// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Sondaj www.ziarulunirea.ro privind demiterea lui Traian Băsescu

Aşa cum şi-a obişnuit cititorii în campania electorală de la alegerile locale, ziarulunirea.ro lansează un sondaj online în ce priveşte referendumul de demitere a preşedintelui României, domnul Traian Băsescu.

Sondaj Miss Boboc 2016 ziarul ”Unirea” - Colegiul Economic ”Dionisie Pop Marțian” din Alba Iulia

  • Andrada Sîrbu (26%, 683 Votes)
  • Andreea Drâmbărean (19%, 486 Votes)
  • Maria Creț (18%, 466 Votes)
  • Alexandra Giura (15%, 386 Votes)
  • Diana Goronea (11%, 287 Votes)
  • Corina Puican (7%, 194 Votes)
  • Roxana Hada (5%, 122 Votes)

Total Voters: 2.624

Loading ... Loading ...

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

172 Răspunsuri la Sondaj www.ziarulunirea.ro privind demiterea lui Traian Băsescu

  1. Cristina 10.07.2012 la 20:39

    Si normal! Vream sa avem un presedinte serios, manierat, cinstit ca Crin Antonescu!
    Nu ca tractoristul ordinar Basescu!

    • agora 10.07.2012 la 21:07

      CaC…rin nu e bine sa fie totusi ca e plin de cacofonie.

      • Magda 13.07.2012 la 10:37

        TRAIAN BASESCU ” NU SE AGATA DE SCAUN, SE AGATA DE LIBERTATE ” !

        • chioru gherla 13.07.2012 la 11:10

          clar..cand ai de ales intre trei nave,”Gherla”,”Aiud” si „Rahova”,te faci luntre sa nu pui piciorul pe punte…hoho..ce-mi plac jocurile mele de cuvinte

    • Dorin 10.07.2012 la 21:21

      Crin = cartofor , betiv , drogat , repetent , suficient , si nu stie nicio limba straina , doar mistocareala ieftina pentru nebuni si nesimtiti -gen Cristina :))

      • mmmm 10.07.2012 la 21:40

        Antonescu stie bine limba franceza.
        Basescu macelareste engleza.
        Si in nici un caz nu mai vreau presedinte mitocan. 8 ani au ajuns, 8 ani in care Romania a fost umilita de analfabetii PDL-ului.
        Iar Dorin nu este decat un jalnic politric, angajat de catre Hava si care nu face altceva decat sa infecteze forumurile cu prezenta lui infecta.

        DA pentru demitere

        • Status Quo 11.07.2012 la 17:11

          Antonescu stie pe dracu franceza. Pe de alta parte sunt de acord ca Basescu vorbeste prost engleza.

          Eu zic sa gasim un profesor de engleza si sa-l punem presedinte.

          Nu conteaza ce vorbeste, avem un avantaj: vorbeste bine.

          • ola 11.07.2012 la 17:57

            acum nu se puine problema pe cine punem presedinte. Presedintele o sa fie votat de alegatori la toamnaq. Cine o sa fie, depinde de cine candideaza si cit de bun va fi considerat.

            Acum se pune problema daca il mai vrem pe Basescu presedinte. NU IL MAI VREM. A nenorocit tara asta. Fiecare zi in plus cu el presedinte nu face decit sa adinceasca tara asta in necaz, mizerie, coruptie, mitocanie.

          • Status Quo 11.07.2012 la 18:01

            Exprima-te corect: nu il mai vreau. Nu vorbi pentru tara ca tu nu esti tara.

          • verificarea 11.07.2012 la 19:20

            Iar tu esti un taran prost, fara maniere, care se crede destept de moare, dar care e un mare pupincurist. Abtinete de a mai comenta, ca se vede de pe luna orientarea ta spre pupatul in dos. Daca nu-ti plac femeile, probabil esti si dexat sexual si ai o mare problema mentala, ca prea te iei de ele. magar prost ce esti! Tu pe cine dracu reprezinti in afara ciumei portocalii, ca prea ii iei pe toti la intrebari si spui ca nimeni nu reprezinta nimic.
            Esti un MARE NIMIC PUPINCURIST.
            Abtinete de acum incolo, jigodie analfabeta !

          • Status Quo 11.07.2012 la 19:26

            @verificarea

            Au venit minerii pe forum! Asta e primul dintre ei. E plin de a carbune si pute a rachiu de la o posta.

            Esti barbatu’ Cristinei cumva?

          • DANUT 15.07.2012 la 19:30

            poate sa vorbeasca la plural, ca nici eu nu mai vreau un betziv mafiot , un ticalos sustinut de prostime !!

          • alinuta cu ochii rosii 18.07.2012 la 8:51

            …nu mai vrem leul ca moneda-dar inca euro nu e accesibil si putem pune in locul leului doar rubla-si asta ne place,ca scapam de leu;cam asa judeci…trebuie dat jos ce nu e bun,dar e de-a dreptul lipsa de responsabilitate sa pui in loc ceva deja stricat si deja mai daunator decit ceea ce este…patriotismul nu se judeca doar in a pupa moaste,a-l omagia pe Eminescu, a face statui lui paunescu sau a recunoaste calitatea de ”si sfint” a lui Stefan cel Mare-patriotismul se masoara si in ceea ce facem pentru ca tarii si cetatenilor ei sa le mearga mai bine-pai cum le va merge mai bine cu cei care intr-o luna au dus tara pe fundul lacului?

          • Nicu 15.07.2012 la 15:44

            Tocmai l-am vazut pe Antonescu vorbind in franceza la Ambasada Frantei in Bucuresti. Dar nu stiu de ce atatea griji pentru presedintele interimar. In septembrie vor fi alegeri. Parerea mea este ca Antonescu nu o sa fie ales.

      • chioru gherla 13.07.2012 la 11:14

        Betiv,Crin?Cartofor?Repetent,da! Dar de ce!!!Ca a vrut!Ca provoincial,i-a placut viata de Bukale!!Ca e ani lumina la intelogenta si cultura peste chior,nici nu mai discut..ripic basisti..lansati laturi,stiind ca nu va da nimeni in judecata..numa jucati-va,s-ar putea sa aveti surprize..ca chiorul e betivan so bordelist,imoral,o stim toti..

    • Status Quo 10.07.2012 la 21:47

      Cristina, mars la tigaie si fa-i lu tractoristu’ de barbata-tu fo doua-trei clatite.

      Trebuie sa te laud: esti din ce in ce mai desteapta, manierata, feminina. O adevarata doamna!

      Ma scuzi ca te-am facut imbecila. A fost o greseala pe care n-o sa mi-o iert toata viata.

      • Un votant indignat 12.07.2012 la 15:15

        Bai dereglatule, ai ramas cu mintea la anul 1990, mineri si alte treburi murdare? Toti care nu iti impartasesc opiniile trebuie sa fie mineri?Creier spalat ce esti! Tine cont ca sediile PNL si PNTCD au fost vandalizate atunci , nu a feseneului , din care facea parte atunci scumpul tau carmaci. Du-te si intreaba-l ce funcite ocupa atunci! Secretar de stat in ministerul transportului si a primit ordin sa puna la dispozitie trenuri pt mineri. Asta vorbeste acum de mineriade si prosteli din astea? Golanul asta marinar cu atitudini de jucator de poker , vesnic la cacealma! Du-te infectule si pupa=l in continuare undeva si lasa-ne cu injuraturile tale la adresa tuturor! Niciodata nu vi cu un argument serios , doar aduci injurii la adresa tuturor. Asta intelege Pedeleul prin a face campanie?Vara asta tre sa se poarte LECITINA!!!

        • Status Quo 12.07.2012 la 15:33

          Indignatule… indignatule!

          Ma baiete, citeste bine ce am scris si spune-mi unde am facut miner in afara lui ‘verificarea’ si unde am ‘injurat’. Tu esti de fapt tot ‘verificarea’ dar cu alt pseudonim?

          Si daca ma critici ca injur atunci de ce ma faci: dereglat, creier spalat si infect? Ai?

          Ia zi mai tarnacop! Unde ti-e lampasu’ ma baiete? Ai terminat de plantat panselutele pe rondou?

          Vezi sa nu faci aciditate la stomac de atata agitatie. Somn usor!

    • bula 10.07.2012 la 22:45

      Ai dreptate…..cac rin sau mai bine zis cac..d mancand

    • likandru 11.07.2012 la 18:54

      …ma,tu n-ai citit intrebarea !

