WEEK-END SPORTIV LA TV | 15 septembrie 2011
WEEK-END SPORTIV LA TV | 15 septembrie 2011
Vineri
l11.00: Tenis, Cupa Davis, ROMÂNIA – CEHIA, simplu, la TVR 2.
l17.00: Fotbal, Liga a 2-a, VIITORUL CONSTANŢA – GLORIA BUZĂU; 19.30, UTA ARAD – ALRO SLATINA, la DigiSport 1.
l17.30: Baschet masculin, CE; 21.00, la Sport 1.
l18.00: Baschet feminin, Cupa României, BCM TIMIŞOARA – ICIM ARAD, la TVR 3.
l20.15: Fotbal, CS MIOVENI – SPORTUL, la GSP TV.
l21.30: Fotbal, Germania, FREIBURG – STUTTGART, la Eurosport 2.
l21.30: Fotbal, CEAHLĂUL – CONCORDIA CHIAJNA, la DigiSport 1.
Sâmbătă
l4.00: Box, meci pentru titlul mondial WBC, MAYWEATHER – ORTIZ, la Pro TV.
l6.30: Rugby, CM, ROMÂNIA – ARGENTINA, la DigiSport 1.
l10.30: Rugby, CM, AUSTRALIA – IRLANDA, la DigiSport 2.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, FC ARGEŞ – GLORIA BISTRIŢA; 13.00, FC UNIREA ALBA IULIA – POLI TIMIŞOARA, la DigiSport 2.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, FCM BACĂU – FC SNAGOV, la TVR 3.
l12.00: Tenis, Cupa Davis, ROMÂNIA – CEHIA, dublu, la TVR 2.
l12.00: Fotbal, Liga a 2-a, SĂGEATA NĂVODARI – CF BRĂILA, la Dolce Sport 2.
l13.00: Fotbal, Liga a 2-a, CS OTOPENI – DELTA TULCEA, la GSP TV.
l14.45: Fotbal, Anglia, BLACKBURN – ARSENAL; 17.00, ASTON VILLA – NEWCASTLE, la DigiSport 3.
l15.30: Fotbal, Ucraina, ODESA – DINAMO KIEV; 18.00, ŞAHTIOR – VORSKLA POLTAVA, la Dolce Sport 2.
l16.00: Fotbal, Ungaria, VASAS – VIDEOTON; 18.30, HONVED – UJPEST, la Sport 1.
l16.00 şi 19.00: Volei masculin, CE, semifinale, la DigiSport 3.
l16.30: Fotbal, Germania, LEVERKUSEN – KÖLN;19.30, KAISERSLAUTERN – MAINZ, la Eurosport 2.
l17.00: Fotbal, VOINŢA SIBIU – OŢELUL GALAŢI, la DigiSport 1.
l18.00: Baschet masculin, Cupa României, BC TIMIŞOARA – BC MUREŞ, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, ASTRA PLOIEŞTI – GAZ METAN, la Dolce Sport.
l19.15: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, SOUTHAMPTON – BIRMINGHAM, la Sport 1.
l19.30: Fotbal, Liga a 2-a, GAZ METAN SEVERIN – FC OLT, la DigiSport 1.
l20.00: Fotbal, Franţa, TOULOUSE – BORDEAUX, la DigiSport 3.
l21.00: Fotbal, Spania, BARCELONA – OSASUNA; 23.00, SEVILLA – SOCIEDAD, la DigiSport 2.
l21.30: Fotbal, FC BRAŞOV – PETROLUL, la DigiSport 1.
l21.45: Fotbal, Italia, INTER MILANO – AS ROMA, la DigiSport 3.
l00.00: Fotbal, Brazilia, SAO PAULO – CEARA, la DigiSport 1.
Duminică
l11.00: Tenis, Cupa Davis, ROMÂNIA – CEHIA, simplu, la TVR 2.
l11.00: Fotbal, Liga a 2-a, FC MARAMUREŞ – FC BIHOR, la DigiSport 1.
l11.00: Handbal masculin, HC ODORHEI – CSM BUCUREŞTI, la DigiSport 3.
l12.00: Motociclism, Moto GP Aragon, cursele, la DigiSport 3.
l12.00: Fotbal, Liga a 2-a, FC BOTOŞANI – FARUL, la Dolce Sport 2.
l13.00: Fotbal, Spania, GETAFE – VALLECANO, la DigiSport 3.
l13.30: Fotbal, Italia, ATALANTA – PALERMO, la DigiSport 2.
l14.30: Fotbal, Scoţia, RANGERS – CELTIC, la Sport 1.
l15.30: Fotbal, Anglia, TOTTENHAM – LIVERPOOL şi FULHAM – MANCHESTER CITY, la DigiSport 3.
l16.00: Fotbal, Italia, SIENA – JUVENTUS, la DigiSport 1; UDINESE – FIORENTINA, la DigiSport 2.
l16.30: Fotbal, Germania, HANOVRA – DORTMUND; 18.30, SCHALKE – BAYERN MÜNCHEN, la Eurosport 2.
l18.00: Fotbal, Anglia, MANCHESTER UNITED – CHELSEA, la DigiSport 2.
l18.00: Baschet masculin, Cupa României, CSŞ CRAIOVA – CS OTOPENI, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Ungaria, GYOR – FERENCVAROS, la Sport 1.
l19.00: Fotbal, STEAUA – PANDURII, la DigiSport 1.
l19.00: Volei masculin, CE, finala, la DigiSport 3.
l19.45: Fotbal, Rusia, KUBAN – ANJI MAHACIKALA, la DigiSport 3.
l20.15: Fotbal, Portugalia, FEIRENSE – PORTO; 22.15, BENFICA – ACADEMICA, la Dolce Sport 2.
l21.00: Fotbal, Spania, LEVANTE – REAL MADRID, la DigiSport 3.
l21.00: Baschet masculin, CE, finala, la Sport 1.
l21.30: Fotbal, DINAMO – RAPID, la DigiSport 1.
l21.45: Fotbal, Italia, NAPOLI – AC MILAN, la DigiSport 2.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
Eliminare din Cupa României în urma unei înfrângeri la limită pentru LPS Sebeș U17 LPS „Florin Fleșeriu” Sebeș U17, echipă pregătită de Doru Oancea, a părăsit cu capul sus Cupa României la fotbal. În meciul eliminatoriu din sferturile de finală ale competiției, găzduit de Baza Sportivă „Pielarul”, LPS Sebeș U17 a fost învinsă la limită […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Obiceiuri, tradiții și superstiții de Buna Vestire: Zi aducătoare de veste minunată în care oamenii nu au voie să se certe. Credincioșii au dezlegare la pește
-
Sportacum 5 zile
FOTO: Metalurgistul Cugir – CSM Unirea Alba Iulia 1-1 (1-1), în derby „de Alba” | Dezamăgire pentru „alb-negri”, care au ratat play-off-ul
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
26 Martie: Domnitorul Carol I a fost proclamat primul rege al României. ,,Regele de Oțel’’ care a transformat țara într-un regat independent
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
24 martie: Ziua mondială de luptă împotriva tuberculozei
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
25 martie: Ziua naţională a pădurilor: De la dezastre naturale la defrișări, aceste importante resurse au nevoie de ajutorul nostru
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
26 Martie: Ziua internațională a luptei împotriva epilepsiei