Liga a IV-a: Şurianu Sebeş se impune şi la Ciugud, scor 5-0, gazdele în inferioritate din minutul 35| Meci spectacol la Săsciori, în derby-ul retrogradării

Surianu Sebes Unirea Alba Iulia 22Şurianu Sebeş a repurtat a 4-a victorie din retur, impunându-se la Ciugud, scor 5-0 (1-0), goluri înscrise de Coltor (4, 89), Val. Drăgan  (65), P. Muntean (85), Ludwig (87).

În alte două jocuri ale rundei, Mureșul Vințu – Dalia Sport Daia Română 2-0 (1-0): D. Ianc (41), Iacșa (72)

Viitorul Spicul Daia Română – Rapid CFR Teiuș 2-0 (1-0): G. Schiau (3, 47)

A fost a 4-a victorie din tot atâtea jocuri a trupei din „Arini”, sub comanda antrenorilor Mihai Manea şi Raul Oargă. Gazdele de la Inter au acuzat faptul că I. Bran (Inter) a fost foarte uşor eliminat în minutul 35, fiind nevoiţi să joace în inferioritate aproape o oră.

În runda următoare, este derby la Sebeş, Şurianu – Mureşul Vinţu.

În celălalt joc, la Săsciori, în derby-ul retrogradării, condus de experimentatul arbitru Ad. Comănescu, gazdele au avut o revenire de senzaţie, după ce au fost conduse cu 2-0. Echipa lui Horea Ciucă a urcat, graţie acestei victorii pe poziţia a 14-a

Astfel, Energia Săsciori – Cuprirom Abrud 6-3 (5-2): Dragomir (13, penalty, 17), Al. Aloman (24), H. Ciucă (33), Cioroga (35), I. Muntean (73) / Al. Ţîr (4), Miheţ (10, penalty), Căt. Nemeş (85).

Derby-ul subsolului a însemnat un meci de senzaţie, cu o revenire a gazdelor, care au fost conduse cu 2-0 în minutul 10. Până la final s-a înregistrat o ploaie de goluri, un festival ofensiv, cu Energia urcând pe locul 14 al ierarhiei.

Liga 4, etapa a 23-a: liderul CIL Blaj, 4-0 în deplasare cu CSM Unirea Alba Iulia și 100 de goluri marcate! Moment de reculegere pentru Ciprian Râșniță (Limbenii Limba)

Liga 4, etapa a 23-a: liderul CIL Blaj, 4-0 în deplasare cu CSM Unirea Alba Iulia și 100 de goluri marcate! Moment de reculegere pentru Ciprian Râșniță (Limbenii Limba) *CSM Unirea Alba Iulia 2 – CIL Blaj 0-4 (0-2): Nicula (38), R. Trif (45, penalty), Tomuța (61), Borșoi (77). Liderul, a treia victorie consecutivă, a […]