    • Tase 15.07.2012 la 8:45

      Apoi dragi cetitori,
      Io PNL Alba condusi de liderul nostru luminos : Atanasiu (adicatelea eu), secondat de iluminatii : Roman si Albano votam PDL ca la consiliul local. Domle astia ne-au dat functii si in 2005 -2008 si akm. Ca doar de aia am candidat cu Atanasiu(zis Tase) si Potor si nu am facut campanie, sa castige ai nostri presedinte cj si primar care au promis ca ne dau cate un vice si apoi imi pun un tampitel, ca in 2008, contracandidat pe colegiu.
      Eu va propun ca daca nu il vreti pe Base sa stati acasa. Ca Io asa m-am gandit. Alianta DA a adus bunastare Romaniei dodoloate, si in mod special MIE si gealatilor mei, noi vrem si votam semnul nostru electoral EUROIU.
      (acesta este un pamflet. nu raspundeti. ceea ce cetiti nu e adevarat. noi nu suntem tradatori. votul din cj si cl pt PDL a fost pentru binele vostru :-) )

    • alinuta cu ochii rosii 18.07.2012 la 8:42

      …macar sa fie discret repetent , putin chiulangiu si razbunator, ca atunci dovedeste ca e de-al nostru si ni-l meritam…si nu cred ca mii de tractoristi au ceva in minus fata de tine care crezi ca esti ”om” doar daca te afisezi in Mertan-doar ca pentru ca tu sa-ti cumperi Mertan, tractoristii lucreaza si ei 10-12 ore/zi in campanii…asa ca gaseste ceva ce tine ca si comparatie…poti sa zici ”politician”, ”parlamentar”, ”consilier” sau alte chestii dovedite a avea utilitate sociala limitata in timp si inaltime!

  2. Aiudean 10.07.2012 la 21:25

    Aiudul e fan Basescu!Il vom sustine in lupta cu comunistii.

    • HH 10.07.2012 la 21:31

      SUSTII SECURISTUL IN LUPTA CU CE COMUNISTII ?! TREZESTE-TE SI LASA LOZINCILE, UITA-TE MAI ATENT LA TRECUTUL SUSPENDATULUI, VEZI DE EXEMPLU CE FACEA LA MINERIADA DIN IUNIE 1990 SAU UNDE ERA IN ANII ’80 CAND TU NU IESEAI NICI PANA IN UNGARIA FARA ACORDUL SECURITATII !

      • Status Quo 10.07.2012 la 21:52

        Ce facea la mineriada bai HH?

        Si de-asta nu-l votezi tu pe Basescu? Ca a fost plecat din tara inainte de 89? Pai?

        O sa-ti ceara scuze Basescu pentru ca tu te simti ofensat pentru ca el a fost plecat afara inainte de 89.

        Scrie mai putin pe forum ca-ti dai in petic.

        • HH 11.07.2012 la 11:59

          IL VOTEZ, SIGUR, CU „DA” , SA PLECE !

        • verificarea 11.07.2012 la 19:24

          Bai rahat cu ochi, tu inca nu sti cine din Alba Iulia umbla cu masina si portavocea sa adune cretini din oras pentru a merge la bataia golanilor din Piata Universitatii din Bucuresti ? Afla bot de rahat cu ochi ca mai marii tai portocalii din Alba Iulia o faceau. Abtinete de a mai jigni pe altii cind tu nu sti pe ce lume esti si mai ales nu mai jigni femeile ca meriti suturi in dos si peste falcile murdare!

          • Status Quo 11.07.2012 la 19:32

            Bai ghioaga,
            vezi ca gaura din care ai iesit a ramas goala. Intoarce-te acolo si bea un rachiu ca sa-ti potolesti nervii. Nu mai arunca cu rahat ca pute.

        • Anti 12.07.2012 la 15:19

          Da bai imbecilule , dar in scopuri securistice , ca altfel nu pupa el deplasari si afaceri in exterior. Asa mergea pe vremea aia! Asa a reusit ulterior sa faca afaceri cu flota.Deci era un comunist si un securist , iar acum are tupeul jegos sa spuna ca el lupta impotriva comunismului Hahahaha!!! Si prostii inca il mai cred!

          • Status Quo 12.07.2012 la 15:37

            Alt pseudonim da tot acelasi stil (mineresc):

            Verificarea=Votant indignat=Anti

            Ia un rudotel si mars la culcare!

    • GG 11.07.2012 la 8:16

      Poate vrei sa apui PENITENCIARUL Aied e fan basescu si il astepta cu bratele deschise dupa 30 iulie ! Oricum eu am inteles ca are deja rezervate bilete de odihna si tratament la RAHOVA unde va juca table cu nastase.

    • Vlad 12.07.2012 la 22:59

      Cum ati sustinut-o si pe Oana Badea?

    • chioru gherla 13.07.2012 la 11:16

      Da pe rroama colorata hOana de ce nu ati sustinut-i?

    • DANUT 15.07.2012 la 19:36

      adica il sustii pe basescu si in acelasi timp esti impotriva comunistilor ?? te contrazici singur !! esti ca un caine care vreaw sa-si prinda coada …

    • Costel* 18.07.2012 la 15:03

      Fan Basescu este doamna Oana Badea profesor director la scoala generala din Poiana Aiudului.

  3. HH 10.07.2012 la 21:27

    DA ! PENTRU CA :VREAU UN PRESEDINTE NU UN JIGNITOR, UN MITOMAN, UN MINCINOS, UN SMECHER, INTR-UN CUVANT UN MANELIST !

    • Status Quo 11.07.2012 la 10:24

      Esti amabil sa-mi explici care-i diferenta dintre mitoman si mincinos? Dar dintre smecher si manelist?
      Mai ai? Posteaza-le si in subsol da si explicatii.

      • HH 11.07.2012 la 11:56

        1. CU „BAI” SA TE ADRESEZI TATICULUI TAU, BASISTULE !
        2. MITOMANIA ESTE O STARE PATOLOGICA A MINCINOSULUI, STARE IN CARE VA AFLATI VOI BASISTII, CAT DESPRE MANELIST ACEASTA ESTE O NOTIUNE PE CARE ORI AI INTELES-O SINGUR PANA LA VARSTA ACEASTA , ORI ESTE PREA TARZIU !
        p.s. Gata cu basismul !

        • Status Quo 11.07.2012 la 12:06

          Recunosc, este prea tarziu. Ce sa-i faci, nu poti fi o enciclopedie.

          Cu basismul poate fi gata problema e ce punem in loc. Avem ceva mai bun? NU.

          • Horea 11.07.2012 la 14:19

            ORI ESTI PROPAGANDIST, ORI NU-TI FOLOSESTI DELOC PROPRIUL CAP !
            PUI PROBLEMA COMPLET FALS( DACA NU ESTI PROPAGANDIST )- DACA IN ACEST MOMENT PROBLEMA ESTE BASESCU O REZOLVI, AR FI TRAGIC PE LANGA FAPTUL CA ESTE O SIMPLA DIVERSIUNE, CA O PERSOANA SA FIE DE NEINLOCUIT !
            TU CREZI CE SCRII !?

          • Status Quo 11.07.2012 la 18:10

            Nu trage concluzii si nu-mi pune diagnostice.

            Basescu e reprezentant al unei anume directii.
            Asta alegem in 29. O directie sau alta.

            Niste inconstienti au ajuns la putere alimentati de ura si fac prapad crezand ca votul de la locale ii poate disculpa.

          • HH 12.07.2012 la 13:12

            CU ALEGEREA UNEI DIRECTII SUNT DE ACORD :
            BASESCU = MINCIUNA, SLUGARNICIE, HOTIE ;
            ALTCINEVA(IN 29 NU SUNT SI ALEGERI PREZIDENTIALE)= POATE FI ALTFEL, NOI IL ALEGEM !

          • krougar 12.07.2012 la 16:35

            asa spuneau si securistii si aparatul de propaganda a lui Ceausescu inainte de 89′. Sigur se termina tara fara tatucul suprem…

  4. biscuite 11.07.2012 la 0:59

    cu ce ne incalzeste daca pleaca sau nu Base? Daca ramane… oricum nu poate face nimic fara guvern… daca pleaca… oricum pleca anul viitor…, iar rezultatul acestor neintelegeri dintre USL si PDL, o sa le simtim luna urmatoare la facturi, rate, preturi produse… o sa vedeti… Numai bine.

    • HH 11.07.2012 la 11:51

      TE ANUNT CU REGRET CA DACA NU PLEACA ACUM, ARE MANDAT PANA IN DECEMBRIE 2014, DECI APROAPE 2 ANI SI JUMATATE, NU ” LA ANUL ” !

      • Status Quo 11.07.2012 la 12:13

        Are mandat pe cat i-am dat noi sa aiba. 5 ani c-asa a vrut Nastase Adrian cand se vedea presendinte pe 10 ani. Nu i-a folosit.

        NU pleaca Basescu c-asa vrea o clica galagioasa si inepta din tara asta. Tu esti parte din sustinatorii clicii.

        Ati mai luat-o peste bot si in 2008 si in 2009. Sa nu mai punem 2004.

