Liga 4, etapa 15: liderul Industria Galda, victorie cu emoții cu Hidromecanica Șugag | Bistraie a apărat un penalty când scorul era egal

Industria Galda, liderul Ligii 4, continuă marșul de regularitate spre câștigarea campionatului în Alba. La prima reprezentație a anului în fața fanilor, elevii lui Doru Oancea s-au impus în fața grupării Hidromecanica Șugag, grupare care runda inaugurală a realizat scorul campionatului, 10-0 cu „lanterna roșie” Cuprirom Abrud.

*Industria Galda – Hidromecanica Șugag 3-1 (1-1). Emoții pentru lider, mai ales în prima repriză, când oaspeții au egalat rapid și au irosit o lovitură de pedeapsă (portarul Bistraie a parat execuția lui P. Lazăr în minutul 45+2);

*Kinder Teiuș – Viitorul Sântimbru 1-5 (0-2). Gazdele, două eșecuri în retur, trupa din Galtiu – două victorii externe;

*Cuprirom Abrud – GT Sport Alba Iulia 2-2 (2-2): Duel spectaculos între ultimele clasate (0-1, 2-1 și 2-2 până la pauză). Moții, primul punct după 4 înfrângeri în care nu au înscris, GT Sport – iar un meci cu răsturnări de situații;

*CS Zlatna – Voința Stremț 0-2 (0-0). Antrenorul Ionel Moldovan are două înfrângeri pe banca zlătneană, iar stremțenii au strâns 6 puncte în primăvară.

Partidele Spicul Daia Română – Inter Unirea, CIL Blaj – Viitorul Vama Seacă și Energia Săsciori – Performanța Ighiu sunt programate duminică, de la ora 16.00.

LPS Sebeș U17, eliminare din Cupa României în urma unei înfrângeri la limită

Eliminare din Cupa României în urma unei înfrângeri la limită pentru LPS Sebeș U17 LPS „Florin Fleșeriu” Sebeș U17, echipă pregătită de Doru Oancea, a părăsit cu capul sus Cupa României la fotbal.  În meciul eliminatoriu din sferturile de finală ale competiției, găzduit de Baza Sportivă „Pielarul”, LPS Sebeș U17 a fost învinsă la limită […]