silvaniei – UTA Arad 1-3 (1-0): S. Ianc (20)/ Capătă (81, 87), Ţucudean (90+1). Ţucudean (UTA Arad) a fost eliminat în minutul 90+2; lCSM Râmnicu Vâlcea – Alro Slatina 1-0 (0-0): M. Rădulescu (85). Kalay (Alro Slatina) a fost eliminat în minutul 43; lFC Bihor – Mureşul Deva 2-0 (2-0): Mărkuş (6, 43); lDacia Mioveni – Petrolul Ploieşti 2-0 (1-0): Cl. Ionescu (10), Plecaniciuc (69, autogol). Gafiţa (Petrolul Ploieşti) a fost eliminat în minutul 80; lACU Arad – Gaz Metan CFR Craiova 1-1 (1-1): Tau (43)/ Boroiban (17, penalty); lVoinţa Sibiu – Arieşul Turda 2-0 (1-0): Beza (9), Hallmen (88); lFC Argeş – a stat.

CLASAMENT

USR - Alegeri parlamentare 2020

1. CS MIOVENI            12        7    4    1        17-7        25    +4
2. Voinţa Sibiu            12        6    6    0        12-3        24    +3
3. FC Bihor                12        7    2    3        16-10        23    +5
4. Petrolul Ploieşti        12        7    1    4        22-12        22    +7
5. ACS Poli Iaşi            12        6    2    4        19-10        20    +2
6. UTA Arad                12        6    2    4        25-20        20    +5
7. Alro Slatina            13        5    4    4        17-14        19    +1
8. CSM Rm Vâlcea        12        5    1    6        18-17        16    -5
9. Gaz Metan Craiova    12        3    5    4        13-17        14    -7
10. Arieşul Turda            12        4    2    6        10-16        14    -4
11. ACU Arad                12        3    3    6        9-16        12    -6
12. FC UNIREA            12        3    3    6        8-16        12    -6
13. FC Argeş                12        3    2    7        13-19        11    -7
14. Mureşul Deva        13        2    4    7        8-16        10    -8
15. FC Silvania            12        3    1    8        8-22        10    -5
*Minerul Lupeni s-a retras din campionat, iar rezultatele au fost anulate.
Etapa a 14-a (sâmbătă, 27 noiembrie, ora 11.00): UTA Arad – FC UNIREA ALBA IULIA, FC Argeş – FC Silvania Şimleu Silvaniei, Mureşul Deva – CSM Rm Vâlcea, Petrolul Ploieşti – FC Bihor, Gaz Metan CFR Craiova – CS Mioveni, Arieşul Turda – ACU Arad, Voinţa Sibiu – ACSMU Poli Iaşi, Alro Slatina – stă.

PMP - Alegeri parlamentare 2020

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419