        Nu puteti sa-l matrasiti pe Basescu cu manariile pe care le faceti de 2 saptamani incoace. Si daca l-ati putea am fi – ca tara – in mare dificultate. Se va intoarce impotriva voastra.

        Puteti minti o parte din populatie insa nu pe toata. Si nu-i puteti minti pe decidentii europeni. Acolo e mai greu.

        Eu unul cred ca va veti face tandari la un moment dat.„

        • HH 11.07.2012 la 14:26

          SPER SA FIE ULTIMA CAMPANIE LA CARE MAI PARTICIPA GASCA INEPTA PORTOCALIE, CARE S-A INFRUPTAT INTOTDEAUNA DIN BANI PUBLICI !
          MENTTIONEZ CA IN 2004 AM CREZUT CA bASESCU „ESTE SOLUTIA” INSA IN MAXIMUM UN AN „AM INTELES JOCUL ; NU SUNT MEMBRU PSD, NICI AL PNL !( FOLOSESTII CAM MULTE CLISEE ALE PROPAGANDEI- RECITESTE CE SCRII, POATE AZI NU-TI PRIMESTI BANII !)

          • Status Quo 11.07.2012 la 19:58

            Toti s-au infruptat din bani publici. Unii mai mult, altii mai putin. Ce crezi tu, mai HH, ca USL e vreo virgina?

            Treaba e: sa poata cineva sa le dea peste mana cand o baga in butoiu cu miere. Am fost sau nu explicit?

        • krougar 12.07.2012 la 16:39

          omule, esti jalnic, dupa ce nu stii care a fost treaba cu mineriadele si dai peste tot cu minerii, acum nici macar nu sti cand a mai fost suspendat iubitul tau carmaci. IN 2007!!!. Dar nu conteaza daca sti ceva, important sa te iei in gura cu toti ,TRAIASCA TUPEUL!!!

    • Vlad 12.07.2012 la 23:07

      Te inseli amarnic. Daca ramane Basescu, va fi tot mai rau, deoarece nu va lasa guvernul sa lucreze. Justitia va fi controlata tot de ei, minciunile lor vor continua. Nu va pleca anul viitor, ci peste doi ani. Si chiar il mai vrei la conducerea tarii? Il placi atat de mult? Chiar te reprezinta? Nu te simti deloc umilit de minciunile si de dispretul lui si al pdlistilor?

      • Status Quo 13.07.2012 la 0:10

        Vladica, te-ai spalat rau de tot la creier, mai baiete, stand pe Antena 3. Vezi ca reciti cuvant cu cuvant poezia de pe Antena 3.

        Mi-e ca n-o sa reusiti nici acum. Si stiti de ce? Sunteti de rea credinta. Si cine construieste pe rautate, pe minciuna, pana la urma esueaza.

        Asa cum ati esuat in 2004, in 2007, in 2008 si apoi in 2009. Arata frumos, nu-i asa?

        Ca sa-l faceti praf pe Basescu sunteti dispusi sa faceti praf o tara intreaga. O sa vi se sparga in cap in curand toata sandramaua.

  5. Motanul 11.07.2012 la 1:00

    daca vointa poporului e sa fumam iarba??? atunci tu cumperi la puradelul tau iarba.Doar e dhemokratye.majoritatea hotireste bre.Si tu ca iti place, ca nu, fumezi iarba.acum pricepi sau vrei un joint.??

  6. Stoia mihnea 11.07.2012 la 6:40

    Trebuie schimbat Base pt a fii o pilda pt cei care vor venii. Cine face ca el asa sa pateasca. Au uitat multi de chiolhaniile si aroganta acestui betiv si a toata ceata de hoti pe care ia condus ca Udera Cocos,Berceanu,Videanu cu marmura si totii ceilalti. Vreti sa ne rada iara in fata sa ne spuna ca ne au ciuruit. Mai judecati si o sa vedeti ca trebuie schimbat si sa se duca langa prietenul Nastase.

    • Status Quo 11.07.2012 la 10:14

      De-asta trebuie schimbat bai Stoio-Mihneo? De asta?
      C-a fost la chiolhane? Ca sa nu ne mai rada in fata? Sa nu mai zica ca v-a ciuruit? Astea-s argumentele Mihneo? Astea?

  7. motivul 11.07.2012 la 7:15

    Poate doar in encl(h)ava portocanie din judetul asta matrozul va avea un scor cat de cat, dar oricum defavorabil. Daca la locale pedelacheii au prin ceva voturi,pt ca „avusera” ceva oameni care „muncira”, la referendum obida oamenilor va demonstra cat de iubit este jucatorul.
    Adica vor incerca „sa traiaca bine” fara el, ca doar el si ai lui o „dusera” bine.

  8. ion 11.07.2012 la 7:56

    pai fratilor sa vedeti si sa nu credeti.drogatul lupta contra comunistilor, pai el este ultimul comunist care a condus deplorabil tara in stil comunist si stalinist

  9. apoliticul 11.07.2012 la 7:57

    Sint convins ca multi vor prefera sa mearga la gratar decit la referendum.Asa e romanul.Las ca merge vecinul .de ce sa ma deranjez si eu.
    Dupa rezultatele de la locale mi-e cam rusine ca traiesc in judetul asta.Nu ma gindeam sa avem atatia dobitoci.

    • Dorin 11.07.2012 la 10:28

      Du-te bre la mitici , sau la moldoveni , ca numai ei ar putea vota cu un mincinos si un plagiator , ca Ponta , si un repetent , cartofor , drogat , ca Antonescu ( care , in plus , nu cunoaste nicio limba straina ). Din pacate , oameni ca tine sunt cam multi ,…vorba aia , p…., dar multi :)Trageti Romania inapoi mai inconstientilor !

      • Horea 11.07.2012 la 12:02

        Du-te tu, javra portocalie,acest oras, acest judet este si al nostru al celor care nu avem aceeasi opinie cu tine !

      • Vlad 12.07.2012 la 23:11

        Dar de plagiatele lui Blaga, Oltean si Kovesi ce zici? Alea-s merite, nu? Sau or fi ,,plagiaturi„, cum ar zice Baseasca cea mica?

  10. GG 11.07.2012 la 8:07

    Bai pedelistilor nu va mai chinuiti sa votati de zeci de ori NU prin proxyuri si alte cele ca si asa nu conteaza. Tatucul vostru tot o sa pice… si nu ca vreau eu ci din cauza ca de data asta a fost lasat din brate de servicii si catre de „marele licurici”. Bafta in toamna cu MRU!

  11. Costel* 11.07.2012 la 8:57

    Mergem la vot votam „Da” pleaca Basescu si domnii pupinc(#)uristi de Hava si Base pierd obiectul muncii iar noi nu mai vedem pe televizor la colonelul Turcescu acest personaj ha ha-it care altceva nu mai stie decat … ha, ha, ha …

    • Status Quo 11.07.2012 la 10:07

      Costantine baiete,
      Fiecare cu ticurile lui. Unu hahaie, altu injura, altu vorbest prostii… Ma-ntelegi mata?
      Ti-ammai zis eu ca nu te-a invatat mamica ta sa nu razi de alti oameni. Pacat acu esti cam batran pentru a invata.

    • cetatean... 11.07.2012 la 10:23

      BA TU ESTI UN DISPERAT …CARE NU SI-A REVENIT DUPA ALEGERILE LOCALE !!! MAI DUTE FRATE LA MUNCA NU MAI CERSI PE AICI ATENTIE…PUNE MANA SI ADU MANCARE LA FAMILIE NU -TI MAI FIE CIUDA…ai o gandire obtuzata nene … te dai atat de mare cu ce vezi la tv la antene(sunt singurele canale ce le prinzi probabil) fara sa ai ceva cu care sa vi sa te lauzi…fi frate um cu caracter, nu mai judeca tu CA NU AI CU CE …

  12. USL=HOTIE 11.07.2012 la 9:12

    Noua generatie de comunisti ce acum isi spun social democrati coboara din vilele cu 3 etaje si 25 de camere,servesc micul dejun preparat de servitoarele filipinese,se dusulesc,isi pun costumul de marca ce muritorii il cumpara cu salariul de pe vreo 2-3 luni,nu-si uita ceasul de duminica ce costa incepand de la 500 € pana pe la zeci de mii de €,urca-n masinile bengoase de pret modic undeva la 25000 € si merg la vot sa-l demita pe Basescu,dupa dau interviuri cum se lupta ei pentru binele si propasirea poporului,cum vor scadea TVA la alimentele de baza …incepand cu 2013,cum vor scadea gigacaloria la iarna de o sa ne incalzim gratis(cum se va urca energia si gazul uita sa aminteasca!!),cum vor creste salarii si pensiile(nu se stie cand!!),cum vor scoate justitia din mainile „dictatorului”(curatind dosarele lui felix,mazare,copos,negoita etc),cum ii vor da alt titlu de doctor lui ponta sa moara europenii de necaz,cum il vor instrui pe cr(et)in sa vorbeasca o limba straina si sa nu doarma-n papucii statului-de ajuns?!PENTRU CA-S HOTI SI NEMERNICI NU-I CRED ASA CA BASESCU,BASESCU,SA-I CIURUIM!!!

