FOTO| CS Unirea Alba Iulia, rezultate excelente la Cupa României la TAEKWONDO WT. 11 sportivi clasați pe podium!

CS Unirea Alba Iulia a obținut rezultate excelente la Cupa României la TAEKWONDO WT, desfășurată la Oradea, unsprezece sportivi clasându-se pe podium. Dintre aceștia, șase au obținut locul 1, iar în clasamentele pe cluburi, CS Unirea Alba Iulia a câștigat 3 medalii.

11. Gâlea Mario-Loc 3.

Aceștia sunt pregătiți de către instructorul albaiulian Alin Moldovan.

În clasamentul general pe cluburi, CS Unirea Alba Iulia a ocupat un onorant loc 2, grație rezultatelor foarte bune obținute de sportivii noștri. De asemenea, în clasamentul general pe cluburi pe categorii de vârstă, CS Unirea Alba Iulia s-a clasat pe locul 1 la categoria ”Juniori mici feminin” și tot pe locul 1 la categoria ”Cadeți masculin”. În competiția clasamentelor pe cluburi au intrat toate cluburile sportive participante.

Cupa României la TAEKWONDO WT s-a desfășurat în 11-13 noiembrie la Oradea.

CS Unirea Alba Iulia (director Daniela Moșneag) transmite felicitări sportivilor, antrenorului și mult succes la următoarele competiții!