Viitorul Sintimbru - Metalurgistul Cugir 62Într-o partidă de verificare, la Galtiu, Viitorul Sîntimbru a fost învinsă de divizionara terţă Metalurgistul Cugir, scor 4-0 (1-0), golurile fiind marcate de Șuteu (19), Stoianof (57, penalty, lovitură obținută tot de el), Ad. Pop (68), juniorul venit de la „U” Cluj și Ad. Radu (85).

Gruparea de sub Drăgana s-a impus fără emoții scorul luând proporții după pauză, pe fondul experienței superioare a echipei din eșalonul superior și a modificărilor din cele două tabere.

O temperatură de minus 5 grade Celsius și un teren acoperit parțial cu gheață au fost ingredientele acestui joc de verificare dominat de vizitatori, în distribuția cugireană făcându-și debutul proaspăt înregimentații Șuteu, Bold, Șaucă și Ad. Pop, ultimii trei intrați după pauză.

Dacă Șuteu a revenit cu gol la echipa de sub Drăgana, ultimul gol al formației conduse de Călin Moldovan a fost înscris de juniorul Ad. Pop, care va rămâne în efectiv.

Au evoluat echipele: *Viitorul: Ov. Barna – Sașa, C. Hălălae, Ov. Crișan, Cr. Ivașcu, E. Hălălae, Biro, Tănase, Soos, Ganga, Dumbra; au mai intrat Pascu, Negrea, D. Hulea, A. Roșu, Macarie. Antrenor Alexandru Kalanyos. Absenți Negură, Sularea, Drăghici și Chișu.

*Metalurgistul Cugir: Vlase – Tăban, Negrescu, Itu, Cioban – Maftei, Marinoiu – Udrea, Codrea, Șuteu – Iovănescu (în prima repriză), respectiv Vlase – Bold, Negrescu, Itu, Tătar – Maftei, Marinoiu – Șaucă, Ad. Radu, Ad. Pop – Stoianof; absenți Iordache, Milik, Vîjdea, Enache, Mădălin Popa (accidentat), G. Chira („U” Cluj – accidentat, la care se va renunța). Antrenor Călin Moldovan.