    • Vlad 12.07.2012 la 23:15

      Noroc ca exista Basescu, Videanu, Udrea, Blaga, Turcan, Oltean si multi alti pdlistii care-s saraci lipiti pamantului!

  13. Un ţărănist onest . 11.07.2012 la 9:38

    Am citit cu atenţie opiniile exprimate anterior şi constat că cei ce se împotrivesc lui Băsescu (Un nume cu rezonanţe istorice,ce nu trebuie hulit, vezi Gheorghe Pop de Băseşti), au un limbaj suburban , nu au prezentat un argument plauzibil , astfel convingându-mă dacă mai era nevoie , că adevăraţii oameni de cultură , dar şi de bun simţ , sunt alături de cei ce luptă pentru o cauză dreaptă : Apărarea statului de drept , a democraţiei şi a respectului faţă de instituţiile statului. Despre asta e vorba aici…. Corneliu Coposu nu s-ar fi raliat niciodată cu USL-ul.
    Aşa , să ne ajute Dumnezeu!!

    • Status Quo 11.07.2012 la 9:51

      Coposu nu. Ciorbea da. Asta ca sa faca praf ultima bucatica de PNTCD din tara asta. Conflictul Ciorbea-Pavelescu ingroapa si ultimul suporter al PNTCD.
      Pacat!

    • corect! 11.07.2012 la 9:56

      Foarte bine punctat! Parca mi-ai fi citit gandurile/opiniile! Adevarul este ca uneori am imboldul de a-mi posta opinia, dar vazand nivelul celor care se exprima aici, dar mai ales modul in care este drastic mutilata Limba Romana, ma retrag cu gust amar spre lucruri cu-adevarat constructive. Numai bine!

    • likandru 11.07.2012 la 10:50

      …da, electoratul unei uniuni este caracterizat de grobianism,are placerea de-a jigni,este cu traire doar in prezent fara a dori minime analize rationale pentru viitor,sint orbiti de o ura indusa cu picatura de antena3-probabil singurul post urmarit de ei,scopul lor este ”sa schimbe acum” fara a mai estima cu ce costuri-prefera tot timpul trecutul fara a privi spre viitor…nu accepta ideea ca vor primi pensii mai mari doar prin tiparire de bani,ca inflatia va fi asa de mare ca nu-si vor duce facturile cu pensia ”mare” data inapoi,sint fraieri sau rau intentionati daca ei cred ca viitorii nu vor pune si ei borduri…astia au taiat pensiile si salariile,desi puteau sa puna vina pe criza si sa nu le mai dea deloc,ca acolo ne ducea economia…deci,fraieri sau cu rea vointa?

    • PDL 11.07.2012 la 11:20

      Deci sa intelegem ca in opinia ta de „taranist onest” Coposu ar fi facut pact cu diavolul tortionar basescu ? Asta nu s-ar fi intamplat niciodata pentru simplul fapt ca daca nu murea in 1995 nu ati fi facut voi „taranistii onesti” prostiile pe care le-ati facut in guvernarea 1996-2000 si PDL nu ar fi ajuns Partid Popular in locul vostru. Ce a ajuns basescu actualmente vi se datoreaza in mare masura voua „taranistilor onesti”…. Oricum cred ca, Coposu se zvarcoleste in mormant vazand ce ati facut din PNTCD ! Sa va fie rusine voua „taranistilor onesti” pentru asta ! De facut pact cu USL nu facea pentru simplul motiv ca basescu nu ar fi existat deci nu erau motive ! Nu uita ca sabotorul guvernarii cederiste a fost chiar acest kior care v-a rasturmnat doua guverne cu prim ministrii „taranisti onesti”. Dar cum „taranistii onesti” au mintea scurta fugi de-l voteaza daca vrei sa mai ai stat de (stat) drept(i) !

  14. mary 11.07.2012 la 10:18

    nu-i,bine ce se intampla.problemele romanilor sunt mari.Crin presedinte!Ce, gluma buna!!!!

  15. sprinjanul 11.07.2012 la 10:54

    votand nu la referendum nu facem altceva decat sa aparam constitutia tarii si legile ce decurg din aceasta.dar pe unii care nu vor sa priceapa nu avem cum sa-i convingem.le pun o intrebare:de cand sa instalat noii guvernanti o duceti mai bine?eu unul nu.

    • PDL 11.07.2012 la 11:11

      Votand NU la referendum nu facem decat sa mentinem statul securist !

      • limbean 11.07.2012 la 11:42

        ponta si antonescu se bazeaza la referendum pe oameni ca tine , „PDL”, oameni cu o mentalitate intoxicata de catre partidele astea doua psd sau pnl si pe oameni batuti in cap…., fara o educatie si cultura, adica niste tarani…..

      • Status Quo 11.07.2012 la 17:08

        Ion Diaconescu prin 1996 cand venisera la guvernare vrand sa numeasca pe unul intr-o functie e contrat de un PNTCDist care-i spune:
        ‘… domnu Diaconescu, nu se poate ca ala a fost securist.’

        Diaconescu raspunde: ‘ Si ce daca, toti au fost.’

        Securistii sunt printre noi.

  16. limbean 11.07.2012 la 11:45

    pe acelasi lucru s-au bazat si basescu cu pd-isti lui in toti acesti ani in care au furat si ne-au vandut tara si viitorul nostru si al copiilor nostri….!
    Dar ce sa facem, acesta e poporul roman!

    • Status Quo 11.07.2012 la 17:04

      Viitorul tau nu se poate vinde. E incert.

  17. Horea 11.07.2012 la 12:13

    CE AU INSEMNAT UULTIMII 8 ANI , CU T. BASESCU , SI IN SPECIAL ULTIMII 4 : ULTIMUL LOC I U. E LA NIVELUL DE TRAI, CRESTEREA FARA PRECEDENT A DATORIEI EXTERNE, PRABUSIREA PIB, IMIXTIUNI IN JUSTITIE, GROBIANISM, UN MODEL PROST DE LIDER, POLITIZAREA TOTALA A ADMINISTRATIEI PRIN LEGE, SUBORDONAREA INSTITUTIILOR, MINCIUNA „RIDICATA LA RANG DE ARTA „….. IL MAI VRET !?
    PE 29 IULIE AVEM OSANSA SA SCAPAM DE ACEASTA MIZERIE, SA INCERCAM, NIMENI NU NE POATE GARANTA NIMIC, DAR PE 29 PUTEM SA INVALIDAM GENUL ACESTA DE PRESEDINTE, APOI SE VOR ORGANIZA ALEGERI PREZIDENTIALE, ALEGERI PARLAMENTARE SI LA MOMENTUL RESPECTIV ALEGEM PE CINE DORIM . PANA ATUNCI , TREBUIE SA PLECE BASESCU, SA-L AJUTAM !

    • wu 11.07.2012 la 15:26

      corect domnule!!!

  18. Status Quo 11.07.2012 la 12:21

    Nu poti alege pe cine doresti. Alegi pe cine ti se ofera. N-ai bagat de seama pana acum.

    La tine-i o singura optiune: Crin Antenescu, primul repetent al tarii.

    Analiza ta de berarie spune ca suntem pe ultimul loc la nivelul de trai in UE.

    In 2004 pe ce loc eram? Dar in 2000? Dar in 1996? In 1992?

    Care-s imixtiunile in justitie?

    De ce a crescut datoria externa cat a crescut si care este structura ei?

    Horica, sa clampanesti e usor. Sa argumentezi e mai greu.

    • Costel* 11.07.2012 la 12:36

      @ Status Quo, Horica a ales pe Antenescu primul repetent al tarii iar voi ati ales pe Basinescu primul bautor de whisky al statului, asta e, cine se aseamana se aduna … ha, ha, ha …

      • Status Quo 11.07.2012 la 13:36

        Costache, Costache… tot la datorie, mai baiete? Pe baricade. Asa-asa, combate Costache, combate, nu-i lasa pe PDLei sa triumfe!

        Ce mai fac ‘sefii portocali’? O avansare? Ceva?
        O sa te cam dezamagesc dar eu nu beau ‘vischi’ si in general nu prea beau alcool. Puteai sa ma intrebi inainte sa postezi si te scuteam de efort.

