// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Concursul de Matematică aplicată ”Adolf Haimovici” 2017: REZULTATELE obținute de elevii din ALBA, la etapa județeană, înainte de contestații

Peste 40 de elevi din Alba au participat sâmbătă, 18 martie 2017, la concursul județean de matematică aplicată ”Adolf Haimovici”, desfășurat la Școala Gimnazială ”Mihai Eminescu” din Alba Iulia.

Concursul a fost destinat elevilor din clasele IX-XII, iar testările au fost suținute în funcție de profil: Servicii, Științele Naturii sau Tehnic. Elevii clasați primii la fiecare clasă, de la fiecare profil, vor participa la etapa națională a concursului.

Mai jos, rezultatele obținute de elevi la etapa județeană, înainte de contestații:

Clasa a IX-a

Profil Servicii

Numele și prenumele elevului/Unitatea Școlară/Profesor la clasă/Punctaj

Bîrlog  Raul-Claudiu – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia  – Alexievici  Eugenia – 14

Dan  Ioana-Maria – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia   – Basarabă Mihaela – 8.5

Ștefănuț Cătălin Adrian – Colegiul  Tehnic – Aiud – Popa Ioan – 8

Mohanu  Crina – Colegiul Tehnic  – Sebeș – Creștin  Liana – 4

Puțan  Delia – Colegiul Tehnic  – Sebeș – Creștin  Liana – 4

Belei  Andreea-Alexandra – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia  – Alexievici  Eugenia –  3

Profil Științele Naturii

Baciu  Simina – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia- Bora  Dorinel – 7

Ciugudean Alexandru Gabriel – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” – Aiud   – Vîntu Iulian – 0.5

Profil Tehnic

Stănuş D. Alexandru – Colegiul Tehnic „Alexandru Domsa”- Alba Iulia – Hoisan  Bianca – 4

Mihălţan Ci. Alex-Cristian – Colegiul Tehnic „Alexandru Domsa”- Alba Iulia   – Hoisan  Bianca – 3

Clasa a-X-a

Profil Servicii

Martin  Maria – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia – Alexievici Eugenia – 14

Andrica  Maria – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia   – Alexievici Eugenia – 9

Vinersar  Ioana – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia – Alexievici Eugenia – 6.5

Științele Naturii       

Moiceanu  Alexandru – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia       – Bora  Dorinel – 25.5

Manoilă  Andreea – Colegiul Național „Lucian Blaga”- Sebeș    – Lupșe  Maria – 16.5

Cucui  Diana-Maria – Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”- Blaj – Cipariu Ciprian – 4.5

Profil Tehnic

Crețiu F. Florin Emil – Colegiul Tehnic „Alexandru Domsa”- Alba Iulia – Rus Luciana – 4.5

Clasa  a XI-a

Profil Servicii

Racz  Kathleen – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia – Basarabă  Mihaela – 14

Lupșa  Silvia – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia – Dogaru  Simona – 12.5

Petrescu  Georgeta – Colegiul Tehnic „Apulum”- Alba Iulia – Oțelea  Mariana – 8.5

Trifan  Ana-Maria – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia – Basarabă  Mihaela – 6

Tomoș  Denisa  – Colegiul  Tehnic – Aiud – Suciu  Gheorghe – 5

Trip  Ioana-Denisa – Colegiul Tehnic „Apulum”- Alba Iulia – Oțelea  Mariana – 4

 Științele Naturii

Drăgoi  Ovidiu – Colegiul Naţional „Horea, Cloşca Şi Crişan” – Alba Iulia – Sandu  Cornel  – 28

Costea Sergiu – Colegiul Naţional „David Prodan” – Cugir – Andone Cristina – 12

Iacob Roxana – Colegiul Naţional „David Prodan” – Cugir – Andone Cristina     -7

Feher Cristina – Colegiul Naţional „Titu Maiorescu” – Aiud –  Vîntu Iulian -5

Clasa a XII-a

Profil Servicii

Ioani  Mihaela-Ioana – Colegiul Tehnic „I.D.Lăzărescu”- Cugir – Precup  Claudia – 18.5

Comșa Bogdan – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia – Alexievici Eugenia – 16

Cioaza  Răzvan – Colegiul Economic „Dionisie Pop Marţian” – Alba Iulia – Alexievici Eugenia – 12

Goța  Mihai – Colegiul Tehnic „I.D.Lăzărescu”- Cugir – Precup  Claudia – 10

Denzi Andra-Margareta – Colegiul Tehnic „Apulum”- Alba Iulia  – Țibea  Maria – 8

 Științele Naturii

Duvlea  Daria – Colegiul Național „Lucian Blaga”- Sebeș – Todescu  Irina – 21.5

Călariu Andrei – Colegiul Naţional „David Prodan” – Cugir – Mihai Claudia –    19

Sicoe Isabela – Colegiul Naţional „Avram Iancu” – Cîmpeni – Sturza Ioana – 17

Profil Tehnic

Popa  Raul-Dragoș – Colegiul  Tehnic – Aiud – Suciu  Gheorghe – 14.5

Georgiu Corneliu – Colegiul  Tehnic – Aiud – Suciu  Gheorghe  – 10.5

Anca  Adrian – Colegiul Tehnic „Apulum”- Alba Iulia – Oțelea  Mariana – 7.5

Toader  Andreea – Colegiul Tehnic „Apulum”- Alba Iulia – Oțelea  Mariana – 5

Gordin  Robert   – Colegiul Tehnic „Apulum”- Alba Iulia – Țibea  Maria – 1.

Alexandra MATEȘ

Email: ale_mates@yahoo.com
Tel: 0722.661.325