WEEK-END SPORTIV LA TV | 8 iulie 2011
WEEK-END SPORTIV LA TV | 8 iulie 2011
Vineri
l8.00 şi 16.15: Snooker, Wuxi Clasic în China, sferturi, la Eurosport 2.
l10.00 şi 18.45: Atletism, CM de tineret, la Eurosport.
l12.00: Box, cântar oficial, BUTE vs MENDY, la Sport.ro.
l12.00: Tenis, turneul WTA la Budapesta, ziua a 5-a, la Sport 1.
l15.00: Ciclism, Turul Franţei, etapa a 7-a, Le Mans – Chatearoux, la Eurosport.
l17.00: Fotbal, meci amical, RAPID – GENK, la Digi Sport 1.
l17.45: Fotbal pe plajă, Euroliga, RUSIA – ROMÂNIA; 19.00, TURCIA – PORTUGALIA, la Eurosport 2.
l18.00: Volei masculin, ROMÂNIA – BELARUS, la Digi Sport 2.
l19.00: Fotbal, meci amical, DINAMO – ANIF, la Digi Sport 1.
l20.00: Fotbal, Supercupa Ungariei, KECSKEMET – VIDEOTON, la Sport 1.
l20.30: Volei feminin, ROMÂNIA – BELARUS, la Digi Sport 2.
l20.30: Fotbal pe plajă, Euroliga, GERMANIA – ANDORRA, la Eurosport.
l21.00: Fotbal, meci amical, STEAUA – HAJDUK SPLIT, la Digi Sport 1.
l22.00: Tenis, Cupa Davis, sferturi, SUA – SPANIA, meciuri de simplu, la Dolce Sport 2.
Sâmbătă
l1.15: Fotbal, Copa America, URUGUAY – CHILE, la Dolce Sport.
l8.00: Snooker, Wuxi Clasic în China, semifinale, la Eurosport 2.
l10.00: Atletism, CM de tineret, la Eurosport.
l13.00: Tenis, turneul WTA la Budapesta, semifinale, la Sport 1.
l15.00: Automobilism, Forumula 1, MP de la Silverstone, calificări, la Digi Sport 1.
l15.00: Ciclism, Turul Franţei, etapa a 8-a, Eguirande – Super Besse Sancy, la Eurosport.
l16.30: Fotbal pe plajă, Euroliga, CEHIA – ANDORRA; 17.45, PORTUGALIA – ROMÂNIA; 19.00, RUSIA – TURCIA, la Eurosport 2.
l18.00: Fotbal, meci amical, OŢELUL – LOKEREN, la Digi Sport 1.
l18.00: Volei masculin, ROMÂNIA – BELARUS, la Digi Sport 2.
l18.45: Fotbal, CM feminin, ANGLIA – FRANŢA; 21.00, GERMANIA – JAPONIA, la Eurosport.
l20.00: Fotbal, meci amical, CFR CLUJ – KUFSTEIN, la Digi Sport 1.
l20.00 şi 21.15: Baschet, CM Under 19, semifinale, la Eurosport 2.
l20.30: Box profesionist, LUCIAN BUTE – J. PAUL MENDY, meci pentru titlul mondial la supermijlocie, la Pro TV.
l20.30: Volei feminin, ROMÂNIA – BELARUS, la Digi Sport 2.
l22.00: Fotbal, Copa America, BRAZILIA – PARAGUAY, la Dolce Sport.
l22.00: Tenis, Cupa Davis, sferturi, SUA – SPANIA, meciul de dublu, la Dolce Sport 2.
Duminică
l00.30: Fotbal, Copa America, VENEZUELA – ECUADOR, la Dolce Sport.
l00.30: Fotbal, Brazilia, SAO PAULO – CRUZEIRO, la Digi Sport 1.
l8.00: Snooker, Wuxi Clasic în China, finala, la Eurosport 2.
l14.00: Fotbal, CM feminin, SUEDIA – AUSTRALIA; 18.45, BRAZILIA – SUA, la Eurosport.
l15.00: Automobilism, Forumula 1, MP de la Silverstone, cursa, la Digi Sport 1.
l16.00: Ciclism, Turul Franţei, etapa a 9-a, Issoire – Saint Flour, la Eurosport.
l16.00: Tenis, Trofeul Popeci, finala, la TVR 3.
l16.00: Tenis, turneul WTA la Budapesta, finala, la Sport 1.
l17.00: Volei masculin, OLANDA – SPANIA, la Digi Sport 2.
l17.45: Fotbal pe plajă, Euroliga, PORTUGALIA – RUSIA; 19.00, ROMÂNIA – TURCIA, la Eurosport 2.
l18.00: Fotbal, meci amical, FC VASLUI – SPARTAK MOSCOVA, la Digi Sport 1.
l19.00: Fotbal, Ucraina, ŞAHTIOR DONEŢK – OBLON KIEV, la Dolce Sport.
l20.00: Fotbal, meci amical, STEAUA – BURSASPOR, la Digi Sport 1.
l20.00: Atletism, Diamond League Birmingham, la Digi Sport 2.
l21.15: Baschet, CM Under 19, finala, la Eurosport 2.
l22.00: Fotbal, Copa America, COLUMBIA – BOLIVIA, la Dolce Sport.
l22.00: Fotbal, Brazilia, FLUMINENSE – FLAMENGO, la Digi Sport 1.
l22.00: Tenis, Cupa Davis, sferturi, SUA – SPANIA, meciuri de simplu, la Dolce Sport 2.
l23.00: Fotbal, CM Under 17, finala mică; 2.00, finala mare, la Eurosport.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
CSO Voluntari a învins, scor 3-1 (28-26, 25-19, 20-25, 25-20), pe campioana Volei Alba Blaj în primul meci al finalei Diviziei A1 la volei feminin. Al doilea meci are loc mâine, 20 aprilie, tot la Voluntari, la ora 20.00, în direct la TVR Sport, iar următoarele două sunt prevăzute la Blaj, la finele săptămânii viitoare. […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
18 aprilie 1848: Are loc la Blaj prima adunare politică a românilor din Transilvania, pe Câmpia Libertăţii
-
Ştirea zileiacum 3 zile
Primăria Alba Iulia, LICITAȚIE pentru concesionarea primei parcele din viitorul ”Parc Industrial”
-
Sportacum 18 ore
Liga 3, etapa a 4-a, play-out, eșecuri externe pentru Metalurgistul Cugir, 0-4 cu ACS Tg. Mureș și Industria Galda, 0-2 cu Viitorul Cluj!
-
Ştirea zileiacum 4 zile
TRAGEDIE la Vințu de Jos: Primarul Petru Ioan Barbu a fost găsit spânzurat
-
Actualitateacum 5 zile
Programe de finanțare pentru dezvoltarea companiilor din Regiunea Centru. Consultanța în accesarea fondurilor nerambursabile, un pas important în drumul spre succes
-
Ştirea zileiacum 5 zile
Colonelul Tudor Pașca a promovat concursul pentru ocuparea funcției de inspector-șef la Jandarmeria Alba