        • HH 11.07.2012 la 14:36

          CARE AR FI IN OPINIA TA , DACA AI UNA PERSONALA, REALIZARILE ” SUSPENDATULUI „?! SA NU MA ABURESTI PROPAGANDISTIC CU JUSTITIA CA TE IGNOR PE VIITOR !

          • Status Quo 11.07.2012 la 16:53

            Pai si daca ti-as da doar ‘nerelizarili’ lu Ponta din ultimele 2 luni te-ai supara?

            Ce te face sa crezi ca-mi pierd timpu cu tine sa te conving de un lucru sau de altu?

            Da, uite sa nu zici ca-s rau iti dau una din realizari: lucrarile incepute la autostrada pe aici pe langa noi. Se pot vedea, se pot atinge, se vede cum progreseaza.

            HH-lica tata, sa-ti spun ceva: asta-i mare lucru pe vremurile astea grele! Asta arata ca n-au bagat banii doar in pensii si-n x ajutoare si ca au vrut sa lase ceva dupa ei.

            Prin 2009 sau 2010 l-am auzit cu urechile mele pe Basescu spunand: sa vedem cum putem sa facem ca sa punem contributia noastra la proiectele de autostrazi (circa 1 miliard euro). Si uite ca s-a putut.

          • Misu 12.07.2012 la 13:17

            Cu asa „realizari” mai bine NU ! O sosea care a costat de 3 ori pretul, pleaca de nicaieri si ajunge niciunde, nu este nici acum terminata, deja trece si prin reparatii ! Asta e o mostra clara de basism : ” nu conteaza cum,cat tine, cine si cu cat – bine ca s-a facut”

          • Status Quo 12.07.2012 la 15:51

            3 cuvinte 5 prostii. Care-i soseaua aia de care vorbesti Misulica baiete?

            Ma, tu crezi ca daca bati campii pe forum iti foloseste la ceva? N-ar fi mai bine sa-ti folosesti timpul la ceva ce stii sa faci?

  19. USL=HOTIE+MINCIUNA 11.07.2012 la 12:46

    Comunistii ce acum isi spun social democrati si usl-isti in gasca cu penalii,servesc micul dejun preparat de servitoarele asiatice sau romane in palatele cu 15-20 de camere mobilate din strainatate,isi imbraca costumele scumpe ce un muritor ca noi il costa salariul pe 2-3 luni,nu-si uita ceasurile de fite cu preturi ce incep de la 500 € si ajung la 2-3 mii de €,urca-n masinile „ieftine” pentru „tot buzunarul” cu pret de plecare pe la 12-15 mii de €,se duc si voteaza demisia „dictatorului” Basescu,iar la iesire dau antenelor si realitatilor declaratii : scadem din…anul viitor TVA-ul la produsele de baza;la iarna pretul gigacaloriei va permite…;cresc salariile si pensiile incepand de…; reforme in justitie(„curatam” toate dosarele penale ale hotilor usl);diaspora sa taca din gura si sa nu voteze,dar lunar sa trimita in Romania milioane de €;Europa sa-si vada de treaba ei aici in Romania este „lapte si miere”;am votat pentru „debarcarea dictatorului”,pentru prosperitatea si propasirea romanilor;-mai multe-n 29 iulie.SA VA TRAIASCA ADORMITU SI PLAGIATORUL SEF!!!

  20. USL=HOTIE+MINCIUNA 11.07.2012 la 12:55

    STIMATI TOVARASI DE CE NU SE PUBLICA COMENTARIILE MELE PENTRU CA-S CRITIC CU USL-UL SI-L APAR PE BASESCU SAU CA AM „NUMELE” USL=HOTIE SI MINCIUNA?MULTUMESC DRAGI TOVARASI DAR NU POT ACUM LA 50 DE ANI SA-MI PIERD MINTILE SI SA NU VAD CA NE-AM INTORS IN 1990 DAR EU AM MAI FACUT O REVOLUTIE CEA DIN 1989 ASA CA SUNT DISPUS SA „INCHEIEM” ACUM CE-AM INCEPUT ACUM 22 DE ANI.”MAI BINE MAI TARZIU DECAT NICIODATA”

    • Caporalul Negru 11.07.2012 la 13:15

      Asa este domnule USL=HOTIE+ …, dumneta ai participat la revolutia din Alba Iulia. Intr-o dimineta ne-am intalnit in fata la Intim dumneta find inzestrat ca un adevarat revolutionar. In spate aveai o pusca mitraliera peste piept aveai doua benzi cu cartuse de mitraliera puse crucis de si nu aveau nici o legatura cartusele din banda cu pusca, mai aveai in dotare si o sticla cu biter consumat cam trei sferturi si foarte hotarat te luptai cu teroristii de pe cladirea postei si a primariei de atunci incercand sa folosesti o pusca pe care de fapt nu o stiai manui.

  21. Dorin 11.07.2012 la 13:18

    Datoria externa a crescut , pentruca trebuiesc platite pensiile si salariile bugetarilor pe care le-a dublat Tariceanu in 2008 , dar pentru tine e prea greu de inteles ; unde mai pui si criza din intreaga Europa ?

    • Status Quo 11.07.2012 la 13:41

      Corect!

      Sa ne-amintim cum zicea vajnicul Teodor Atanasiu in 2008:

      ‘am crescut pensiile… si vor mai creste…’

      Sunt bani la buget pentru cresterea pensiilor, d-le Varujan Vosganian?

      Sunt!

      De ce sa facem noi autostrazi? Ce, alea ne voteaza?
      Ne voteaza pe dracu! Sa dam bani la populatie ca sa ne alegem.

      Ce conteaza ca la anu’ n-avem de unde mai da si trebuie sa ne imprumutam sa platim pensii…

    • PDL 11.07.2012 la 14:44

      […] Datoria a crescut pentru ca amicul tau traian chivas basescu a bagat banii in recapitalizarea baniclor straine din Romania la ordinul FMI si BM. Nu a bagat nimic in pensii si salarii asa ca nu mai dezinforma lumea.

      Adaugat de Admin

      fara caracterizari, te rog!

      • Status Quo 11.07.2012 la 16:41

        ‘Mai PDLimba, tie ti-a cam crescut nasu’, ma. Si-i pacat, ma, i pacat.’

        Asta e prima oara cand o aud. Probabil ca esti Nouriel Roubini care scrie aici sub pseudonimul PDL. Sa traiti domnu Roubini, sa traiti…

        Tie nu ti-ar strica un doctorat. Nu vreau sa-ti recomand domeniul ca vad ca de destept, esti destept, bai frate!

        • Plici ! 11.07.2012 la 17:16

          @ Status Quo – Ce-i cu tine amice, esti cam agitat azi, ai muncit din greu pe „articolu” asta, esti perseverent, nu te lasi…Ai probleme? Ai vreo presimtire de „combati” cu atata patima?! Pica Baselu? Nu te lasa fratioare, „combate-i” pe „dusmanii poporului”! Cum, se poate asa ceva? Sa-l dea „astia” jos pe „mult iubitul si stimatul”? Cine va mai duce Romania „spre inalte culmi de progres si civilizatie”? Cine va asigura „bunastarea poporului”? Nu ceda camarade, nu ceda! Fi vigilent! Hai, baga mare!

          • Status Quo 11.07.2012 la 17:27

            Ironic… Unde ai fost pana acum ca ti-am simtit lipsa? Pai fara Plici, Costel, HH, mai este forumu asta atat de distractiv? Ai?

            Imi place adaptarea dupa Ceausescu. Ai fi fost bun la Congresul al 17-lea. Iti iesea o cuvantare prima. Te puneau tovarasii sef la cantina.

          • Plici ! 11.07.2012 la 17:45

            @ Statu Quo -Ti-a placut,nu ?! Dar apropo de „bucatarul sef” – cred ca n-ar fi rau, pe criza asta! Spune-mi insa „infocatule”, cu ce „te-au uns” astia „ai tai” de esti atat de „combatator”?! Las-o mai moale fratioare, ca faci febra musculara la „buricele degetelor” si oricum, sti vorba aceea „fiecare pasare pe limba ei piere” – asa ca „Ciocarlanul” va fi „ciuruit” in scurta vreme, asculta ce-ti spun!

          • Status Quo 11.07.2012 la 17:52

            Da, mi-a placut. Era bine la bucatarie. La partid, ai? Supica-supica, cotletu-cotlet, un Pepsi, un vischi, un coniac, ce mai, viata nu gluma!

            Ca sa poti dormi la noapte: nu sunt PDList, nu iau bani pe postari. E greu de inteles asta pentru unu ca tine? Nu poate omu sa aiba si el un crez al lui, ca-i suspect de luat bani?

            Ai grija ce te imbolnavesti de conspirationism.

      • limbean 11.07.2012 la 17:03

        Mai invata economie! Afirmatia ta este total gresita!

        • Status Quo 11.07.2012 la 17:13

          Care din ele?

