WEEK-END SPORTIV LA TV | 22 septembrie 2011
WEEK-END SPORTIV LA TV | 22 septembrie 2011
Vineri
l11.30: Rugby, CM, AUSTRALIA – SUA, la DigiSport 2.
l19.00: Fotbal, Ungaria, VIDEOTON – ZALAEGERSZEG, la Sport 1.
l19.00: Handbal masculin, UNIV. CLUJ – HCM CONSTANŢA, la DigiSport 1.
l19.00: Baschet masculin, BC MUREŞ – BC TIMIŞOARA, la DigiSport 2.
l19.30: Fotbal, meci amical, PETROLUL PLOIEŞTI – PRIETENII LUI HAGI, la Sport.ro.
l20.15: Fotbal, CONCORDIA CHIAJNA – FC BRAŞOV, la GSP TV.
l21.30: Fotbal, Germania, STUTTGART – HAMBURG, la Eurosport 2.
l21.30: Fotbal, OŢELUL GALAŢI – CS MIOVENI, la DigiSport 1.
l21.45: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, BRIGHTON & HOVE – LEEDS, la Sport 1.
l22.15: Fotbal, Portugalia, FC PORTO – BENFICA, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l9.00: Rugby, CM, ROMÂNIA – ANGLIA; 11.30, NOUA ZEELANDĂ – FRANŢA, la DigiSport 1.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, GLORIA BISTRIŢA – FC UNIREA ALBA IULIA; 13.00, CSM RM VÂLCEA – CHINDIA TÂRGOVIŞTE, la DigiSport 2.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, DINAMO II – FC BOTOŞANI, la GSP TV.
l12.00: Fotbal, Liga a 2-a, CF BRĂILA – POLI IAŞI, la Dolce Sport 2.
l12.30: Handbal masculin, STEAUA – DEDEMAN BACĂU, la DigiSport 3.
l13.45: Fotbal, Scoţia, DUNFERMLINE – RANGERS, la Sport 1.
l14.45: Fotbal, Anglia, MANCHESTER CITY – EVERTON; 17.00, CHELSEA – SWANSEA, la DigiSport 1.
l15.15 şi 18.30: Handbal feminin, Cupa Mondială, semifinale, la Dolce Sport.
l16.00: Fotbal, Ungaria, KAPOSVAR – DEBRECEN; 18.30, UJPEST – SZOMBATHELY, la Sport 1.
l16.30: Fotbal, Germania, MAINZ – DORTMUND; 19.30, BAYERN MÜNCHEN – LEVERKUSEN, la Eurosport 2.
l17.00: Automobilism, Forumula 1, MP Singapore, calificări, la DigiSport 3.
l18.00: Baschet masculin, Cupa României, „U” CLUJ – GAZ METAN MEDIAŞ, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, „U” CLUJ – CEAHLĂUL, la DigiSport 1.
l20.00: Volei feminin, CE, ROMÂNIA – CEHIA, la DigiSport 3.
l21.00: Fotbal, Spania, REAL MADRID – VALLECANO; 23.00, CF BARCELONA – ATLETICO MADRID, la DigiSport 2.
l21.30: Fotbal, RAPID – CFR CLUJ, la DigiSport 1.
l21.45: Fotbal, Olanda, AJAX – TWENTE, la Sport 1.
l21.45: Fotbal, Italia, AC MILAN – CESENA, la DigiSport 3.
l22.30: Fotbal, Portugalia, SPORTING – SETUBAL, la Dolce Sport 2.
l00.00: Fotbal, Brazilia, FLAMENGO – MINEIRO, la DigiSport 3.
Duminică
l10.30: Rugby, CM, ARGENTINA – SCOŢIA, la DigiSport 1.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, POLI TIMIŞOARA – GAZ METAN SEVERIN, la DigiSport 2.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, FC SNAGOV – VIITORUL CONSTANŢA, la GSP TV.
l12.00: Fotbal, Liga a 2-a, GLORIA BUZĂU – CS OTOPENI, la Dolce Sport 2.
l12.30: Handbal, HC ODORHEI – DINAMO CĂLĂRAŞI, la DigiSport 1.
l13.00: Fotbal, Rusia, SPARTAK NALCHIK – KUBAN, la DigiSport 2.
l13.30: Fotbal, Italia, CHIEVO – GENOA, la DigiSport 3.
l14.00: Fotbal, Ucraina, ZORYA – CERNOMOREŢ, la Dolce Sport.
l15.00: Automobilism, Formula 1, MP Singapore, cursa, la DigiSport 1.
l15.00: Tenis, BRD Ţiriac Năstase Trophy, finala, la Pro TV.
l15.15: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, CARDIFF CITY – LEICESTER, la Sport 1.
l16.00: Fotbal, Italia, CAGLIARI – UDINESE, la DigiSport 3.
l16.30: Fotbal, Germania, KÖLN – HOFFENHEIM; 18.30, WERDER – HERTHA, la Eurosport 2.
l16.30: Handbal feminin, Cupa Mondială, finala mică; 18.30, finala mare, la Dolce Sport.
l17.00: Fotbal, SPORTUL STUDENŢESC – STEAUA, la DigiSport 1.
l18.00: Volei feminin, CE, FRANŢA – GERMANIA; 20.00, ISRAEL – ROMÂNIA, la DigiSport 2.
l18.00: Baschet masculin, Cupa României, BCM PITEŞTI – CSU SIBIU, la TVR 3.
l18.30: Fotbal, Ucraina, OBLON KIEV – ARSENAL KIEV, la Dolce Sport 2.
l19.00: Fotbal, Ungaria, DIOSGYOR – GYORI ETO, la Sport 1.
l19.00: Fotbal, FC VASLUI – VOINŢA SIBIU, la DigiSport 1.
l21.30: Fotbal, PETROLUL PLOIEŞTI – DINAMO, la DigiSport 1.
l21.45: Fotbal, Italia, PARMA – AS ROMA, la DigiSport 2.
l22.00: Fotbal, Franţa, RENNES – ST ETIENNE, la DigiSport 3.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
Miruna și Radu Măda, start de sezon în trombă la mountain bike Pentru Miruna și Radu Măda, supervizați de antrenorul Alexandru Avram și preparatorul fizic Lucian Nicolescu, sezonul de mountain bike a început în acest an în afara țării, cu un concurs în Serbia. Weekend-ul trecut, sportivii din Alba legitimați la CSM Mediaș și-au reprezentat […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Obiceiuri, tradiții și superstiții de Buna Vestire: Zi aducătoare de veste minunată în care oamenii nu au voie să se certe. Credincioșii au dezlegare la pește
-
Sportacum 5 zile
FOTO: Metalurgistul Cugir – CSM Unirea Alba Iulia 1-1 (1-1), în derby „de Alba” | Dezamăgire pentru „alb-negri”, care au ratat play-off-ul
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
26 Martie: Domnitorul Carol I a fost proclamat primul rege al României. ,,Regele de Oțel’’ care a transformat țara într-un regat independent
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
24 martie: Ziua mondială de luptă împotriva tuberculozei
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
25 martie: Ziua naţională a pădurilor: De la dezastre naturale la defrișări, aceste importante resurse au nevoie de ajutorul nostru
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
26 Martie: Ziua internațională a luptei împotriva epilepsiei