Jiul Petroşani – Olimpia Aiud 1-0 (0-0), la juniori B1 | Ghinion, aiudenii au ratat calificarea în minutul 80!

Olimpia Aiud, campioana judeţului Alba la juniori B1 (juniori născuţi în anul 2000 şi mai tineri), a fost eliminată din etapa interjudeţeană, după ce a pierdut manşa retur, din deplasare, cu Jiul Petroşani, scor 0-1 (0-0).

Golul a fost marcat în minutul 51, de către Iordache, la o eroare a portarului Alexa. Aiudenii au fost eliminați pe nedrept, în minutul 80 lovind bara prin Cl. Sîrb!

Vizitatorii au mai ratat ocazii prin Șimandi (18), Bodogae (39 și 55), unica oportunitate a gazdelor fiind în minutul 80+2, prin Iordache, finalul fiind unul incendiar, cu portarul Alexa în careul advers.

În prima partidă, la Aiud, scorul a fost alb, 0-0, aiudenii jucându-se cu ocaziile.

Jiul: Knebel – Ad. Szekely, Cora, Erdokozi, Miron (50, Șerban), Stoian (72, Ad. Marcu), Muraru, Ghiur, Diaconu, Iordache, M. Matei. Antrenor Cosmin Kandut.

Olimpia: Alexa Nimaș, M. Craiu, Kiss (60, V. Moldovan), Bucșă, Dan (76, Szillard Sziga), Antoniade, Șimandi, Bodogae, Pitea (76, Cl. Sîrb), Scrobotă (54, Mărginean); rezerve Rus, Szabolcs Sziga, Florea. Antrenor Remus Țălnar.