        • Plici ! 11.07.2012 la 18:47

          @ Status Quo – Stai linistit ca nu am vrut sa sugerez ca esi platit, era o metafora, dar cand vad cu cata vehementa „combati”, nu pot sa nu constat ca ai „un crez” hotarat rau! In ce priveste PDL, e mai putin important daca esti sau nu „pe felie”, nici nu conteaza, asa cum pt. mine susnumitul partid la fel nu conteaza, el este de fapt „Ciocarlanul” de care vorbeam mai sus si ai sa vezi ca daca „dumnealui” pica (mai de vreme sau mai tarziu) la fel va pica si respectivul partid…De aceea se agita acum „membrii” pt. ca sunt si ei constienti de aceasta…Dar apropo, nu ti se pare ciudat ca nu cu mult timp in urma, in iarna, cand poporul i-a provocat la dialog,(desigur pt. ca „se traia bine”) atunci „au tacut ca porcu-n cucuruz” iar acum fac conferinta de presa „din ora-n ora”? Mai stiu un presedinte care s-a crezut „indispensabil” si stim cu totii cum s-a sfarsit…(Doamne fereste!) Hai ca am devenit prea grav si nu vreau…

          • Status Quo 11.07.2012 la 19:48

            Care popor din iarna? Care? Aia 15-20.000 – sa zicem – care au iesit in strada? Aia-s poporu? 20.000 din 19 milioane? Nu-i cam putin pentru reprezentativitate?

            Si aia 20.000 daca-i luam la bani marunti cine erau? Cati, spre exemplu, erau revolutionarii care pierdusera 17-20 milioane pe luna si care zbierau ca din gura de sarpe?

            Gandeste-te! Iei 1700 pe luna ca ti-ai aranjat sa primesti drepturi de revolutionar.
            Altu munceste 160 ore pe luna si ia 900-1000.
            Unde-i echitatea? Dar pentru ala care ia 600 pe luna si trage 8 ore/zi la banda?

            Unde-i dreptatea cand un colonel ia intre 3200 si 4000 pe luna? Si un inginer ia doar 1400-1500.

            Intreaba-te cine a creat inechitatile astea.

  22. Mama Dolores 11.07.2012 la 13:29

    Incredibil cat suntem de divizati…chiar si pe acest forum cenzurat in unele parti. Divide et impera se pare ca a functionat perfect la Basescu.

  23. Fatboy 11.07.2012 la 14:19

    E mai mult decat clar ca Basescu va pierde la acest referendum. Totusi, in fieful prostilor, Alba, s-ar putea sa castige.

    • Status Quo 11.07.2012 la 17:00

      Slaninuta, nu te supara, da nu toata lumea e nascut sa fie atat de dastept ca matale. Treaba de genetica.

      Ai grija si nu mai infuleca la hamburgherii aia ca altfel ca esti destept nu face doua parale.

      Da si tu la facultate pe undeva pe la Bucuresti (sau la Iasi ori Craiova) si te scapi de prostii astia din Alba care voteaza PDL.

      Parerea mea!

  24. BULIBAŞA 11.07.2012 la 14:19

    Băi , ce aveţi cu familia mea?lh6.googleusercontent.com/-0SBJMT5SUhE/T_xindl0UFI/AAAAAAAAB4g/9t6Vjpw7QCk/s550/puciuriii_net.jpg

  25. RARES 11.07.2012 la 14:32

    PE 29 IULIE TREBUIE SA TERMINAM CU GROBIANISMUL, IMPOSTURA, MARLANIA ! GATA CU „BASILA CEL MAHMUR” !
    IN MAXIMUM 90 DE ZILE NE ALEGEM ALT PRESEDINTE, NIMENI NU E DE NEINLOCUIT !

  26. wu 11.07.2012 la 15:22

    cate 2 clase poti avea la tartacuta sa votezi un om ca t.b?!!! de data asta scapam 4 ever de: CEL MAI PROST PRESEDINTE PE CARE LA, AVUT ROMANIA VREODATA!!!!

  27. rrr 11.07.2012 la 15:46

    Traian Basescu chiar daca nu mai este presedinte se foloseste de aceleasi organisme pentru a-si atinge scopul politic, anume DNA si CCR.

    • limbean 11.07.2012 la 16:50

      CUM?

    • limbean 11.07.2012 la 16:59

      Argumenteaza!

    • xxx 11.07.2012 la 17:26

      Pai haideti putin sa vorbim despre ceea ce se vede la TV in aceste zile. Cum prin DNA si CSM doreste sa isi termine adversarii politici. Dar este disperat, il intelegem. Asa stiu cei de la PD-L impreuna cu marele lor presedinte sa faca politica

      • likandru 11.07.2012 la 19:06

        …daca stai 3 saptamini fara antena3 , ai sanse sa revi cu picioarele pe pamint-macar sa fi obiectiv,indiferent cu cine ti!

  28. xxx 11.07.2012 la 17:28

    Raspuns pentru cei care doresc o argumentare la ce am scris mai sus:
    Prin simplul fapt ca foloseste DNA si CSM in lupta politica

    • Status Quo 11.07.2012 la 17:32

      Cum vine asta? Tu intrebi, tu dai raspunsul? Incearca un alt pseudonim ca asta e cam desucheat.

      • Caporalul Negru 11.07.2012 la 18:18

        Pe 29 iulie 2012 mergem toti la vot. Votam „DA” (jos Basescu) si ha, ha, ha, scapam de acest individ imposibil de suportat pentru care domnul Olar o sa faca un Kon-Tiki prelucrat la gater si marinarul se poate duce linistit pana in Insula Pastelui. Ca sa nu fie singur poate sa ia ca sef de echipaj pe domnul Hava iar echipaj sigur pe domnii Peres, Negrut si Olar. Pentru consultari operativ- tactice il poate lua si pe domnul Atanasiu dumnealui ca fost ministru al aparari find bun consultant in acest domeniu.

        • likandru 11.07.2012 la 19:08

          …Kon-Tiki era din stuf…

  29. 29 iulie 11.07.2012 la 20:36

    E o ultima ocazie pentru romani sa demonstreze daca au in cap creier sau rahat. Din pacate in 2009 au aratat cum (nu) gandesc si tare mi-e ca o sa se repete situatia acum. Si vom ajunge din nou la trista concluzie: NE MERITAM SOARTA! Sa traiti bine!

    • Costel* 11.07.2012 la 21:48

      Pe 29 iule megem la vot si votam „DA” (jos Basescu). La alegerile locale am fost 10 miloane si si la nivel national PDL-ul a disparut mai puin la Alba. Acum PDL-istii au ordin sa nu mearga la vot ca sa nu se realizeze cvorum. Dar mai ramanem 9 miloane care votam disparitia „Basescului” care statea cu Constitutia in spate si ne mintea ca dumnealui este „sef de stat” de si in Constitutie nu scrie. Vom vota 9 milioane „DA” ca Basescu sa plece iar PDL-istii si pupinc(#)uristii nu vor veni la vot. Cu 9 miloane de voturi contra Basescu ramane Presedinte si cu nesimtirea dumnelui ne va spune ca el este foarte bun iar noi suntem prosti. Haideti frati romani la vot sa demonstam pupinc(#) ca acest personaj este un mincinos iar noi trebuie sa fim oameni nu ha-ha-isti si grigorieni ca acest individ si Monica Macovei …

      • Status Quo 11.07.2012 la 21:59

        Costelica,

        Bravo! Asta da propaganda! Cine te plateste pe tine? Ia zi cat iti dau USLamistii pentru postarile astea? O pancarta iti mai lipseste.

        Pai bine bai Costele, daca rumanii merg la vot se demonstreaza ca Basescu e mincinos? Ai?

        Ce-i cu haloimasu’ asta in capu’ tau mai Costele? Ai grija ca nu te mai promioveaza ‘sefii portocali’!

      • Status Quo 11.07.2012 la 22:05

        Si inca ceva Costele:

        nu poti construi nimic pe minciuna respectiv nelegalitate. In orice caz nu ceva de durata.

  30. Costel* 11.07.2012 la 22:27

    Este adevarat Basescu nu greseste, dumnealui bea, ha-ha-ie … si ne minte cu nerusinare avand un copil in brate. Il rog pe bunul Dumnezeu sa-l ajute pe acest personaj exact asa cum a mintit cu mana pe Bublie ca nu a pleznit copilul la Ploiesti. Dumnezeu nu-i tigan si chiar pentru aceasta pe 30 iulie 2012 Basescu va fi … fost …

  31. SINGURUL JUDET PORTOCALIU 12.07.2012 la 0:16

    sincer, mi-e rusine ca am origini in alba…masa de manevra pt haita portocalie…DA la referendum

    • escu 15.07.2012 la 2:49

      De ce nu te muti la Caracal? Acolo sigut toti sunt cu Iliescu.

