Şurianu Sebeş – ACS Colţea Braşov 9-0 (6-0) | Scor fluviu în primul amical de la Codlea

Şurianu SebeMetalurgistul Cugir - Surianu Sebes 65ş a învins categoric ACS Colţea Braşov (ultima poziţie într-o serie de Liga a V-a) într-un prim meci amical disputat la Codlea, scor 9-0 (6-0).

Echipa condusă de Mihai Manea a câștigat grație reușitelor semnate de P. Muntean, Val. Drăgan – 2, Coltor – 2, N. Găldean, Marcu – 2 și Fulea.

Deşi iniţial s-a anunţat că formația de pe locul patru din Alba va întâlni pe Viitorul Ghimbav, dintr-o scăpare a organizatorilor s-a modificat numele adversarilor.

Pentru Șurianu au jucat următorii: V. Ignat (30, Gânscă; 60, Pop) – Rahovean, Borșoi, Trif, G. Toma – P. Muntean, I. Grozav, Trifa, Coltor – N. Găldean, Val. Drăgan; iar după pauză Suciu, Morariu, Todea, Trif – Fulea, Ludwig, A. Lăcătuș, Cl. Marcu – Trifa, Deaconu. „Scorul nu contează foarte mult, deși faza ofensivă a fost una remarcabilă în prima repriză. Am bifat un antrenament bun, mai avem mult de lucru„, a spus antrenorul Mihai Manea. Următorul meci va fi miercuri, cu FC Brașov.

Înotătorii LPS Alba Iulia la Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori: Andrea Zsebe – 3 medalii de argint, ștafetele combinate – două medalii de bronz La Campionatul Național de seniori, tineret și juniori, înotătorii de la LPS Alba Iulia au reușit rezultate de apreciat, fiind adjudecate 5 medalii, toate în probele juniorilor II. Astfel, […]