Liga a IV-a, etapa a doua: Olimpia Aiud – Unirea Alba Iulia 1-1 | Euro Șpring, noul lider!

În partida de pe „Aiudelul”, din etapa a doua a LEuro Spring-Performanta Ighiu22igii a IV-a, Olimpia Aiud a remizat cu AFC Unirea 1924 Alba Iulia, scor 1-1 (1-1), uniriștii ratând un penalty în minutul 82, prin Schiau. Euro Șpring este noul lider după ce a învins pe Viitorul Spicul Daia cu 3-0 și are maximum de puncte.

Rezultate: CIL Blaj – Inter Ciugud 1-2 (0-0). Marcatori: Palermo (67)/ I. Gherman (75), C. Dănilă (76).

*Olimpia Aiud – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 1-1 (1-1)

*Marcatori: Val. Drăgan (22, penalty)/ Iacșa (13) *în minutul 82, Schiau (Unirea Alba Iulia) a ratat un penalty, șut în bară.

*Euro Şpring – Viitorul Spicul Daia Română 3-0 (0-0).

Marcatori: Pecoanță (68), Risti (75, 79) *Mihaiu (Euro Șpring) a fost eliminat în minutul 61.

ora 18.00: Viitorul Sântimbru – Mureşul Vinţu de Jos, Dalia Sport Daia Română – Energia Săsciori

Înotătorii LPS Alba Iulia la Campionatele Naționale de seniori, tineret și juniori: Andrea Zsebe – 3 medalii de argint, ștafetele combinate – două medalii de bronz La Campionatul Național de seniori, tineret și juniori, înotătorii de la LPS Alba Iulia au reușit rezultate de apreciat, fiind adjudecate 5 medalii, toate în probele juniorilor II. Astfel, […]