  32. Nelucu 12.07.2012 la 7:27

    Domnilor,haide-ti putin sa fim realisti.Cu exceptia jud.Alba si Arad,toata tara a votat contra PDL.Este imposibil, sa nu se realizeze cvorumul necesar de votanti,care de data aceasta,va asigur ca v-a fi cu mult mai mare.Asa ca,d-lor probasisti,fiti siguri, de suspendarea lui si nu va mai bateti degeaba,ca pestele pe uscat.

  33. gicu 12.07.2012 la 8:53

    mmm,se vede ca-i mut,e blocat ,deci si creerul lui e blocat.Indiferent cine-i DORIN[care m-a atacat in mai multe rinduri,nu-l urasc,ci m-a facut sa gindesc mai profund]MERITA SA-I APRECIEM INTERVENTIA,PROMTITUDINEA CU CARE L-A CARACTERIZAT,PE ACEST INDIVID CARE FACE TARA DE RIS[locul lui e in rindul celor cu 4clase.]Nu va suparati,dar asta si cu paranoicul de ponta,,VOR DISPAREA DEFINITIV DIN VIATA POLITICA.fiindca s-au dat de gol,aratind de ce-s in stare,sau divulgat,iar cei ce li se alatura se aseamana.Felicitari celor ce s-au detasat de acesti indivizi,coruptisi paranoici.Prin definitie===DEMOCRATIA ESTE DICTATURA LEGII!!!===iar acesti indivizi se joaca cu legile dupa cum vor si-s interesati d,voiculescu si a.nastase..

  34. Sileanu; 12.07.2012 la 10:04

    Stimati postaci,cred ca v-ar fi util sa cititi „Editorialul zilei”de azi din ziarul „Tribuna Sibiului”.Poate o sa lasati incrancenarea care va macina si ve-ti deveni mai toleranti…

    • Status Quo 12.07.2012 la 11:03

      In mod normal atunci cand se bat in argumente niste oameni instruiti ar trebui sa fie capabili sa admita ca o parte nu are dreptate.

      Pe mine ma uimeste un fenomen pe care il poti gasi cu usurinta in aproape orice talk show.

      Daca unu zice ca Soarele se invarteste in jurul Pamantului celalalt spune ca e taman invers. Unul dintre cei doi greseste insa n-o admite, in ruptul capului.

      Evident, unul greseste. In mod normal ar trebui sa-si recunoasca greseala si sa cedeze.

      N-am invatat, inca, sa admitem ca putem gresi si asta ne duce in transee.

  35. hotii usl NU NE POT INVINGE 12.07.2012 la 12:44

    Acestia ce conduc ACUM,repet ACUM,(in maximum 10-12 luni vor cadea in cap si rau) adica USL joaca pocher,joaca cum se spune la 2 capete(asta-i una din „calitatile” lor deoarece asa mint ca asta vroiau indiferent de rezultat)un joc curvesc si smecheresc,una spun la 10,alta-i la 11,una se zice-n Bucuresti alta-n C.Europei,una zice prim ministru plagiator,invers ministrul de interne,fac un joc de alba neagra sa „strice” cetatenii de cap,iar la final au iesit peste 50% si nu castiga ei se plang de fraude,dar miza lor este ca nu vin sustinatorii lui Basescu si vor veni 4,5-5 milioane cu 4 milioane DA si restul votand NU,iesind apoi pe posturi si spunind ca au castigat,ca Basescu-i demis de popor,ca nu-si face treaba CCR,ca-i „vanduta dictatorului”,ca diaspora a furat si nu trebuie sa voteze etc -minciuni si parsivitatii ce le-au luat de la tatucu scolit la Moscova.Pana-n 29 iulie USL va mai face ceva manevre specifice si sigur tampite ca si pana acum,isi vor mai da singuri „suturi-n cur”,vor spune stanga si fac dreapta si la numaratoare vor pierde inca odata ca oamenii i-au „ginit” ca-s mincinosi si fara scrupule,asa ca toti la vot cu un NU hotarat derbedeilor si „doctorilor” plagiatori.

  36. Adrian SIMION 12.07.2012 la 15:53

    Basescu e deja de ordinul trecutului istoric

    • JIJI 12.07.2012 la 17:51

      nu trage apa !, n-ai vazut ca nu esti gata.

  37. SIMI 12.07.2012 la 18:08

    in afara de scandal derbedeu de basescu nu a facut nimic era, sa uit a taiat salari si pensii ,ASTA A FOST PT O PERIOADA CA CEAUSESCU A ABUZAT DE TOATA LUMEA

  38. @caprar negru 12.07.2012 la 18:57

    Tot capra comunista ai ramas ca-n 89 du-te si alearga pana-ti pierzi bolovanul ce-i zici cap si tresele unsuroase ca tine.PS-Intotdeauna am stiut trage cu armamentul mai bine decat un neinstruit ca tine,dar la tras la masea,mai ales bitter,nimeni nu te depasea tovarase,erai fruntea unitatii!!!TRAIASCA BASESCU SI LA VOT SA TERMINAM CU CIURUCURILE COMUNISTO-ILIESCIENE SI PENALII ADORMITULUI!!!

    • Caporalul Negru 12.07.2012 la 20:48

      @ USL=HOTIE+ … asa este nu ne-am schimbat prea mult numai ca am cam imbatranit iar dumneata din toate punctele de vedere ai ramas tot acel neinstruit cu un singur amendament ca acum nu mai bei biter ci vischi de pufoaica la sticla de 2 litri. Si acum ca si atunci tragi cu scule pe care nu sti sa le manuiesti, sigur exceptie find sticla.

  39. Rares 12.07.2012 la 20:12

    jos cu dictatorul. si nu mai manipulati sondajele. E GATA !

    • Dorin 13.07.2012 la 6:50

      Dar manipulati-le si voi , mai USL-asilor !Daca era invers scorul , inebuneati de fericire , si faceati misto de Base , iar daca nu va convine , strigati -HOTII :))Cine stie ce mai inventati dupa ce ramane Base presedinte ?… popor prost , furt la vot , sau mai inventati vreo ordonanta smechera , pentru a interpreta cum vreti voi referendumul .

  40. ana 13.07.2012 la 8:59

    europa se chinuie cu criza financiara, iar noi avem bani de cheltuit aiurea. bugetul care s-a alocat pentru referendum mai bine il foloseam in alte scopuri nu sa satisfacem mofturile unor increzuti care se comporta ca si copii de 3ani cand nu au o jucarie.murea USL-ul daca mai astepta pana la toamna? bani cheltuiti aiurea iar altii mor de foame.

    • Dan 13.07.2012 la 9:21

      Ana, alegeri prezidentiale sunt peste 2 ani. In toamna sunt alegeri parlamentare. Ce vraiste e in capul tau !

  41. iov 13.07.2012 la 9:06

    Oricate neajunsuri ar avea Antonescu , Ponta si alti usl-isti , acestea sunt insignifiante in comparatie cu marile faradelegi infaptuite de basescu si toti pdl-istii . DA . Voi vota pentru DEMITERE .

    • Misu 13.07.2012 la 10:41

      Foarte corect !

  42. Magda 13.07.2012 la 10:40

    TRAIAN BASESCU „NU SE AGATA DE SCAUN , SEAGATA DE LIBERTATE” !
    LA RAHOVA CU NASTASE, MANELISTULE, „PRESEDINTE OFENSATOR” !

  43. biscuite 13.07.2012 la 13:37

    Masina de propaganda pro si „anti-basista” s-a pus iar in miscare. Nu stiu de ce am senzatia ca romanii vor vota la fel ca in 2009, vazandu-l pe presedintele tari abandonat si criticat de toti. Dar ce conteaza…ca oricum nu vine presedintele in locul meu la servici, nici ponta, in locul meu la sapa, nici antonescu in locul meu la fan… Asa ca nu au decat sa mearga la vot aia care au pupat fundu` lu` ponta si basescu pan acu, pentru a obtine locuri de munca de 4 ore pe zi(cel putin functionarii din primarii)…poate nici atat…si salarii de mii de lei.

  44. PAPAGAL PORTOCALIU 13.07.2012 la 16:42

    eu am o nedumerire……care-i treaba intre BASESCU si ELENA UDREA??????? este ceva necurat??????astia sunt amanti?????????m-am uitat pe google….si nimic special sau dovezi….daca cineva stie ceva…sa-mi spuna si mie

  45. @caprar negru 13.07.2012 la 19:06

    Marea ta problema caprare ca-i imbatrinit degeaba si te-ai plimbat prin viata ca pielea pe pu$$la!Adio si da-i pe piele ca nu-ti mai raspund,cei ca tine sunt de aruncat la ghena de gunoi!

