În Cupa României, Șurianu Sebeș – Inter Ciugud 2-0 (1-0) | Liderul Ligii a IV-a, prima echipă calificată în semifinale! La Ciugud, primul „stranier” din istoria clubului

În prima partidă din cadrul sferturilor de finală ale Cupei României, faza județeană, Șurianu Sebeș a învins Inter Ciugud, scor 2-0 (1-0).

Scorul a fost deschis de Ludwig (8), fiidn majorat în minutul 73 de R. Trif (din penalty).

Î distribuția oaspeților consemându-se apariția primului „stranier” din istoria Interului, mijlocașul Awwad Tamar (jucător născut în 1998). Acesta este palestinian și student la Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia.

Liderul Ligii a IV-a Alba este prima echipă calificată în semifinale, restul jocurilor disputându-se joi.

O nouă rundă în eșalonul terț, etapă în care în play-off, CS Universitar Alba Iulia dă piept, la Sebeș, astăzi, ora 17.00, cu Gloria Bistrița-Năsăud, liderul Seriei 9. CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 31 de puncte) – Gloria Bistrița-Năsăud (locul întâi, 44 de puncte), sâmbătă, ora 17.00, pe Stadionul „Pielarul”, în play-off. Întâlnire de […]