Liga a IV-a, Transalpina Șugag n-a reușit să se răzbune pe CIL Blaj pentru eliminarea din Cupa României | Olimpia Aiud a repurtat întâiul succes, la Daia Română

Transalpina Șugag n-a reușit să producă primul eșec din retur pentru CIL Blaj, echipa din „Mica Romă” întorcând rezultatul după ce la un moment dat a fost condusă cu 2-0

Cele două echipe s-au înfruntat și joi în Cupa României, când CIL Blaj a reușit calificarea în semifinale, iar acum în Liga a IV-a scorul a fost egal 2-2 (0-0), după un act secund încărcat de neprevăzut.

Marcatori: M. Domșa (48), Șufană (50), respectiv Crăciun (72), Arman (77).

Deși au condus cu 2-0, amfitrionii nu s-au răzbunat pentru eliminarea din Cupa României. O a doua repriză spectaculoasă, în care CIL Blaj a evitat întâiul eșec din 2017, printr-o revenire extraodinară în ultimele 20 de minute, concretizată prin primele două goluri încasate în retur de Transalpina.

În alt joc al rundei, Dalia Sport Daia Română a pierdut acasă cu Olimpia Aiud, scor 1-2 (1-1), golul egalizator fiind marcat de antrenorul oaspeților Remus Țălnar.

Au înscris Mura (30), respectiv R. Țălnar (25), Nagy (48).

Dăienii nu au câștigat niciun joc în retur, iar Olimpia a repurtat primul succes în partea secundă a campionatului.

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă

Industria Galda de Jos – CSM Unirea Alba Iulia, un nou derby „de Alba” | CSU Alba Iulia – deplasare la Ungheni, Metalurgistul Cugir, joc acasă O nouă etapă în eșalonul terț, un nou derby „de Alba”, la Galda de Jos, între Industria și CSM Unirea Alba Iulia. Metalurgistul Cugir joacă în fața fanilor cu […]