  46. pasescurte.blogspot.ro 13.07.2012 la 19:15

    nu basescu e important. importanta este institutia prezidentiala. vrem o presedentie independenta sau sub papucul majoritatii parlamentare.

  47. escu 15.07.2012 la 2:56

    Cu sau fara Basescu, Romania nu o va duce mai bine. O sa o duca bine cei din USL care n-au mai avut rabdare sa ajunga la ciolan.

  48. Sa cada chiorul si anticipate 15.07.2012 la 20:06

    Numai daca cade Base si se fac alegeri anticipate v-a fi bine in Romania ! Hai PP DD da pe ei !

    • votant pp-dd 18.07.2012 la 20:12

      Du-te ma si plimba ursu ca numai fraierii ca tine vreau suspendarea lui Basescu,ce crezi ca va castiga pp-dd,ganditi fraierilor si nu mai „lingeti” prostiile mincinosului-plagiator si a repetentului-adormila,noi avem nevoie ca ei sa-si „rupa”capu-n referendum si-n guvernare si sa piarda din votanti si sustinatori.

  49. Status Quo 15.07.2012 la 20:57

    Asa e! ”V-a fi”!!!

    Iata un adevarat sustinator al PP-DD partidul televizor. Precum partidul asa si sustinatorul.

    Asta arata ce vraiste e in capul unora. Sa cauti salvarea Romaniei la PP-DD e moarte curata.
    Vai de noi atat timp caci aveti si drept de vot.

  50. any 16.07.2012 la 12:07

    Imi place gandirea dumneavoastra,domnule Status Quo se pare ca sunteti realist si nepartinitor.Nici mie nu-mi place „clica”PDL,insa nici USL-ul nu sunt cu nimic mai buni.Imi place ca le mai atrageti atentia agramatilor de pe aici,care sunt plini de”idei marete”si ei nu stiu nici sa scrie o propozitie fara greseli de ortografie(3-4 intr-o propozitie).si cum spuneti,drama este ca mai au si drept de vot.Vai de viata noastra!

    • Status Quo 16.07.2012 la 12:53

      E o diferenta intre clica PDL si clica USL.

      Diferenta asta s-a vazut in ultimele 2 luni dar mai ales in ultimele 2 saptamani. Sunt convins ca n-am vazut totul.

      Asa ca pana nu gasim presedintele si ”partidul perfect” mi-e teama ca n-am unde sa stau decat de partea PDL si a lui Basescu.

  51. any 16.07.2012 la 12:11

    virgula dupa numele d-voastra.SCUZE!

  52. ana 16.07.2012 la 20:14

    Nu avem ce manca de la o zi la alta, dar suntem obligati sa ne plimbam toata ziua la vot… Se putea gasi o solutie pe alta cale. nu dorim sa votam!!!!

    • Costel* 17.07.2012 la 22:32

      Bine PDL-isto. Jos basescu. „DA” la REFERENDUM” !!!

  53. any 16.07.2012 la 21:04

    Nu stiu daca vom gasi asa ceva,adica un partid cat de cat ….sa nu spunem „perfect”,nici chiar pretentii exagerate.Ha,ha,ha!Poate daca incepeam cu un om precum Ratiu si nu cu zambaretul de Iliescu,poate acum eram departe,dar…e!Ne cam meritam soarta.

    • alinuta cu ochii rosii 18.07.2012 la 9:08

      …daca Base va pica, v om avea de ales intre crin, antonescu, grebla si/sau DD.Asta vom avea, ca acum vrem cu mintile spalate sa dam jos ce este, sa schimbam ceva, ca sa ne dovedim ”ca putem”;si asta se intrevede ca 80% din tara este rosie,mai ales in sud si est, deci noi vorbim cam degeaba…macar sa ne exprimam…

  54. Luci 17.07.2012 la 20:11

    Stiti ce o sa zica Basescu dupa data de 29?Sa traiti bine ca acum ati scapat de mine…Eu va dau un pronostic la referendum:da 10245000,nu 2314000….Tineti minte.

  55. HH 17.07.2012 la 21:15

    DA ! DA! DA!

  56. david 17.07.2012 la 22:18

    dat jos porcu asta de basescu,si nu numai el toti care isi iau nasu la purtare ,odata ce sint votati de oameni

  57. Alin 18.07.2012 la 5:08

    Mai scriu odata. Pacat ca prostia nu doare. V-ar veghea Basescu pe toti prin spitale. Nesimtitilor!

  58. Nelucu 19.07.2012 la 7:16

    Mai actualizati mai fratilor ,procentajul de mai sus,ca nu la-ti batut in cuie!Un DA hotarat ,pe buletinul de vot!

    • wu 21.07.2012 la 21:15

      nu se actualizeaza! asa e ordinul de la pdl , ziarul unirea nu este privat, apolitic! pdl-ul le da ora exacta nu ai realizat pana acuma…

    • NU HOTARAT DEMITERII 21.07.2012 la 22:21

      S-a vazut clar cati sunteti uslinosilor in „marele miting” de ieri unde nu ati ajuns la 200 de nasparlii si vorbiti de procente,va ve-ti lua chelfaneala-n 29 ceata de repetenti-plagiatori si oameni de nimic!

  59. Avraam 19.07.2012 la 15:41

    T. ARGHEZI
    Pe tine, cadavru spoit cu unsoare
    Te blestem sa-temputi pe picioare
    Sa-ti creasca maduva , bogata si larga
    Umflata-n sofale, mutata pe targa
    Un ochi sa te stranga si sa te sugrume
    Clipind deamanuntul intors catre lume
    Celalalt sa-ti ramana holbat si deschis
    Si rece-mpetrit ca-ntr-un vis……..

  60. apoliticul 21.07.2012 la 20:50

    Din sondaje interne din PDL rezulta ca se va depasi numarul de votanti pentru validarea referendumului.
    Ieri Traian Basescu indemna lumea sa nu mearga la vot.Astazi sa schimbat exact invers si indeamna lumea sa mearga.Degeaba.De ce ie frica nu scapa!!!

    • secerea si ciocanu 21.07.2012 la 22:02

      Mai tovarese uslinos-apolitic secerea o ai si-n 29 iulie o sa-ti „servim” si „ciocanul” sa nu fii trist!PS-Nu te mai uita la antenele motanului ca oricum nu intelegi nimic ca deja ti-au „spalat” creierul,oricum era ceva mic,mic,aproape de al unei gainute!

  61. Fan PP DD 21.07.2012 la 21:30

    Da-ti mai traienus demisia de esti om de onoare cum sustii si sa se faca alegeri anticipate caci poater scapi de Aiud ori Rahova cu dosarele alea 3 periculoase ale tale.Traiene ce zici de cele 400 miliarde E acaparate curveste de gasca ta ? si acum vrei sa mai conduci tara !Jos cu tine !

    • alt fan pp-dd 21.07.2012 la 22:12

      Ai date eronate colega si daca intradevar esti fan pp cred ca vezi ca suntem pe punctul sa ne aliem cu pdl,cel putin in Alba ,asa ca mai termina cu prostiile oare colegule fan pp de ce nu-i ceri demisia lui marlanu-carlanu ce minte cu nerusinare sau a lui repetentu ce in 10 zile a incalcat constititia mai mult ca Basescu-n 8 ani?Sigur esti pp-dd ca am impresia ca te exprimi ca un politruc usl?

  62. Costel* 22.07.2012 la 9:58

    Basescu este cel mai destept pirat. Singura lui calitate este … minciuna … si se pare ca s-au molipsist si pupistii dumnealui, acum si acestia mint de ingeata apa an cala vasului RAHOVA.

  63. regateanul 22.07.2012 la 11:02

    Duminica vom da un examen de maturitate…Mergeti la vot!Somnul ratiunii(natiunii) naste Monstri!Mergeti si votati,nu stati acasa!Deja am dormit atata amar de vreme…Este crucial sa mergem sa ne decidem vietile!Daca no ve-ti merge la vot,nu va ve-ti mai putea plange ca va merge rau…

  64. Fanul inrait al PP DD 22.07.2012 la 13:42

    Pentru ,,alt fan al PP DD,, sa stii ca sunt fan adevarat nu politruc dar intre doua rele,parca inclin sa sustin pe USL ca sa cada peste o saptamana tiranul.Nu v-a fi mai rau cu Ponta si Antonescu decat cu cei care au cumparat bijuterii,vinuri de colectie,ceasuri din aur,butoni,ace de cravata tot din aur,posete……sa le faca cadou.Oare de ce nu le da poporului necajit mai asta ce ma crezi politruc.Jos cu PDL-isti !

  65. una 23.07.2012 la 9:26

    normal ca jud ALBA tine cu base ,sinteti toti ca el daca il m ai votati,rusineeeeeeeeeeeee.