În primul meci al returului Ligii a 4-a, Olimpia Aiud – CS Ocna Mureș 1-1 (0-1) | Intrat la pauză, antrenorul gazdelor Remus Țălnar a reușit să egaleze pentru o remiză echitabilă

În prima etapă a returului Ligii a 4-a, Olimpia Aiud a întâlnit CS Ocna Mureș, partida încheindu-se cu scorul 1-1 (0-1). Oaspeții au deschis scorul prin Căt. Ivașcu (7), iar în minutul 52, antrenorul gazdelor Remus Țălnar a restabilit egalitatea, acesta intrând la pauză.

Restul întâlnirilor din runda inaugurală sunt prevăzute mâine, întâiul joc fiind dimineața, CIL Blaj – Energia Săsciori

Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin 2-2 (1-0), în prima rundă din play-out | Gazdele, egalate în două rânduri

Metalurgistul Cugir a remizat pe propriul teren cu Avântul Reghin, în prima rundă din play-off-ul Seriei 9 din eșalonul terț, scor 2-2 (1-0) joc în care amfitrionii au condus în două rânduri, dar au fost egalați de fiecare dată. Apărătorul gazdelor Vitinha a fost înlocuit la pauză și transportat la spital din pricina unei lovituri […]