Sportivii de la CSŞ Blaj, medaliaţi la concursul naţional de ştafete şi probe neclasice

CSS Blaj atletism 1Sâmbătă 18 octombrie, la Cluj Napoca pe Cluj Arena a avut loc ediţia a II-a a Concursului National de Stafete si Probe Neclasice . CSŞ Blaj a participat cu 11 sportivi iar rezultatele au fost următoarele:

In proba de :

• 1000m masculin Locul 1 Pintea Alexandru 2:34,loc 4 Maier Alexandru 2:40 ,loc 7 Cristea Darius 2:43
  • 1000m feminin Loc 2 Ginta Nicoleta 3:05 , loc 3 Talpas Denisa 2:13 la categoria Copii 1 loc 1 Petruta Adelina 2:25
  • 300m masculin loc 1 Gorcea Calin 35:20 , loc 5 Dezsi Radu 40:00 ,categoria copii loc 3 Man Bogdan 45:10
  • Stafetele de 400x600x800x1000m atat la masculin cat si la feminin au fost castigate de sportivii nostri.

Stafeta feminina a fost formata din Stoica Teodora, Boitor Gyorgyi, Talpas Denisa, Ginta Nicoleta iar cea masculina din Gorcea Calin, Pintea Alexandru, Cristea Darius, Maier Alexandru

A fost un foarte bun concurs de verificare pentru sportivii noştri înaintea Campionatului National de Cros Juniori categoria II, I, tineret şi seniori din 25.10.2014 , Băile Felix , unde sperăm la rezultate bune atât la echipe cât şi la individual„, a precizat Cristina Man – antrenor CSŞ Blaj